Skocz do zawartości
Nerwica.com
Lilith

Efektywny wypoczynek

Rekomendowane odpowiedzi

Każdemu potrzebny jest odpoczynek.Zarówno po pracy fizycznej jak i umysłowej.I moje pytanie do Was-jak efektywnie uzupełnić swoje baterie?Czym jest dla Was efektywny wypoczynek?W jaki sposób można efektywnie wypoczywać?

Efektywny wypoczynek może pomóc w walce z zaburzeniami.Tylko,że dla każdego oznacza coś innego,każdy ma inne potrzeby jeśli chodzi o odpoczynek.Jakie Wy macie na to pomysły?

No i wreszcie: czego nie zaliczacie do efektywnego wypoczynku i co jest dla Was męczące a nie pomocne w zregenerowaniu sił?

Zachęcam,żeby podzielić się swoimi refleksjami na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja stawiam na wypoczynek czynny.np lot do Keflaviku na 2 tyg z namiotem,kompasem,śpiworem,aparatem i zbieraniem pamiątek.natomiast wypoczynek bierny typu dać się zamknąć w wariatkowie na kilka miesięcy to bezczynność w czystej postaci.

-- 06 gru 2012, 14:08 --

adrenalina bardzo wzmacnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nieboszczyk, no,ciekawy sposób ;)

Ja staram się poświęcić choć jeden dzień w tygodniu tylko dla siebie-bez nauki.Skupiam się na tym,co sprawia mi przyjemność ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Efektywny wypoczynek to ten który przynosi (w trakcie jego trwania) oderwanie od siebie wszystkich złych i ponurych myśli,oraz który daje szczera radość,a póżniej zadowolenie

Nieefektywny- leżenie na dupie ,nudy ,np. bardziej kompulsyjne niż przynoszące radość zajęcia typu bieganie ,jazda na rowerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę,że efektywny wypoczynek,to coś zupełnie przeciwnego temu,co robimy na co dzień.Czyli przykładowo,jeśli ktoś pracuje za biurkiem,to w ramach odpoczynku dobrze jest zaczerpnąć świeżego powietrza,wyjść z domu.Natomiast dla osób,które pracują fizycznie,efektywnym odpoczynkiem może być czytanie książki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Efektywny wypoczynek - zaleganie na leżaczku, na słońcu z zimnym drinkiem w jednej dłoni i dobrą książką w drugiej :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stojąc na palcach długo nie ustoisz.

Trzeba żyć pełnią życia i równoważyć siebie.

Dlatego dla pracownika umysłowego świetnym wypoczynkiem jest jogging, z którego często śmieje się łez pracownik fizyczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak jest z wypoczynkiem długoterminowym?Z urlopami,wakacjami?Różni się on od krótkoterminowych wypoczynków?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Nie mam pomysłu na taki .Nawet myślenie,sen potrafią nieśc za sobą wysiłek i psychiczny i fizyczny ...czasem ewentualnie nocne TV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście mam wrażenie,że długi urlop jest trochę bardziej skomplikowany,jeśli chodzi o kwestię efektywności wypoczynku.Często jest tak,że wracamy do pracy po dwutygodniowym urlopie jeszcze bardziej zmęczeni,po wakacjach-nadchodzi totalne zniechęcenie.Jak myślicie,to wina tego,że nie wypoczęliśmy w sposób efektywny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lilith, ja mam dokładnie na odwrót. Efektywnie wypoczywać potrafię tylko poza domem. Najlepiej wypoczywam na wakacjach właśnie, z dala od domu, codziennych obowiązków i problemów. Jadąc na wakacje całe swoje życie pozostawiam w tyle wraz z mijanymi kilometrami. Nie ma tu znaczenia jaki tryb życia prowadzę na wakacjach, ważne jest to, że umysł odpoczywa od codzienności, która najbardziej mnie dobija. Z wakacji zawsze wracam wypoczęta i naładowana pozytywnie. Natomiast po urlopach spędzonych w domu zawsze jestem jeszcze bardziej zmęczona, śpię w tym samym łóżku, wykonuję te same , rutynowe czynności, nawet jak leżę całymi dniami to nie odpoczywam,a męczę się codziennością i tym samym otoczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niewypowiedziana, innymi słowy,dla Ciebie efektywny wypoczynek to taki,który możesz spędzić poza domem.U mnie jest trochę tak,że jeśli pojawia się jakiś długoterminowy urlop,wakacje,to część też lubię spędzić poza domem,gdzieś wyjechać,poodwiedzać ludzi,ale przed powrotem do codzienności,muszę też pobyć trochę w domu,poleżeć...inaczej jestem zmęczona...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chyba nie mam w pełni efektywnego wypoczynku. Ogólnie trochę odpoczywam śpiąc, albo siedząc i nic nie robiąc. Zdarzy się, że pojadę z rodzicami na wczasy w góry, ale to nie jest dla mnie w pełni efektywnym wypoczynkiem, bo oni mnie wkurzają oraz z powodu tego, że za bardzo lubię góry i po kilkudniowych wczasach muszę około 2-3 miesiące dochodzić do siebie. W zakresie moich możliwości nie widzę dla siebie sposobu w pełni efektywnego wypoczynku. Myślę, że w pełni efektywnym wypoczynkiem byłby dla mnie np. spacer po górskim lesie, słuchanie górskiego strumyka, przyjmując warunek, że wtedy mieszkam w górskiej miejscowości i to na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie dłuższe wyjazdy są mega odprężające psychicznie. Fizycznie wyczerpujące, ale lubię aktywnie wypoczywać, być w ruchu, podróżować stopem, spać pod namiotem, łazić z ciężkim pleciakiem zamiast zalegać na plaży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o jakąś dłuższą przerwę,to muszę mieć wszystko rozplanowane,bo inaczej siedzę na tyłku przed komputerem i czas sobie tak leci.To żaden odpoczynek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o jakąś dłuższą przerwę,to muszę mieć wszystko rozplanowane,bo inaczej siedzę na tyłku przed komputerem i czas sobie tak leci.To żaden odpoczynek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja niedługo będe mieć efektowny hardcore wypoczynek czynny.fruwam do uk.tam bede zwiedzać,robić zdjęcia i zbierać pamiątki.czekam na termin.wezmę przykład z krzysztofa r.trzymajcie kciuki za mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja niedługo będe mieć efektowny hardcore wypoczynek czynny.fruwam do uk.tam bede zwiedzać,robić zdjęcia i zbierać pamiątki.czekam na termin.wezmę przykład z krzysztofa r.trzymajcie kciuki za mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi