Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Okazywanie uczuć

Rekomendowane odpowiedzi

Uważacie, że można zmienić coś w tej materii? Nauczyć się okazywać uczucia? Nie mówię o obcych ludziach. Mam na myśli te najbliższe osoby. Kiedy się chce wyrazić to, co się czuje, ale jest z tym cholerny problem i następuje "zacięcie", zawieszenie, wycofanie. Chodzi o pozytywne uczucia. Potraficie dojść, z czego to wynika, co blokuje? Oczywiście, jeśli w ogóle choć trochę utożsamiacie się z tym, co napisałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uważacie, że można zmienić coś w tej materii? Nauczyć się okazywać uczucia? Nie mówię o obcych ludziach. Mam na myśli te najbliższe osoby. Kiedy się chce wyrazić to, co się czuje, ale jest z tym cholerny problem i następuje "zacięcie", zawieszenie, wycofanie. Chodzi o pozytywne uczucia. Potraficie dojść, z czego to wynika, co blokuje? Oczywiście, jeśli w ogóle choć trochę utożsamiacie się z tym, co napisałam.

Najlepiej gestami, wsparciem w potrzebie (jesteś dobra w tym w czym druga osoba niekoniecznie i pomagasz jej na swój sposób, podkreślić to możesz czasem pytaniem czy jest z tego zadowolona, czy Twoja praca dała jej frajdę/przyjemność). Bliskością fizyczną, uśmiechem, kontaktem cielesnym - pogłaskanie, przytulenie, pocałowanie itp... Mówienie tej osobie że jest dla Ciebie ważna, że odkąd ją poznałaś życie nabrało kolorów i sensu, że świetnie się w jej towarzystwie czujesz i chcesz być z nią jak najczęściej, że czas przy niej płynie tak że te 6 godzin razem zleciało jak 30 minut., że czujesz się przy niej tak swobodnie i tak dobrze jak z nikim wcześniej. Doceniaj bezpośrednio to co faktycznie doceniasz, jak rzeczywiście tak jest to będzie to oddziaływało na drugą osobę.

Czy chodzi Ci bardziej o rodzinę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lilith, a opcja zmuszenia się do okazania uczuć? U mnie wystarczało, następnym razem było łatwiej i naturalniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, zmuszanie się odpada całkowicie, ponieważ nie umiem niczego okazywać na siłę. Wychodzi to sztucznie i nienaturalnie i przez to jest całkowicie odwrotny efekt. Ostatnio znowu jest gorzej, ale może to przez przemęczenie. Uczucia są zamknięte w bańce i nie mogę się do nich dostać. Jestem jak zombie. Nie potrafię ani "odczuć", ani tym bardziej okazać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałem nigdy problemów z okazywaniem uczuć, tych pozytywnych. Smutek, żal, niezadowolenie wyrzucam raz na dwa miesiące na terapii ;D Nie lubię dzielić się problemami. Umiem samodzielnie sobie z nimi radzić. Czasem lepiej, czasem gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.02.2019 o 12:32, Motocyklista napisał:

Nie lubię dzielić się problemami. Umiem samodzielnie sobie z nimi radzić. Czasem lepiej, czasem gorzej...

Z nikim nigdy nie dzieliłeś się problemami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś uważałem, że mogę ze swoją dziewczyną. Gdy coś się kobietom nie spodobało to potrafiły wyciągać brudy i mnie nimi przytłaczać. Wiedziały, że jeśli z czymś sobie nie radzę to zaboli mnie to podwójnie. Otwarty jestem, ale temat problemów zawsze omijam. Wolę to zdusić w sobie lub dać 150zł i postękać na terapii 😜
Oczywiście nie mam do nikogo pretensji. Sam jakoś na to zapracowałem,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Motocyklista napisał:

Sam jakoś na to zapracowałem

Dlaczego tak uważasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.05.2018 o 11:56, Lilith napisał:

Uważacie, że można zmienić coś w tej materii? Nauczyć się okazywać uczucia? Nie mówię o obcych ludziach. Mam na myśli te najbliższe osoby. Kiedy się chce wyrazić to, co się czuje, ale jest z tym cholerny problem i następuje "zacięcie", zawieszenie, wycofanie. Chodzi o pozytywne uczucia.

Z pozytywnymi chyba nie mam aż tak wielkiego problemu, zależy jeszcze względem kogo. Zobaczymy, co przyniesie terapia w tej materii. bo myślę, że zmiana jest możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi