Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aborcja


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie jestem za aborcją. Tak samo, jak nie jestem za amputacją nogi czy ręki. Nikt dla przyjemności nie amputuje sobie kończyn. Tak samo jest z aborcją. To ostateczne wyjście, ale często konieczne. Dlatego jestem za prawem do aborcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko bym chciała, żeby każda kobieta mogła sama za siebie decydować. 

Bo są też kobiety, które są w ciąży i po prostu nie chcą dzieci/płodu ale muszą urodzić bo albo ich nie stać na aborcję albo właśnie zakaz. A potem te dzieci spędzają całe życie w domu dziecka, nie potrafią zrozumieć dlaczego, ktoś ich nie chciał. 

Mam przyjaciółkę, która ma dziecko z zespołem Downa. To akurat łagodne upośledzenie, bo na razie oprócz tego ,że buzia ją zdradza, że jest chora to nic wiecej. Ale moja przyjaciółka nie wyrabia psychicznie. Została z tym sama. Mąż też jej nie radzi sobie. Bo obydwoje zdają sobie sprawę z tego, że pewnie później będzie wymagała pełnego ich wsparcia, bo niestety społeczeństwo na takie dzieci reaguje jak na choroby psychiczne. Ale ona akurat miała wybór i wybrała poród. Podziwiałam ją na początku, teraz jak z nią rozmawiam to widzę, że to nie ta sama dziewczyna. Zmęczona bo ciągłę badania, rehabilitacja itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram te protesty, ale nie podoba mi się, że Lempart i inne już robią z nich protesty za liberalizacją prawa aborcyjnego. No nie, nie każdy, kto protestuje jest za liberalizacją. Nie podoba mi się takie wykorzystywanie osób, które mają odmienne zdanie. Uważam, że ta przesłanka, która jest teraz usuwana, jest ok, bo chroni przed cierpieniem, a kto chce, to może urodzić (chociaż tutaj przydałaby się pomoc państwa, to chujowe, że jej nie ma). Z kolei aborcja na życzenie to przesada. Ale też prawda, że powinna być większa dostępność antykoncepcji i podwiązanie jajowodów powinno być legalne.

Edytowane przez initium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@initium Takie są prawa protestów. Nie jest możliwe żeby tak duża ludzi mówiła jednym głosem. Moim zdaniem tylko referendum w tej sprawie byłoby sprawiedliwym rozwiązaniem. Mam nadzieję że wkrótce czeka nas wymiana władzy bo z tymi zamordystami nie będzie to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, initium napisał:

Z kolei aborcja na życzenie to przesada.

Zgadzam się...dorośli ludzie uprawiający sex powinni też być odpowiedzialni. Nie od dziś wiadomo, że sex może oznaczać ciążę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Aborcja to straszna rzecz, ale jeśli istnieje zagrożenie życia dla kobiety lub dziecko ma się urodzić z wadami które gwarantują jego śmierć w męczarniach, w samotności w szpitalu to kompletnie nie rozumiem dlaczego po prostu dlaczego każda z nas nie ma mieć prawa wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kościół i kaczyński tak dużo mówią o prawie do życia, a nic o prawie do śmierci. Co jeżeli dziecko które rodzi się z różnymi poważnymi wadami wcale nie jest szczęśliwe? Co jeżeli jego życie to pasmo niekończącego się cierpienia fizycznego i/lub psychicznego? Pół biedy jeżeli taki człowiek z racji np. upośledzenia w poważnym stopniu nie jest świadomy tego w jaki sposób jest traktowany w szkole, w sklepie, na ulicy czy gdziekolwiek indziej. A jeżeli wszystko to czuje i rozumie?? Na samą myśl łzy cisną mi się do oczu ponieważ wiem jak ludzie potrafią być okrutni dla inności. Wystarczy że ktoś jest po prostu introwertykiem i już ma przerąbane w szkole, w pracy i w życiu. Co musi czuć np. dziecko z zespołem Downa nie chcę nawet myśleć bo mnie to przerasta 😥.

 

Dlaczego nie ma w Polsce prawa do eutanazji na życzenie? Kościół po prostu lubi znęcać się nad ludźmi, najwyraźniej sprawia im to satysfakcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz część aktywistek ma problem, bo uważają, że za dużo "jebać PIS" a za mało haseł na temat aborcji. Lolam. Te demonstracje są za duże, żeby je kontrolować, ludzie to robią spontanicznie i otwarcie mówią, co myślą. Ale opozycja jak zwykle musi się pokłócić między sobą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×