Skocz do zawartości
Nerwica.com

BAKLOFEN (Baclofen Polpharma/ Sintetica, Lioresal Intrathecal)


Kalebx3 Gorliwy

Czy baklofen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy baklofen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      28
    • Nie
      4
    • Zaszkodził
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę baclofen już prawie 7 lat w dawce około średnio 12,5 - 25 mg .

Lek "uzależnia" tak samo jak leki z grupy SSRI .Nie jak benzodiazepiny .

Rozsądna dawka dzienna nie wywołuje u mnie jakiś niebezpiecznych , nieprzyjemnych sensacji .

Tolerancja ZUPEŁNIE się nie rozwija .

 

 

ja jstem trzeżwym alkoholikiem , miałem delirium tremens w wieku 23 lat , cały personel był zaskoczony , alat i aspat to tam prawie po 400 , ggtp też masakra , chudy,trzęsący się , do tego padaczka alkoholowa , którą zbili mi heminevrinem. <---- tego leku spróbuj , możemy kiedys popisać na priv jak masz problem z alkoholem . heminevrin jak dostałem 1 raz na odwyku to nigdy tak pięknie się nie czułem , taki błopgostan i żadne benzo się do tego nie umywa , to mega kosa co zatrzymuje ostre padaczki alkoholowe , dostawałem maxymalną dawke 12 tabletek dziennie , już 4 tabsy zatrzymają ci ostrą padaczke , działa na gaba , wiąże się z miejscamiu gdzie wiążą sie barbiturany , miedzy innymi Luminal . mniej uzaleznia od benzo a jest silniejszy i działa inaczej , mocno wchodzi w głowe , czujesz się p[o prostu naćpany :) bardzo krótki okres póltrwania .

 

Mistrzu ja załapałem padaczkę i delirkę w wieku 27 lat niespełna bez kilku miesięcy. Na detoxie trzymali mnie ponad 5 tygodni ( zapalenie płuc i opłucnej z totalnego wyniszczenia alko ( piłem tylko piwo ).

Nigdy nie próbowałem Heminewrinu , ( cena !)ale z Twoich opowieści wynika ,że to bardzo dobry lek .

Jest to ( co mnie dziwi z lekka ) pochodna witaminy B1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 Gorliwy tak zachwalasz ten baklofen ,a widziałem w tym wątku o baklofenie posta ileś lat temu ,że jak chciałeś go odstawić po iluś latach niepicia to miałeś z tym poważny problem , jak nie pamiętasz to mogę ci znaleźć ale nie chce mi się przeszukiwać 42 stron wątku

 

-- 18 lut 2018, 21:49 --

 

,apropo Heminewrinu to nikt tego nie przepisze bez delirium tremens i ostrych stanów abstynencji poalkoholowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 Gorliwy tak zachwalasz ten baklofen ,a widziałem w tym wątku o baklofenie posta ileś lat temu ,że jak chciałeś go odstawić po iluś latach niepicia to miałeś z tym poważny problem ,

zachwalałem i dalej zachwalam , a to ,że trudno go odstawić nie oznacza ,że jest to zły lek . Wiele leków ( nawet powszechne SSRI)też trudno odstawić , a jak wielu ludziom pomagają żyć . Nie widzę tu poważnych sprzeczności , tylko pozorne .

Na ten czas nie mam zamiaru odstawiać baclo , bo biorę to w minimalnych dawkach , lek mnie wycisza emocjonalnie i nie powoduje uboków /

Może nie wszyscy maja trudności takie jak ja z odstawieniem tego leku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ,że zespół dyskontynuacji po lekach SSRI i nie tylko to pikuś przy odstawieniu 100mg/dobe baklofenu po dłuższym okresie miesiącach/latach brania bo tu już występuje ewidentne uzależnienie fizyczne i psychiczne

 

Zespół odstawienia

Przerwanie leczenia baklofenem może być związane z zespołem odstawienia przypominającym odstawienie benzodiazepiny i odstawienie alkoholu . Objawy odstawienia są bardziej prawdopodobne, jeśli baklofen jest stosowany przez długi czas (dłużej niż kilka miesięcy) i może występować z małych lub wysokich dawek. Nasilenie odstawienia baklofenu zależy od szybkości jego odstawienia. Aby zminimalizować objawy odstawienia, dawkę należy powoli zmniejszać po odstawieniu leczenia baklofenem. Nagłe odstawienie jest bardziej prawdopodobne w wyniku poważnych objawów odstawienia. Ostre objawy odstawienia można powstrzymać przez wznowienie leczenia baklofenem.

 

Objawy odstawienia może zawierać słuchowe halucynacje , omamy wzrokowe , dotykowe halucynacje , urojenia , dezorientację , pobudzenie , majaczenie , dezorientacja , wahania świadomości, bezsenność , zawroty głowy (uczucie omdlenia), nudności , nieuwagi, zaburzenia pamięci, zaburzenia percepcyjne, świąd / świąd, niepokój , depersonalizacja , wzmożone napięcie , hipertermia , formalne zaburzenia myśl , psychoza ,manię , zaburzenia nastroju, niepokój i zaburzenia zachowania, tachykardię , drgawki , drżenia , dysfunkcję autonomiczną , hiperpyreksję (gorączkę), skrajną sztywność mięśni przypominającą złośliwy zespół neuroleptyczny i spastyczność odbicia .

 

 

 

zespół dyskontynuacji :

Z odstawieniem leków przeciwdepresyjnych mogą wiązać się objawy grypopodobne, nudności, bezsenność, zaburzenia równowagi, zaburzenia czucia, pobudzenie. Czasem (zwłaszcza po odstawieniu wenlafaksyny) występuje objaw nazywany „brain zaps”, opisywany jako uczucie krótkich wyładowań elektrycznych w głowie (mózgu). Objawy zazwyczaj mają łagodne nasilenie. Ustępują w ciągu 2–3 tygodni (czas trwania objawów zależy od okresu półtrwania leku). Objawy ustępują zazwyczaj w ciągu doby po wprowadzeniu na nowo odstawionego leku.

 

Więc jak widać to jest pikuś

 

-- 18 lut 2018, 23:17 --

 

jestem powoli sceptycznie nastawiony do tego baklofenu w celu zmniejszenia występującego u mnie głodu alkoholowego bo pomimo tego ,że biorę go 30 mg dziennie dalej mam ochotę na piwo ,a wiem że wtedy na jednym się nie skończy , zwiększę w tym tygodniu jego dawkę do 50 mg tylko w tym problem ,że ten lek ma krótki okres półtrwania t1/2 i skoro działa 4-6h biorąc go z rana to po południu już będę miał z niego zejście co u mnie objawia się zmęczeniem,sennością i otępieniem , lekko ćmi mnie głowa i mam spowolnione myślenie , jak wezmę następną dawkę to wracam do normalnego funkcjonowania więc biorąc 25 mg z rana ,a tabletki są niepodzielne to co po południu wtedy ? bo wieczorem następne 25 mg , pobiorę tak miesiąc czasu i będę w stanie powiedzieć bilans korzyści do szkód ,jak będę chciał odstawić nie będę schodził stopniowo tylko zastąpię go stabilizatorem nastroju - pregabaliną i na wieczór karbazepiną , i pierwsze parę dni będę brał benzodiazepiny taki mam schemat postępowania , potem ewentualnie przeznaczę ten lek do brania rekreacyjnego 50-100 mg na raz co jakiś czas

 

-- 18 lut 2018, 23:20 --

 

Kalebx3 Gorliwy z tego co się orientuje też masz OCD , wiesz może dlaczego ten lek w dawce + 30 mg nasila występujące wówczas natręctwa myślowe,a w wyniku tego przymus wykonywania kompulsji ? dlaczego w wyższych dawkach działa lękorodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są sk .ub.podczas brania Beclofenu?

Ktoś napisał,ze bardzo ciężko się ten lek wprowadza.ze próbował dwa razy i dopiero za 2 podejściem się udało

Na czym konkretnie polegają te straszne uboki??

Czytałam trochę w necie jest napisane o senności,a to przecież nie jest jakiś straszny skutek uboczny ;)

 

 

zadnych ubokow , nie licząc hipomani i zajebistego nastroju nawet jak jest gówno . dawki 75-100 na raz . tyle o demnie . juz na mnie nie dziala ale jak mam kryzyts podniesie z gowna

 

to nie jest leg dla dlugoterminowegto brania

 

-- 19 lut 2018, 02:46 --

 

picziklaki ile ty masz lat 20-25 ???

jesteś na etapie ekscytacji lekami ,ale wiesz co my to juz mamy dawno za sobą ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,a co to za różnica ile ja mam lat ? bezsensu pytanie biorę leki psychotropowe 9 lat , większość już przetestowałem wiele lat temu więc ten etap fascynacji nimi i szukaniem leku idealnego się skończył bo takiego nie ma i od tamtego czasu tkwię przy paru lekach branych na stałe ale to,że baklofen jest u mnie w miarę nowy bo dopiero kończę opakowanie i idę wykupić następne , interesując się na temat jego działania nie znaczy że jestem na etapie fascynacji lekami , biorę go w celu zmniejszenia głodu alkoholowego ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 Gorliwy z tego co się orientuje też masz OCD , wiesz może dlaczego ten lek w dawce + 30 mg nasila występujące wówczas natręctwa myślowe,a w wyniku tego przymus wykonywania kompulsji ? dlaczego w wyższych dawkach działa lękorodnie

 

mi tam żadnych natręctw baclofen w dawce około 50 mg/d. nie nasila , nie wywołuje .

Biorę baclo z rana i nie czuję żadny zejśc po 4 godzinach , wieczorem jestem juz jestem senny i tez nic nie czuję .

Nie demonizuj tak tego baclofenu , nie służy Ci to nie bierz .

do tego baklofenu w celu zmniejszenia występującego u mnie głodu alkoholowego bo pomimo tego ,że biorę go 30 mg dziennie dalej mam ochotę na piwo ,a wiem że wtedy na jednym się nie skończy

- jak wiesz ,że na jednym się nie skń0czy to się pilnuj , a nie całą odpowiedzialność chcesz zwalić na słabe działanie leków .

Nie wiem czy Ci mówiłem , ale jak chce Ci się chlać, a nie umiesz sie powstrzymać to spróbuj Akamprozatu. Pomaga zwalczyć głody alkoholowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzisz o naltreksonie ?

--- posłuchaj , o Naltrexonie TUTAJ na Forum i w całym Necie jest tak dużo informacji ,że ja osobiście nie będe każdemu z osobna tłumaczył od początku tego samego . Łatwo sobie znajdziej o Naltrexonie, a jak przeczytasz sobie większość z tych informacji i wtedy jeszcze będziesz miał jakie wątpliwości to możesz w każdej chwili dopytać się na s tutaj .

Druga sprawa to jak Akamprozat za około 140 zł na 2-3 miesiące leczenia jest dla Ciebie za drogi to przestań sobie zawracać głowę puki co o wiele droższym Naltrexonem i skoncentruj sie obecnie na tańszym Baclofenie .

biorę go w celu zmniejszenia głodu alkoholowego

- w celu zmniejszenia głodu alkoholowego polecam spotkania AA ( darmowe , tylko potrzeba ruszyć dupę i przełamać strach )

 

Najlepiej weż sobie kartke , policz ile wydajesz miesięcznie na alkohol , potem oblicz ile by Cię kosztowały leki i sam obadaj co Ci sie lepiej opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są skutki długotrwałe skutki zażywania baklofenu? Biorę go codziennie od ponad 8 lat w dawce 50-75 mg)na spastyczność mięśni (MPD). Na mięśnie już średnio pomaga ale na nastrój wpływa, człowiek jest psychicznie bardziej wyluzowany. Zmniejszanie dawki poniżej 50 mg kończy się obniżeniem nastroju. Kiedyś zamieniłem na Sirdalud ale pojawiła się po nim bezsenność i wróciłem do baklofenu. Wygląda na to że nie odstawię go za szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są skutki długotrwałe skutki zażywania baklofenu? Biorę go codziennie od ponad 8 lat w dawce 50-75 mg)na spastyczność mięśni (MPD). Na mięśnie już średnio pomaga ale na nastrój wpływa, człowiek jest psychicznie bardziej wyluzowany. Zmniejszanie dawki poniżej 50 mg kończy się obniżeniem nastroju. Kiedyś zamieniłem na Sirdalud ale pojawiła się po nim bezsenność i wróciłem do baklofenu. Wygląda na to że nie odstawię go za szybko.

Skoro działa na ciebie z korzyścią to po co odstawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:papa: hello 3 tydzien trzezwosci mojego meza nie wiarygodne sobota 3 drinki i finisz zadnego cugu zadnego klinowania zadnego kaca zostala zwiekszona dawka o 25 mg w poludnie. Bierze rano w poludnie i wieczorem po 25mg. Także nawet spoko narazie jest ok zobaczymybza tydzien. Pierwsze skutki uboczne po zwiekszeniu dawki to silny bol glowy ktory w ciagu 2 dni przeszedl. Polecam baclo. Bede zdawac relacje jak dalej to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

picziklaki, ja mialam tak,jak za pierwszym razem go bralam,lęki,niepokój.przy dawkach 30mg zaledwie. Dosc szybko go wtedy odstawilam.Potem wchodzilam na niego jeszcze 2-3razy dawki 75 -100 lękow nie bylo o dziwo,nie wiem do konca od czego to zalezy,ze za pierwszym razem byly lęki,potem juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 50 mg mam blogi stan rozluznienia, ale i znaczna poprawe nastroju. I chyba baklo uzaleznia, wczoraj zabraklo mi tabletek i czulem sie jak na kacu, zawroty glowy, potliwosc, dzisiaj rano lęk jakiego dawno nie mialem. Wykupilem o 9 rano sloiczek, lyknalem tabsa i cale cisnienie ze mnie zeszlo po 30-40 min i mega humor caly dzien, a jak sie lyknie razem z fluanxolem to stawia na nogi lepiej jak kawa.

 

-- 10 mar 2018, 19:00 --

 

Kalebx3 Gorliwy z tego co się orientuje też masz OCD , wiesz może dlaczego ten lek w dawce + 30 mg nasila występujące wówczas natręctwa myślowe,a w wyniku tego przymus wykonywania kompulsji ?

 

Ja mam na odwrot, im wieksza dawka tym mniej obsesji. A jak jeden dzien nie mialem tabletek, to od razu agresywne mysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmniejszyłem dawkę z 75 na 50, ale nie przyjmuję jednorazowo takich dawek tylko 2 razy po 25. Wczoraj coś mnie podkusiło i rano przed wyjściem do miasta, miałem sporo spraw do załatwienia, wziąłem 2 tabsy czyli 50. Miałem jakiś dziwny odlot, z jednej strony świetny nastrój, jak kogoś znajomego spotkałem to gadałem jak durny, aż mi w gardle zaschło. Ale z drugiej czułem się z tym źle, jakiś nieogarnięty i zbyt nabuzowany. Tylko że ja baklofen biorę głównie na dolegliwości fizyczne a nie psychiczne. Taka dawka jednorazowa też mi za mocno rozluźniła nogę i nie podobało mi się to. Myślę o odstawieniu chociaż na jakiś czas, ale jak biorę np tylko 25mg na dzień to już mam wkurwa, czarnowidztwo i gorszy nastrój. A lek biorę długo, prawie 9 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawki powyzej 50 mg, zwlaszcza wziete na raz, faktycznie daja samopoczucie jakby sie pare piwek wypilo, w sensie zachowania i nastroju, tylko umysl trzezwy.

 

-- 17 kwi 2018, 10:32 --

 

Kurde, trzeci dzien testuje 100 mg i chyba trzeba sie opamietac, bo za fajnie jest, czyli na dluzsza mete mozna sie uzaleznic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baklo na alkohol działa w dwie strony. Może nawet pomóc pogłębić nałóg a nastrój jak się pije i bierze ten lek jest trochę chwiejny, do tego to działanie na gaba, człowiek tego nawet nie widzi ale jest trochę jakby nagrzany. Poci się więcej właśnie dlatego, że to taki w sumie substytut alko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×