Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Mity na temat kobiet

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawym zjawiskiem są mity odnośne zachowania kobiet.Pierwszą rzeczą,którą chciałabym obalić jest ta,że kobiety nie są agresywne.To jest bujda na resorach!Owszem,bywają kobiety delikatne,którym daleko do agresywności.Sa jednak kobiety,które bywają bardziej agresywne niż mężczyźni.Tyle,że ich agresja przejawia się w bardziej subtelnej formie,przez co jest mniej dostrzegalna i na dłuższą metę-skuteczniejsza.Kobiety bywają bardzo agresywne.Nie tylko wobec płci przeciwnej,ale również wobec przedstawicielek własnej płci.Mogłabym nawet pokusić się o stwierdzenie,że agresja i rywalizacja jest tutaj wręcz ogromna i kobiety rywalizują między sobą na każdym kroku.I nie ma to nic wspólnego z delikatnością.Są agresywne,pamiętliwe i uparte.Ich agresja jest jednak zdecydowanie bardziej "wyszukana".Dlatego nie warto zakładać,że stereotypy przedstawiające kobietę w roli cichutkiej myszki,są prawdziwe.

Ktoś zna jeszcze jakieś mity na temat kobiet i chciałby się tym podzielić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lilith, czy obalając jedne mity nie tworzysz kolejnego o ich zmyślniejszej agresji? Chociaż patrząc na to z perspektywy dziejów, patriarchatu i kultu siły, możliwe jest, a nawet obecne, wykształcenie u kobiet pewnych mechanizmów takich jak przebiegłość i używanie bardziej wyszukanych metod do osiągnięcia celu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Fajnym mitem jest, że "piękne" "atrakcyjne" kobiety są idealne są wręcz w każdym calu świetne, nasz umysł na tej podstawie lubi zgeneralizować, że ma świetny charakter, osobowość, co jest absolutną nieprawdą. I fajna rada dla facetów by zluzowali sznurowadła na początku relacji i żeby nie idealizowali tej kobiety w głowie :) Poznawać i dostrzegać też wady, bo z pewnością ma, a dodatkowo nie zmieniać się pod nią, bo jest fajną dupą, że tak się wyrażę ;)

Pozdrawiam i mam nadzieje, że pasuje do wątku ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hans, nie,to nie jest mit.Sama jestem kobietą i wiem,jak to wygląda ;)Poza tym-nie napisałam,że wszystkie kobiety są agresywne.Niemniej jednak często poruszamy się w sferze,gdzie kobieta jest wepchnięta w rolę skromnej,delikatnej i agresja jest czymś nie do przyjęcia.Kobiecie "nie wypada"być agresywną.Tylko problem polega na tym,że kobieta tez jest czlowiekiem i targają Nią emocje.Jednakże niejednokrotnie -z braku lepszego określenia użyję sformułowania: na typowo"męskie" emocje-nie wyraża się zgody jeżeli dotyczą one kobiet.Agresja kojarzy się przede wszystkim z mężczyznami.Dlatego na przestrzeni wieków trzeba było to jakoś zamaskować.Niemniej jednak nie mam zamiaru tutaj uogólniać,bo oczywiście są kobiety,którym agresja jest obca.Bardziej chodziło mi o to,że niektórzy tworzą mity,że kobieta w ogóle nie może być agresywna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możemy go odfajkować jako obalony mit, gdyż się z Tobą zgadzam. ;)

A mit, że kobiety są gorszymi kierowcami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Każda kobieta chce mieć dziecko, no chyba że jest nienormalna" - jak to słyszę aż mnie trzęsie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnym mitem jest, że "piękne" "atrakcyjne" kobiety są idealne są wręcz w każdym calu świetne, nasz umysł na tej podstawie lubi zgeneralizować, że ma świetny charakter, osobowość, co jest absolutną nieprawdą.

ale nadal ten stereotyp panuje.. kto dostanie prace? atrakcyjna kobieta czy brzydal? W wielu sferach liczy sie wrazenie wizualne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bittersweet, a to nie jest prawda? Przecież macierzyństwo jest tym dla kobiety, czym wojna jest dla mężczyzny! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bittersweet, a to nie jest prawda? Przecież macierzyństwo jest tym dla kobiety, czym wojna jest dla mężczyzny! ;)
He he jasne :mrgreen: mężczyzna będzie niespełniony jeśli od czasu do czasu nie da komuś w mordę, a kobieta jak nie zmieni pieluchy ;)

Kolejny mit - ładne kobiety są głupie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie tylko ładne :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest legenda która mówi o kobiecie która jest zdecydowana i wie czego chce od życia :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

albo " u ladnej nie mam szans".. a potem zostaja cale stada samotnych pieknych dziewczyn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Saiga, tylko te legendy mozna na facetów przenieść też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest legenda która mówi o kobiecie która jest zdecydowana i wie czego chce od życia :D.

Jestem zywa legenda :105::P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Największy mit jaki istnieje to "kobiety są: punkt1, punkt2,...", "mężczyźni są: punkt1, punkt2,..."

A i jest jeszcze taki, że kobiety są gorące. Dotykałem, wcale nie są! :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

albo " u ladnej nie mam szans".. a potem zostaja cale stada samotnych pieknych dziewczyn

Ja wierze w ten mit !

Candy14, widzisz zatem jesteś legendą,gaatuluje :P

Svafa,każdy jest inny,ale jednak statystycznie to wasza płeć przeważa w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie to nie jest mit, serio panowie lepiej jeździcie i Wam tego zazdroszcze ;) Jasne, że są kobiety, które dobrze jeżdzą, ale statystycznie lepiej robią to faceci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fragment z wiki poświęcony atrakcyjności fizycznej.

"Ludzie są zwykle przekonani, że osoby ładne są inteligentniejsze i szczęśliwsze niż brzydkie. Przypisuje się im także większą aktywność seksualną i towarzyską. Sądzi się, że mają na swoim koncie więcej sukcesów, są lepiej przystosowani, bardziej sprawni społecznie, zrównoważeni i niezależni[40].

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje skłonność przypisywania osobom ładnym cech pożądanych i wysoko cenionych w danej kulturze. W kulturze zachodniej jest to np. inteligencja, w kulturach kolektywistycznych skłonność do kooperacji i większa troska o innych."

Proszę nie mylić tlenionej blond panny z ładną kobietą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Snejana, może ma to jakiś związek z orientacją w terenie? Zauważyłem, że kobiety częściej niż mężczyźni mają problem z odróżnieniem strony prawej od strony lewej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie to nie jest mit, serio panowie lepiej jeździcie i Wam tego zazdroszcze ;) Jasne, że są kobiety, które dobrze jeżdzą, ale statystycznie lepiej robią to faceci.

Statystycznie 95,8 % wypadków powoduja mężczyźni. Własnie kliknełam googla :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hans, masz rację, ale musi byc w tym coś jeszcze, z odróżnianiem strony akurat nie mam problemu i np. w nowych miejscach odnajduję się całkiem szybko, ale za dobrego kierowcę się nie uważam :P Ale to też może rozbijać się o umiejetnosc koncentracji, i skupienia uwagi; zmieniać bieg, właczać migacze, patrzeć w lusterko i jeszcze pasażer zaczyna do Ciebie gadać itd Po godzinnej jeździe padam jakbym na nogach ten dystans przeszła :roll:

-- 28 gru 2012, 14:19 --

bittersweet, to jest chyba zawyżone, bo nie wierzę :P Ok, powodują meżczyźni, bo jest ich więcej na drogach i jeżdzą bardziej brawurowo a kobiety mają tendencję do bycia zawalidrogą i jeżdzenia pomału :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Snejana, ja sie z toba zgadzam... jak widze jakiegois niezdecydowanegoi kierowce na drodze co to ma problem z wlaczeniem sie do ruchu to jest to w 99% kobieta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bittersweet, ja znalazłem takie coś: cuś. Tam na stronie 29 stoi, że męźczyźni odpowiadają za ca. 75% wypadków drogowych, kobiety za około 20%. Ciekawe jak rozkłada się czas użytkowania przez kobiety samochodów, mam na myśli ogólną liczbę godzin/kilometrów przejechanych przez kierowców i udział w tych godzinach/kilometrach kobiet.

Snejana, kiedyś miałem przed oczami taki harmonogram jak wygląda przejazd z punktu A do punktu B przez kobietę i męźczyznę. U mężczyzny były to 3 punkty: wsiada-jedzie-wysiada. U kobiety 30. Wiadomo, że to przesadzone, ale podobne wnioski wyciągam z własnych obserwacji.

Również z własnych obserwacji widzę, że kobiety dosyć często popełniają błędy mocno kapitalne, skręcają pod prąd, 'migają' gdzie indziej, a gdzie indziej jadą, stają na środku drogi itd. Mężczyźni z kolei lubują się w dojeżdżaniu do wolno jadącego pojazdu i zachowują się jak szeryfowie szos. Kobiety często stosują taktykę 'udawania, że nic się nie stało' i szybkiej ucieczki, natomiast chłopy wolą porwać się do szabel.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest mit :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo za orientację w terenie, refleks i coś tam jeszcze odpowiada poziom testosteronu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi