Skocz do zawartości
Nerwica.com

schizofrenia paranoidalna.


shim

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, bede pisac bez polskich znakow, bo po prostu mi sie nie chce. Trawlo by to za dlugo, a chce jak najszybciej napisac post..

 

zdiagnozowano u mnie schizofrenie paranoidalna 2011 roku, choc nie jestem pewien co do diagnozy. Nie zebym uwazal sie za psychiatre, bo to dosc narcystyczne. Ale przychodze tutaj z pytaniem co dokladnie mi jest, moze ktos ma podobne objawy itd.

 

Jestem paranoicznie nastawiony do ludzi, miewam urojenia przesladowcze, a takze wykazuje duza podejrzliwosc w kontaktach z ludzmi dlatego cale dnie przesiaduje w domu. Sprawdzam statusy ludzi na facebooku, komenatrze, wszystko co jest tam mozliwe wylapujac jakies odniesienia do mnie. Gdy wychodze na dwor to biore ze soba noz, tak na wszelki wypadek. Mam dziewczyne, ktora bardzo kocham, ale boje sie ze ona po prostu sie ze mnie smieje albo jest jednym z czlonkow grupy, ktora ma na celu niszczenie slabych jednostek. Glosy sa u mnie rzadkoscia - slyszalem je moze z 10 razy? W dodatku przed psychoza, poniewaz w psychozie wystepowaly glownie urojenia i halucynacje wzrokowe. Widze dziwne rzeczy, np. smugi w moim domu, wiry liczb.. Problem jest taki, ze balansuje caly czas na krawedzi pomiedzy fantazja a rzeczywistoscia i zadaje sobie pytania: czy ja mam szosty zmysl? No jest jeszcze jeden maly problem - gadam do siebie, tzn. mowie sobie cos w glowie a odpowiadam jako inna osoba ale to chyba normalne? W dzecinstwie klocilem sie ze soba, ja jako dobry czlowiek, ten drugi jako zly.. Mam 19 lat.

 

Jest dosyc pozno, a ja musze juz isc do lozka, wiec jesli ktos odpisze i chociaz troszeczke zainteresuje sie moim postem to napisze wiecej.

 

Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Objawy które opisujesz pasują do diagnozy schizofrenii paranoidalnej. Ja również mam podobnie jak Ty. Też sprawdzam opisy na gg i niektóre wydają mi się podejrzane. Gdy ktoś zmieni status na "dostępny" już wydaje mi się że to specjalnie itp, itd. Nie napisałeś dlaczego masz wątpliwości co do diagnozy. Jak dla mnie diagnoza jest trafna.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shim, też "rozmawiam"ze sobą w głowie i nie uważam by to było normalne.

Zaufałabym na Twoim miejscu lekarzom.Też mam schizę i swoją w miarę dobrą kondycję zasługuję tym,że regularnie przyjmuję leki,ale pewnie słyszałeś to niejednokrotnie.

Powodzenia

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shim, jakie dostałeś leki? Rozumiem, że skoro zastanawiasz się nad trafnością diagnozy, to ich nie bierzesz?

Ja na początku wcale nie chciałam przyjmować leków. Chowałam, wyrzucałam tabletki. Teraz, z perspektywy czasu wiem, że są niezbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×