Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Zdrowy rozsądek

Rekomendowane odpowiedzi

W wieku 6 lat przewyższałem już wielokrotnie rówieśników w racjonalnym rozsądku w działaniach i nawet miałem go więcej niż niejeden dorosły. Chyba wtedy w mojej podświadomości zaczęły tworzyć się podstawy do późniejszych rozkmin co jest z tą ludzkością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.03.2019 o 01:05, mark123 napisał:

W wieku 6 lat przewyższałem już wielokrotnie rówieśników w racjonalnym rozsądku w działaniach i nawet miałem go więcej niż niejeden dorosły. Chyba wtedy w mojej podświadomości zaczęły tworzyć się podstawy do późniejszych rozkmin co jest z tą ludzkością.

To skąd u Ciebie tak niskie poczucie wartości? Rozważania o ludzkości, to jedno, a mnie zastanawia to, w jaki sposób od przewyższania ludzi zdrowym rozsądkiem zjechałeś do wniosków, które w chwili obecnej wobec siebie wyciągasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Lilith napisał:

To skąd u Ciebie tak niskie poczucie wartości? 

Z rozsądku

Uważam, że osoba, która:

- ma zaradność i samodzielność na poziomie dziecka

- posiada znaczną dysfunkcję procesów uczenia się

- nie posiada umiejętności potrzebnych do pracy

- ma w dużym stopniu upośledzone umiejętności społeczne (i nie o fobie społeczną mi chodzi, lecz o stan faktycznych umiejętności)

- ma zdiagnozowaną "organiczną powolność" - uszkodzenie funkcji wykonawczych mózgu

- posiada "otwartość" na zranienia psychiczne na poziomie kilkuletniego dziecka

- z powodu stanu psychicznego musi być pod władzą rodziców

- boi się podniesionego głosu "jak dziecko złego pana"

- posiada taki mentalny wygląd, że niektóre młode osoby śmieją się, gdy tylko spojrzą i nie potrafi przybrać innego wyglądu mentalnego

nie jest wartościowa. 

To są istotne sprawy i uważanie się za wartościowego pomimo to byłoby nierozsądne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.03.2019 o 14:31, mark123 napisał:

To są istotne sprawy i uważanie się za wartościowego pomimo to byłoby nierozsądne

Rozsądniej jest wdeptywać siebie w ziemię? Co na tym zyskasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Lilith napisał:

Rozsądniej jest wdeptywać siebie w ziemię? Co na tym zyskasz?

A co miałoby być rozsądnego w uważaniu się za wartościowego przy braku wartościowych cech

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, mark123 napisał:

A co miałoby być rozsądnego w uważaniu się za wartościowego przy braku wartościowych cech

Nie odpowiedziałeś na pytanie. Co Ci taka perspektywa daje? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Lilith napisał:

Nie odpowiedziałeś na pytanie. Co Ci taka perspektywa daje? 

Nic, ale jestem ze sobą szczery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mark123a ja myślę, że coś Ci jednak daje. Wyjście i wytłumaczenie samego siebie z tego, co robisz, a w zasadzie z tego, czego nie robisz. Ta perspektywa Cię blokuje, zamyka na wszystko i wszystkich. Daje Ci w pewnym sensie hermetycznie zamknięty świat, w którym się schowałeś przed otoczeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Lilith napisał:

@mark123a ja myślę, że coś Ci jednak daje. Wyjście i wytłumaczenie samego siebie z tego, co robisz, a w zasadzie z tego, czego nie robisz. Ta perspektywa Cię blokuje, zamyka na wszystko i wszystkich. Daje Ci w pewnym sensie hermetycznie zamknięty świat, w którym się schowałeś przed otoczeniem. 

Jestem zamknięty na otoczenie, bo mi nie pasuje, w dzieciństwie zachowaniem, a obecnie ogólnym "stylem". No a zmiana "stylu" na siłę i to obojętne czy mojego, czy otoczenia, czy obydwóch "stron" nie byłaby rozwiązaniem problemu, tylko jego zamaskowaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.03.2019 o 13:52, mark123 napisał:

Jestem zamknięty na otoczenie, bo mi nie pasuje, w dzieciństwie zachowaniem, a obecnie ogólnym "stylem". No a zmiana "stylu" na siłę i to obojętne czy mojego, czy otoczenia, czy obydwóch "stron" nie byłaby rozwiązaniem problemu, tylko jego zamaskowaniem.

A jakbyś zmienił otoczenie? W sensie poszukał gdzieś indziej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.03.2019 o 10:50, Lilith napisał:

A jakbyś zmienił otoczenie? W sensie poszukał gdzieś indziej?

