Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Powrót do równowagi po traumie

Rekomendowane odpowiedzi

Usunięcie "zwłok" ja1, to normalnie możliwe do wykonania w ramach ambulatoryjnej psychoterapii.

Etap 2 to już czysta teoria. Nikt się chyba jeszcze czegoś takiego nie podjął. I podejrzewam, że żaden psycholog, psychiatra o zdrowych zmysłach by się tego nie podjął, najwyżej jakiś "szaleniec". Etap ten trzeba by przeprowadzić w jak najgłębszej hipnozie, w szpitalu psychiatrycznym. Zakładając, że odpowiednio głęboka hipnoza się uda, trzeba by następnie utworzyć w umyśle jakiś mentalny ośrodek "pamięci tymczasowej", tam oprogramować alternatywną osobowość (wcześniej w rozmowie z terapuetą-hipnotyzerem ustalić, jaka ta osobowość ma być), następnie kasacja obecnej głównej osobowości i przeniesienia na jej miejsce tej alternatywnej, zmiana jej statusu jako osobowość główna. Wybudzić pacjenta z hipnozy i poobserwować przynajmniej kilka dni, czy to się powiodło.

Mówiąc prościej trzeba by zrobić z moim umysłem mniej więcej to samo, co stało się w 1997, tyle, że w "kontrolowanych warunkach", no i bez pozostawiania "zwłok".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak sobie wyobrażasz tymczasowe usunięcie "Windowsa" bez "zamknięcia Windowsa"? Tak się po prostu nie da.

Sposób 1 i sposób trzy to próby naprawy "Windowsa" (tu można by próbować eksperymentów bez hipnozy), sposób 2 to tymczasowe odinstalowanie "Windowsa" i z tym można eksperymentować tylko w hipnozie (i to bardzo głębokiej)

Edytowane przez mark123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.08.2020 o 15:26, mark123 napisał:

A jak sobie wyobrażasz tymczasowe usunięcie "Windowsa" bez "zamknięcia Windowsa"? Tak się po prostu nie da.

Będę miała okazję skorzystać z hipnozy, więc się okaże, na ile zadziała i czy cokolwiek zadziała. Osobiście nie wierzę w hipnozę, no, ale...wszystkiego trzeba spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też ogólnie niezbyt wierzę w hipnozę.

Kiedyś rozmyślałem o hipnozie do celów pomocy w zrozumieniu, co się w zasadzie stało. To jak subiektywnie wspominam traumę można powiedzieć, że wiąże się częściowo z mistycyzmem, okultyzmem, skrzywdził mnie inny wymiar.. chyba nie tędy droga. Zdarzenie musiało mieć miejsce chyba w okresie, kiedy percepcja nie była jeszcze "dobrze uformowana". Rozmyślałem, czy hipnoza pomogłaby dotrzeć do prawdziwego zdarzenia. Ale raczej nie, percepcja zapisała zdarzenie tak jak wtedy umiała i nie ma innej wersji zapisanej w umyśle, więc nigdy się nie dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest mi źle w kółko traumy już serio nie wiem co zrobić no i jak dać radę sobie... bo mam ich mnóstwo... od przemocy w szkole...

którą przeżyłem... po dalej to bycie w dzieciństwie molestowanym przez kolegę i jeszcze dalej... to 5 pobytów w szpitalu...

które nie dość że nie pomogły... to mnie zrujnowały... jedynie... jak coś... to dzienny... jedynie to... zamknięty oddział...

tylko dodawał traum... dalej to przemoc w domu... no i jeszcze inne rzeczy... czuję się przez to... kiepsko... jest źle... serio... jest źle...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dodatkowo brak kasy i brak perspektyw na zarobek... czemu? to wszystko... co mam... mnie tak zniszczyło... że ja nie mam siły...

nie mam energii... mój dzień... to ciągły płacz... jak nie płacz... sen... jak nie sen... nerwy... jak nie nerwy... to strach... i tak w kółko..

a dodając... że każdego dnia się boję... to macie... sumę równania... czyli... nigdzie nie dam rady... taka prawda... sorry...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi