Skocz do zawartości
Nerwica.com

BAKLOFEN (Baclofen Polpharma/ Sintetica, Lioresal Intrathecal)


Kalebx3 Gorliwy

Czy baklofen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy baklofen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      28
    • Nie
      4
    • Zaszkodził
      1


Rekomendowane odpowiedzi

No u mnie uboki ustąpiły. Lekarz zauważył u mnie nawet hipomanie po zażywaniu tego leku. Czuję się jak na starej dobrej amfetaminie. Cały czas gadam jak nakręcony. Chęci do życia wróciły ze zdwojoną siłą. Ten lek powinien być przepisywany na depresję.

 

sulpiryd34,

---szczerze Ci normalnie zazdroszczę ,że trafiłeś z tym lekiem w piękną 10.

Powodzenia ,,, oby tak dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 Dzięki! Życzę Ci tego samego. Powodzenia!

 

-- 07 lut 2017, 08:23 --

 

Cześć! Postanowiłem schodzić z baclofenu. Dość szybko przestał na mnie działać, a dobrze uzależnił. Teraz jestem na 4 x 3/4 tabletki, później będzie 4 x 1/2 tabletki, dalej 4x 0,5 tabletki i rozstaje się z tym lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dłuższym czasie wróciłam zobaczyć co nowego w wątku, i widzę, że baklo paru osobom pomogło. Cudny to jest jednak lek . Ja obecnie nie biorę i nie piję , tzn. nie wróciłam do picia w ciągu, bo alko używam, ale sporadycznie i z kontrolą. Nigdy bym się nie spodziewała, że po ponad 15 latach chlania dzień w dzień wyjdę jeszcze na ludzi.............. nawet teraz jeszcze nie wierzę, że jestem wolna (bo pewnie nie jestem)

pozdro dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam leciałem po 150mg dzien w dzien tygodniami i odstawilem z dnia na dzien, w depresje wpadłem i bardzo źle fizycznie sie czułem, więc radze uważać z tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam leciałem po 150mg dzien w dzien tygodniami i odstawilem z dnia na dzien, w depresje wpadłem i bardzo źle fizycznie sie czułem, więc radze uważać z tym :)

 

Właśnie mam z tym problem. Za ch... nie mogę tego odstawić. Próbowałem schodzić powoli, ale odjęcie 1/4 dawki leku już wywołuje u mnie lęki, depresję i całe to g...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie uboki ustąpiły, biorę przeważnie 50 mg/dzień (2x25mg w dawkach podzielonych, np. 25mg rano i 25mg w południe), sporadycznie 75mg jeśli sytuacja tego wymaga w danym dniu. Zrobilem sobie ostatnio przerwę około 2 tygodnie (odstawienie całkowite, bez schodzenia z dawek) i nie miałem z tym żadnych problemów.

 

 

Zaczęłam kuracje tym lekiem parę dni temu i boli mnie głowa. Dziwi mnie to ,bo brałam kiedyś już ten lek i głowa mnie wtedy nie bolała.

 

Mnie podczas wchodzenia na ten lek masakrycznie bolała głowa, miałem mdłości i byłem ogólnie rozbity wewnętrznie. Generalnie czułem się fatalnie. I to wszystko przy dzieleniu 25mg na 4 części (6,25 mg/dzień). Przejdzie i potem będzie dobrze. Warto przetrwać uboki, lek ten ma niezły potencjał przeciwlękowy moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan1karz uważaj z tym lekiem. Ma potencjał. Łykałem go pół roku. Na początku była euforia, później powrót do normalności, dalej tolerancja rosła. Lek zorał mi psychikę doszczętnie. Odstawka to tragedia. Teraz wyrzuciłem 4 opakowania baclofenu do kosza i przesiadłem się na sulpiryd, żeby złagodzić skutki odstawienne. Jeszcze raz przestrzegam wszystkich przed tym lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sulpiryd34, rozumiem. Dzięki za ostrzeżenie. Zgadzam się, że trzeba uważać z tym lekiem.

Jednak ja nie mam żadnych euforii po tym leku, jedynie spokój, działanie przeciwlękowe i tego głównie od niego oczekuję. Zdaję sobie sprawę z tego, że jeśli dany lek wywołuje 'górki', wtedy mogą pojawić się 'dołki' i tak mogło być u Ciebie (pisałeś o hipomanii). Dlatego przezornie zrobiłem sobie przerwę, żeby sprawdzić co się będzie działo i nie miałem problemów z nagłym odstawieniem. Być może jest to kwestia dawki (głównie 50mg/dzień) albo 20 mg Esci, które trzyma mnie w ryzach.

Czy tolerancja nie rosła Ci na działanie euforyczne? Bo generalnie jest to skutek uboczny tego leku. On ma uspokajać, likwidować chęć chlania i przede wszystkim działać spazmolitycznie.

Zauważyłem, że sporo osób popełnia ten sam błąd także przy metylofenidacie. MPH ma likwidować objawy ADHD/ADD, pomagać się skoncentrować, usiedzieć na czterech literach i nie rozpraszać się . Działanie euforyczne to także skutek uboczny tego leku i pewnie dlatego ma spory potencjał nadużywania. Kiedy euforia mija, dawka jest zwiększana aby znowu ją osiągnąć. W ten sposób można sobie zwiększać dawkę w nieskończoność aż organizm odmówi posłuszeństwa.

Właściwe działanie tych leków pojawia się wówczas kiedy euforia ustąpi (o ile u kogoś się pojawi) i pozostaje 'jedynie' (albo 'aż') głównie komponenta przeciwlękowa przy baklofenie i skupienie przy MPH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Pregabalina to dobry wybór na odstawkę.

Swoją drogą prawdopodobnie jest to bezpieczniejszy lek od Baklofenu w leczeniu przewlekłym.

Z tym, że tutaj też musisz uważać, u niektórych osób pojawia się euforia jako skutek uboczny (z czasem powinna minąć).

Powodzenia w odstawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan1karz dzięki, ale o pregabalinie mogę zapomnieć. Cena za wysoka. Lekarz przepisał mi 3x 4mg clonazepamu i mokloblemid 3x150 mg. To ma mi pomóc w odstawce. Leki wykupiłem, ale na razie zostało mi trochę baklo , więc czekam , aż się skończy i wtedy spróbuje z tą kuracją odwykową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, zależy o jakich dawkach mówimy.

Jeśli chce brać 600mg dziennie, wtedy jest to wydatek rzędu 80-100 zł na miesiąc w zależności od apteki (https://www.recepta.pl/produkty/pregabalin-zentiva-150-mg-kaps-twarde-56-szt). Mowa jest tutaj o odstawce baklo więc dawkowanie myślę, że minimum 3x150mg lub 2x300mg wchodzi w grę.

 

Pechowo z tym baklo trafiłeś, może spróbuj stopniowo zmniejszać dawki? Jakieś 10mg dodatkowo do tego żeby powoli schodzić.

Ja mam to szczęście, że w ogóle mnie ten lek nie uzależnił. W zeszłym tygodniu zapomniałem i parę dni go nie brałem, nic się nie działo.

 

Tutaj jest fajnie opisane jak wchodzić i schodzić (po angielsku, ale jak ktoś nie rozumie to translator):

http://baclofentreatment.com/practice-guides/baclofen-cessation-take-it-slowly/

http://baclofentreatment.com/practice-guides/side-effects-of-baclofen-and-tips-for-managing-them/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Clon to benzo. Z benzo lepiej się schodzi i mniej więcej wiadomo jak. Można zastąpić, można używać słabszych benzo do schodzenia razem z clonem aby było łatwiej. Clon przy baclo wydaję się pikusiem.

Przy balco już nie ma takiej szerokiej gamy odstawiania. To już nie taka prosta sprawa. To znacznie bardziej skomplikowany lek, który jeszcze nawet nie do końca został poznany i jego wykorzystanie też. Nie wiem ale czy podobnego działania jak baclofen nie ma też akineton?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale czy podobnego działania jak baclofen nie ma też akineton?

 

-nie ma podobnego działania .To chyba inne klocki , a raczej na pewno :

Żaden lek nie ryje tak świeżej pamięci ( nawet marihuana )jak Akineton . W du-e z nim ,,

"Zaburzenia OUN: uczucie zmęczenia, senność, zaburzenia pamięci, niepokój, lęk, pobudzenie, euforia, rozdrażnienie, majaczenia, halucynacje, zawroty głowy, bóle głowy, bezsenność. Odnotowywano przejściowe skrócenie fazy snu REM i procentowe zmniejszenie udziału tej fazy w całym śnie... "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy biorą dawki baclo ~25mg nawet dłuższy czas i nie uskarżają się na problemy odstawienne. Jak myślisz Sulpiryd u Ciebie to kwestia wysokich dawek? Bierzesz też clona? Bardziej bym się bał uzależnienia od clona...

 

Na pewno to przez to, że biorę takie dawki, ale co zrobić. A co do klona to już go kiedyś odstawiałem i zrobiłem to prawie z dnia na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supiryd - to wg. Ciebie łatwiej zejść z klona z dnia na dzień niż z baklo? Powiem szczerze, że myślałem, że jest odwrotnie. Baclo nie brałem nigdy długo, tak np. tydzień z rzędu dawki 12.5mg i potem może dwa dni się trochę gorzej czułem i było ok, ale w końcu to mega niskie dawki. A znowu takiego klona 0,5mg bałbym się brać przez tydzień non-stop... serio, bałbym się uzależnienia. Wiem, że Kalebx stosował dłużej baklo bezproblemowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan1karz dzięki to sporo wyjaśnia.

 

-- 05 mar 2017, 19:11 --

 

Następnym razem jak będę u lekarza to poproszę o pregabalinę, może ona mi pomoże odstawić ten specyfik.

 

 

widzisz , a ja zaleczam baclo , odstawke clonazepamu ;p . i w koło macieju , jeden zalecza benzo baclofenem , drugi zalecza baclofen benzo , trzeci zalecza kode benzo , a alkohol benzo lub heminevrinem . przejebane to jest :)

 

najgorsze uzaleznienie jest krzyzowe GABA A/B benzo + baclo , sam się tego boję .

 

-- 09 maja 2017, 21:13 --

 

No odstawka nieudana, po miesiącu męczarni wracam do baclofenu. Od razu chcę mi się żyć.

 

co racja to racja , chęci do życia on daję , dobry lek doraźny . na pocieszenie powiem ci że są alkoholicy co biorą ten lek całe życie , wybierają mniejsze zło .

 

ja tak jak pankarz , też "nie mogę" się uzależnić od baclofenu . jak mi się skończył nie prałem pare miechów . a wogole to biore go raz na tydzień , dawki do 75mg na raz.

 

-- 09 maja 2017, 21:17 --

 

No nie wiem. Clon to benzo. Z benzo lepiej się schodzi i mniej więcej wiadomo jak. Można zastąpić, można używać słabszych benzo do schodzenia razem z clonem aby było łatwiej. Clon przy baclo wydaję się pikusiem.

Przy balco już nie ma takiej szerokiej gamy odstawiania. To już nie taka prosta sprawa. To znacznie bardziej skomplikowany lek, który jeszcze nawet nie do końca został poznany i jego wykorzystanie też. Nie wiem ale czy podobnego działania jak baclofen nie ma też akineton?

 

 

fenibut , ten sam mechanizm co baclo.

 

nie przeskakiwałbym się co łatwiej odstawić . powiem tylko że baclo mniej ryję banie od benzo , przy długim stosowaniu . powtarzam są ludzie co biorą go cały czas.

moim zdaniem baclo jest bezpieczniejsze od benzo.

 

-- 09 maja 2017, 21:20 --

 

Niektórzy biorą dawki baclo ~25mg nawet dłuższy czas i nie uskarżają się na problemy odstawienne. Jak myślisz Sulpiryd u Ciebie to kwestia wysokich dawek? Bierzesz też clona? Bardziej bym się bał uzależnienia od clona...

 

Na pewno to przez to, że biorę takie dawki, ale co zrobić. A co do klona to już go kiedyś odstawiałem i zrobiłem to prawie z dnia na dzień.

 

 

zależy ile brałeś . po prawie 2 latach jak ja nie idzie z dnia na dzień , po roku brania tez nie , trza redukować dawki ja tak robiłem 3x , tera dopiero zszedłem na 0,125 klona . a wchodziłem na klona długoterminowo z własnej woli , sam się chciałem uzależnić i brać go długoterminowo 3x tak . teraz wiem że to głupota.. a druga sprawa że mimo brania klona i tak dorzucałem lorafen i afobam . mam dostęp do tych benzo i estazolam .

 

-- 09 maja 2017, 21:21 --

 

a brałem klona 2mg . tak 2 razy po roku i redukowanie , i teraz dłużej . zszedłem na 0.125 czyli nic ;ppp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przeskakiwałbym się co łatwiej odstawić . powiem tylko że baclo mniej ryję banie od benzo , przy długim stosowaniu . powtarzam są ludzie co biorą go cały czas.

moim zdaniem baclo jest bezpieczniejsze od benzo.

 

Nie wiem jak to wygląda w praktyce ale wydaję mi się że przedawkowanie baclo jest znacznie bardziej niebezpieczne niż benzo. To tylko w tej kwesii. Faktycznie benzo ryję banie bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przeskakiwałbym się co łatwiej odstawić . powiem tylko że baclo mniej ryję banie od benzo , przy długim stosowaniu . powtarzam są ludzie co biorą go cały czas.

moim zdaniem baclo jest bezpieczniejsze od benzo.

 

Nie wiem jak to wygląda w praktyce ale wydaję mi się że przedawkowanie baclo jest znacznie bardziej niebezpieczne niż benzo. To tylko w tej kwesii. Faktycznie benzo ryję banie bardziej.

 

przedawkowanie pewnie tak , po baclo można mieć padaczke,drgawy .

a przedawkowanie benzo , dla mnie nie istnieje :))

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadł mi w rękę baklofen. 2-3 dni pierwszy raz wrzuciłem sobię większą dawkę - 80 mg. Woow - piękna sprawa. Zamierzam brać doraźnie - raz na dwa tygodnie, mam nadzieję, że działanie się nie wypaczy brany tak latami, podoba mi się to bardziej od alprazolamu. Różnica w działaniu, mimo, że to gaba-a i gaba-b, to jest spora. Baklofen poza rozluźnieniem i sedacją czym wyróżnia się alprazolam, to znakomicie działa antydepresyjnie, i już bardziej w tle z jakąś nutką nootropową.

 

Porównując 80 mg baklofenu z 2500mg fenibutu, to baklofen bardziej mnie rozluźnia/seduje, i działa antydepresyjnie(ale to pewnie też przez to, że aktualnie jestem na mirtazapinie), a fenibut za to bardziej działał nootropowo. Tak swoją drogą - nie bierzcie tego fenibutu, już lepiej wykombinować baklofen (który jest chyba moim zdaniem lepszą opcją - ale jeszcze nie sprawdzałem "w plenerze", w domu działa na bank lepiej od fenibutu), niż przedawkowywać fenibut, i ryzykować padaczką.

 

Aaaha, i co do baklofenu i padaczki, drgawkach przy gaba-b. Po teście alergicznym (10-20mg) kiedy nie będzie efektów ubocznych, to przy następnym razie kiedy bym zarzucał do 80mg baklofenu to szans na wcześniej wspomniane drgawki czy padaczkę nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×