Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy życiowe


ja_aa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 29 lat i szereg problemów w moim dorosłym życiu.

Od czasu jak skończyłem studia dzienne 4 lata temu próbuje znaleźć stałą pracę. Mniej więcej połową tego czasu pracowałem, ale nigdy dłużej niż pół roku w jednym miejscu. Resztę czasu czyli w sumie ok 2 lat jestem na bezrobociu. Obecnie od września znów jestem bezrobotny i bez powodzenia szukam pracy.

Mieszkam z rodzicami i jestem na ich utrzymaniu. Z rodziną mam kiepski kontakt.

Nie mam dziewczyny i nigdy nie miałem. Mam duże problemy z nawiązywaniem znajomości, a żadne bliższe relacje wydają mi się nie możliwe.

Mam niskie poczucie własnej wartości, brak pewności siebie i uważam się za nieudacznika. Nie widzę sensu życia, często żałuje że w ogóle się urodziłem. Ciągle myślę o swoich problemach, ciągle czuję się zestresowany, ciężko mi się zająć czymś i na czymś się skoncentrować.

Jestem uzależniony od alkoholu i ok 4 miesiące temu podjąłem leczenie odwykowe i nie piję. Wydaje mi się, że mój alkoholizm to następstwo innych zaburzeń psychicznych, gdyż alkohol traktowałem jako ucieczkę od samego siebie. Podczas okresu abstynencji i terapii dochodzi do mnie coraz więcej problemów, które wcześniej przykrywałem alkoholem.

Nie wiem do końca co mi jest ale po tym co czytałem w Internecie podejrzewam depresję/dystymię, fobię społeczną i zaburzenia osobowości. Niedługo chcę zapisać się na wizytę do psychiatry.

Miał ktoś z was może podobne problemy. Czy mam waszym zdaniem szansę na normalne życie? Jaki formy leczenia mogłyby mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :)

 

Zauważasz źródła problemów, starasz się je przezwyciężać i to bardzo dobrze. Nie stoisz w miejscu, próbujesz jakoś sobie pomóc. Terapia odwykowa to był dobry krok, trzymaj się tego.

Myślę, że nie ma co odwlekać wizyty u psychiatry, zapisz się jak najszybciej. Myślałeś o terapii? Mogłoby Ci to pomóc w pokonywaniu trudności w relacjach, może nabraniu odrobiny pewności siebie.

 

Jeśli chodzi o pracę to ciężko coś doradzić, ogólnie z pracą cieżko. Nie piszesz też jakiej pracy poszukujesz, jakie masz doświadczenie.

A dlaczego w poprzednich miejscach pracy byłeś tylko po pół roku? Sam się zwalniałeś czy były inne przyczyny?

Czy masz szansę na normalne życie? :) Oczywiście, że masz, każdy ma. Ale wymaga to dużo własnej pracy, nic samo nie przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo chcę zapisać się na wizytę do psychiatry.
każdy tak mówi

 

Miał ktoś z was może podobne problemy. - TAK.

Czy mam waszym zdaniem szansę na normalne życie? - TAK.

Jaki formy leczenia mogłyby mi pomóc? - idź do psychiatry, który wyśle cię do psychologa, który powie ci co robisz zle i wówczas zmienisz to na lepsze, bo samo nie przyjdzie. Temat rozwiązany.[/url].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo chcę zapisać się na wizytę do psychiatry.
każdy tak mówi

 

Miał ktoś z was może podobne problemy. - TAK.

Czy mam waszym zdaniem szansę na normalne życie? - TAK.

Jaki formy leczenia mogłyby mi pomóc? - idź do psychiatry, który wyśle cię do psychologa, który powie ci co robisz zle i wówczas zmienisz to na lepsze, bo samo nie przyjdzie. Temat rozwiązany.[/url].

 

każdy był kiedyś na początku i każdy miał podobne wątpliwości. Trzeba to zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×