Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jaki linux ?


Pasman

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jaki jest najpopularniejszy w firmach. "Najlepszy jest taki Linux jaki ma twój kolega, a jak nie masz kolegów (z Linuksem) to Ubuntu". Jest najprostszy w obsłudze. Podobny do niego jest Debian (ma mniej b\graficznych bajerów) i to jego bym polecił Na początek.

Jeśli chodzi o system stosowany w administracji to strzelałbym że Fedora Core (dawniej Red Hat) będzie ok.

Jak chcesz sobie wszystko sam pokompilować/poustawiać w terminalu to Gentoo albo Arch Linux.

Przynajmniej z tymi ja miałem styczność.

Ja mam Debiana, na potrzeby własne i studiów (informatyka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Google -> "jaki linux".

2. Jest strona jakilinuxorg

3. Są fora poświęcone Linuksowi. (jakie? USE google)

 

A takie Forum jak to - w ogóle nie brałbym pod uwagę do pytania o takie kwestie. Po prostu tu raczej nie znajdziesz ludzi "z problemem" lub/i ewentualnie chcących się dzielić swoją wiedzą w takim temacie jak ten.

 

P.S. Zamiast ubuntu - spróbuj Minta. Mniej babrania się z aptem i jakimiś sources aby cokolwiek zainstalował co jest inne niż jedyne błogosławione GPL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest forum.ubuntu.pl tam jest dużo pytań początkujących użytkowników (pewnie już je znalazłeś). Ja nie miałem wielkich problemów z aptem. Poza tym teraz to wszystko się robi graficznie, tylko czasami są problemy jak chcesz dodać nowe repozytorium i trzeba pobrać klucz publiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×