Skocz do zawartości
Nerwica.com

PROBLEMY Z POŁYKANIEM


edytakacper

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM DOPIERO DZIŚ ODWAŻYŁAM SIĘ WEJŚĆ NA FORUM I POCZYTAĆ O TYM CO MI DOLEGA OD PONAD ROKU.MYŚLAŁAM ZE JESTEM SAMA Z TAKIM PROBLEMEM A CO SIĘ OKAZUJE NIE JA JEDNA MUSZĘ SIĘ TAK MĘCZYĆ.MAM PROBLEM Z ŁYKANIE POTRAW WCZEŚNIEJ MOGŁAM NAJADAĆ SIĘ ZUPAMI BO TO MI PROBLEMU NIE SPRAWIAŁO A TERAZ TO I Z TYM MAM PROBLEM.ŻEBY ZJEŚĆ JEDNĄ BUŁKĘ KAJZERKĘ MUSZE POPIĆ JĄ 1.5L WODĄ A I OSTATNIO Z WODĄ MAM PROBLEM.29LISTOPADA URODZIŁAM DRUGIE DZIECKO W CIĄZY JADLAM TYLKO W NOCY PONIEWAZ JAK SIE WYSPIE I WSTAJE WYPOCZETA TO POTRAFIE W MIARE NORMALNIE ZJESC CHOC OSTATNIO I W NOCY MAM PROBLEMY PEWNIE DLATEGO ZE NIE WYSYPIAM SIE PONIEWAZ W NOCY WSTAJE DO SYNA.KARMIE PIERSIA I CZESTO MI BRAKUJE POKARMU JAK I ROWNIEZ MAM CZESTE ZAWROTY GLOWY PEWNIE DLATEGO ZE SYN ZE MNIE TEZ WYCIAGA I JESTEM OSLABIONA BO MALO JEM.PROSZE O POMOC JAK SOBIE Z TYM PORADZIC CHCE SYNA JAK NAJDŁUZEJ KARMIC PIERSIA BLAGAM O POMOC TO MOJ NUMER 530740185ODPISUJE NA SMSY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z połykaniem, najczęściej mają charakter nerwicowy - i nie mówię tak dlatego, że zawsze mówi się w ten sposób znerwicowanym osobom, żeby je uspokoić. :-) Po prostu tak jest. Problemy z połykaniem, "klucha w gardle", suchość w ustach, problemy z oddychaniem a nawet mową i tak dalej - to objawy, które towarzyszą nerwicy i są dla niej wyjątkowo charakterystyczne. Oczywiście ja nie mam na myśli pełnoobjawowej dysfagii, mam raczej na myśli pewną blokadę przed połknięciem, która jest nieuświadomiona. Człowiekowi wydaje się, że zapomniał w jaki sposób się połyka, w tym momencie czuje napływ lęku, usilnie próbuje pozbyć się kęsa i albo w jakiś dziwaczny sposób cudem połyka - albo wręcz zwraca. Jeśli skupisz na tym uwagę, będzie tylko gorzej. Ten mechanizm mogłabym wyjaśnić na przykładzie tabletek.. wiele dzieci (dorosłych z resztą również) miewa problemy z połknięciem tabletki. Często nie pomaga ani woda, ani żaden sok, ani nawet odwrócenie uwagi. Już sama myśl, że tabletka jest twarda i bywa duża, powoduje, że dziecko takowej nie przełknie. Myśl, wyobrażenie. Ty również w pewien sposób nastawiasz się na myśl "zacznę się dusić" albo "nie połknę" i już automatycznie Twoje podniebienie odmówi Ci posłuszeństwa. Wielu ludzi zgłasza się z takim problemem do pracowni USG twierdząc, że przyczyną jest jakaś patologia, jeszcze inni wypatrują w sobie ubytków neurologicznych, zaników mięśniowych.. a prawda jest taka, że te wszystkie choroby nie wybierają sobie jakiś momentów w których mogą atakować.. objawy dysfagii trwają cały czas i wyglądają nieco inaczej. Tak więc moja rada: przypomnij sobie, kiedy doświadczyłaś tego po raz pierwszy i czy wówczas nie miałaś ataku lęku? Być może utrwaliłaś w sobie taki lęk i teraz każdorazowo przy posiłku doświadczasz tego nieprzyjemnego uczucia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten problem od kilku dni. Wiem że to nerwica bo zaczęło się po tym jak przeczytałam ulotkę pewnego sterydu do nosa gdzie było napisane "w razie pojawienia się problemów z połykaniem natychmiast powiadomić lekarza". Po zastosowaniu leku zaczęłam się skupiać na połukaniu. Nie mam problemu z jedzeniem i piciem a przełykaniem śliny. Miewam sucho w buzi i czasami nie mogę przełknąć, tak jakbym zapomniała jak to się robi. 

Edytowane przez Gabba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×