Gdzie miałbym szukać, jak czuję, że w ogóle to ludzkiego gatunku nie pasuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.03.2019 o 22:38, mark123 napisał:

Gdzie miałbym szukać, jak czuję, że w ogóle to ludzkiego gatunku nie pasuję

Ludzie są różni. Jeśli jesteś tak naprawdę zamknięty tylko w jednym kręgu, to nic dziwnego, że znasz tylko takie podejścia, tylko takie zachowania i tylko takie otoczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Lilith napisał:

Ludzie są różni. Jeśli jesteś tak naprawdę zamknięty tylko w jednym kręgu, to nic dziwnego, że znasz tylko takie podejścia, tylko takie zachowania i tylko takie otoczenie.

Bazuję na "otoczeniu" ludzi na forach internetowych, czyli w sumie ludzi z różnych rejonów Polski i owszem ludzie są różni, ale nie są takimi odmieńcami, jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mark123na Forach większość jest kozakami i bazuje na tym, że nie spotka danego człowieka twarzą w twarz. Niektórzy zachowują się jak barany, bo uważają, że im wolno. A w rzeczywistości to zalęknione dzieciaki, które kozakują w Internecie. Owszem, są osoby, które nie różnią się w realu. Co do odmienności, to wierz mi - obserwując zachowanie ludzi, realne zachowanie z różnych rejonów Polski czuję się jak kosmitka. Myślę, że mógłbyś się zdziwić co do "odmieńców", gdybyś pracował na co dzień z ludźmi ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.03.2019 o 09:27, Lilith napisał:

@mark123na Forach większość jest kozakami i bazuje na tym, że nie spotka danego człowieka twarzą w twarz. Niektórzy zachowują się jak barany, bo uważają, że im wolno. A w rzeczywistości to zalęknione dzieciaki, które kozakują w Internecie. Owszem, są osoby, które nie różnią się w realu. Co do odmienności, to wierz mi - obserwując zachowanie ludzi, realne zachowanie z różnych rejonów Polski czuję się jak kosmitka. Myślę, że mógłbyś się zdziwić co do "odmieńców", gdybyś pracował na co dzień z ludźmi ;) 

Nie tylko o zachowywanie się jak barany mi chodzi. Na forach psychologicznych wszyscy pokazują się, jako osoby, które w życiu są przynajmniej częściowo samodzielne w podejmowaniu decyzji; wszyscy pokazują się jako osoby, chociażby z wielkim trudem, ale umiejące ogarniać sprawy życiowe; prawie wszyscy piszą, że świetnie umieją zakładać maski; nikt nie pokazuje się, jako osoba o większej podatności na przewlekłe rany psychiczne niż w dzieciństwie; wszyscy pokazują się jako osoby, które de facto mają umiejętności społeczne, mają lub mieli kolegów/koleżanki. 

No czyli albo jestem totalnym odmieńcem, albo część zaburzonych "kozakuje", że jest z nimi znacznie lepiej, niż jest w rzeczywistości.

"pracować z ludźmi" to kosmos dla mnie, nigdy w życiu poza członkami rodziny, nie prowadziłem w realu ani jednej dłuższej rozmowy z drugim człowiekiem, a co dopiero pracować z ludźmi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, mark123 napisał:

prawie wszyscy piszą, że świetnie umieją zakładać maski

Do niedawna sama miałam przeświadczenie, że potrafię zakładać maski ;) Dopiero jak ktoś mi zwrócił uwagę, że można ze mnie odczytać dosłownie wszystko ( w realu rzecz jasna ), to okazało się, że mam błędne spojrzenie na tę kwestię. Wiem, co to są maski, wiem, jak powinny wyglądać, ale sama jestem zbyt szczera i nie umiem ich zakładać. Odnoszę wrażenie, że moja chęć przyklejenia sobie uśmiechu wygląda jak grymas, bo ludzie pytają czy źle się czuję ;) Także z tym mniemaniem o sobie bywa różnie. Czasami konfrontacja z rzeczywistością daje dużo do myślenia i zmienia obraz, który funkcjonuje w Naszych głowach. 

8 minut temu, mark123 napisał:

"pracować z ludźmi" to kosmos dla mnie, nigdy w życiu poza członkami rodziny, nie prowadziłem w realu ani jednej dłuższej rozmowy z drugim człowiekiem, a co dopiero pracować z ludźmi

Skoro nawet nie rozmawiałeś w realu z drugim człowiekiem, to w jaki sposób chcesz go poznać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi