Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Fakty i mity na temat odżywiania

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji na to, że się odchudzałem kiedyś moja matula zaproponowała mi lody na odchudzanie :lol: Bo w tv usłyszała, że organizm potrzebuje więcej energii na ogrzanie ciała niż energia dostarczona z lodów :shock: Czyli panowie i panie, wystarczy leżeć na plaży, pić zimne piwo i jeść tony lodów, czasem wchodząc do zimnej wody i po dwóch miesiącach będziemy mieć ciało młodych bogów :lol: Niesamowite, że ludzie piszą i mówią bezkarnie takie głupoty... Po co dieta, po co ćwiczenia, wystarczy jeść lody... Oczywiście organizm potrzebuje energii na ogrzanie ciała ale jest to energia skrajnie znikoma i prawie nie ma wpływu na organizm, jednak co niektórzy wykorzystują ten fakt aby zwiększyć obroty swojej firmy. Najgorsze, że tv też w tym uczestniczy, tfuuu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Liber8, bo tak się tylko wydaje. Kojarzysz szkorbut? A to z niedoboru jednej tylko witaminy C :>

Żołądek w nocy nie może za dużo pracować, ma odpoczywać jak i my. Jak się zje tłusta kolację to u mnie kiedyś i 5h zajmowało strawienie. Pamiętam koleżankę która miała dwudniowe, hardcorowe kace. Nie jadła nigdy po 18 ale imprezować potrafiła do południa następnego dnia :D nie skojarzyła jednego z drugim

Heledore, mleka roślinne to mocno pocięte białka roślinne. U wielu osób, dzieci (oraz u mnie) są kijowo tolerowane. Wypicie mleka sojowego kończę szybkim płukaniem jelit we własnym domu xD co do słodkości, oni to słodzą więc może być za słodkie albo bez smaku^^ jak ktoś chce dobre mleko roślinne, naturalne i pyszne jak diabli to polecam samemu zrobić z wiórków kokosowych. Trzeba mieć blender z regulacją obrotów. Wychodzi słodkie, pachnące i w ogóle cudowne bez dodawania cukrów czy czegokolwiek... ale żeby zrobić jedną szklankę to trzeba cały blender zapełnić wiórkami i gorąca wodą. Jedno robienie - jedna szklanka mleka :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

magic wolf, podają takie bzdury a niektórzy ludzie się na to łapię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
magic wolf, podają takie bzdury a niektórzy ludzie się na to łapię.

No właśnie o to chodzi, że się łapią. Wystarczy, że ktoś w tv zapoda taką debilną informację i oglądnie to kilka milionów ludzi, może z milion uwierzy w to i zobacz o ile sprzedaż lodów w kraju wzrośnie. Jeszcze w innych dziedzinach próbują nam mózgi wyprać i tak właśnie robią nas w chooja...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dietetycy zalecają aby jeść ostatni posiłek minimum dwie godziny przed snem
A skąd takie informacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kawa z mlekiem migdalowym-pychotka :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja nawet jako głodna spać nie mogę iśc, obudzę się w środku nocy i zjem pół lodówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

objadaniae na wieczór nie za bardzo się powinno 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja cały życie jem najwięcej wieczorem, często tuż przed snem i jakoś problemów z nadwagą nie mam. Na głodnego bym nawet nie zasnął, bo bym myślał o jedzeniu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie ważne o której się zje ostatni posiłek :P co najwyżej troszkę się będzie gorzej spać jak organizm będzie mielił pożywienie :P liczy się ogólna podaż energii w ciągu dnia/tygodnia :D jak jest jej za dużo to się tyje i godzina kiedy się je i ile tych posiłków jemy nie ma żadnego znaczenia :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ja wiem. W nocy się nie ruszamy, co najwyżej z boku na bok. W ciągu dnia jednak tego wysiłku jest więcej. Jak zjemy przed wysiłkiem fizycznym to lepiej spalimy kalorie niż jedząc bezpośrednio przed snem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak jestem na diecie to jem tylko śniadanie o godzinie 9 i obiad o godzinie 13. Potem już nic nie jem do następnego dnia. W ciągu dnia wypijam dwie kawy ze śmietanką i posłodzone słodzikiem i jeszcze pół litra soku owocowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi