Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zamach na sejm i prezydenta


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o niedoszłym zamachu na prezydenta, sejm, parlament. Czy zamachowiec faktycznie istnieje czy to wymysł służb specjalnych aby wzmóc atmosferę zagrożenia dla demokracji i obniżyć poparcie PiS bo takie głosy się pojawiają.

W Rosji a także w wielu innych krajach wielokrotnie organizowano lub tylko straszno niedoszłymi zamachami dla celów politycznych i czy to u nas tez jest możliwe.

 

Z drugiej strony nienawiść wielu Polaków do rządu, Tuska a jest bardzo duża wystarczy poczytać sobie komentarze na onecie,wp gdzie mnóstwo osób pisze że żałuje że do zamachu nie doszło.

Sam osobiście znam parę osób którzy z chęcią by zabili prezydenta czy wysadzili sejm w powietrze tylko brak im odwagi, czy umiejętności konstruowania bomb i to całkiem możliwe że jednak do takich zamachów czy chociażby ich planowania może dojść zwłaszcza jak ktoś słucha tylko Kaczyńskiego lub Radia Maryja lub jest jakimś fanatykiem z ONR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam zastanawiam, co tak późno...

 

-- 20 lis 2012, 15:25 --

 

carlosbueno, starożytnymi Etruskami rządzili królowie o władzy absolutnej, ale mądrzy Etruskowie mieli zwyczaj, że kiedy w jakimś ich mieście-państwie zaczynało się bardzo źle dziać, wtedy król musiał sam dobrowolnie zgłosić się na ofiarę dla przebłagania bogów (a jak nie chciał dobrowolnie, to mu oczywiście pomagano, z tym, że on ginął zhańbiony). W ten sposób osiągali dwie rzeczy - po pierwsze do rządzenia rwali się tylko ci, którzy faktycznie byli gotowi poświęcić się dla swojego ludu, a po drugie jeśli mimo dobrych chęci trafiał im się jakiś baran, to szybko był usuwany, do tego w glorii i chwale. Wszyscy byli szczęśliwi.

 

To był bardzo dobry system moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to mogliby ich wszystkich tam powybijac..

 

Zadna strata..

chyba co najmniej połowa polskiego społeczeństwa ma podobne zdanie, ja to np. cieszyłem się jak L.Kaczyński zginął w Smoleńsku, ale przestałem jak zaczęli ta całą szopkę okołosmoleńska robić.

 

-- 20 lis 2012, 16:28 --

 

wykończony, mnie to taki jeden słuchacz tego radia wielokrotnie namawiał do marszu na parlament i rozpędzenia tej sitwy, a dziś powiedział że mam dokończyć dzieło tego niedoszłego zamachowca i powybijać tych żydomasonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, najwidoczniej cała ta tragedia smoleńska to za mało.. :shock:

Tusk już pewnie zaciera ręce że mu sondaże podskoczą a PiSowi spadną, ofiary zamachu nawet niedoszłe zawsze zyskują J.Kaczyńki gdyby nie rzekomy zamach na brata miałby dużo mniejsze poparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to w du.. mam całą tą politykę.. Szkoda tylko nerw na to wszystko..

ja się w ogóle tym nie denerwuje, interesuje się polityką ale w przeciwieństwie do wielu ludzi nie przeżywam jakoś jej bardzo, wystarczy że przejmuje się samym sobą aż za bardzo. Nie wiem jak wspaniałych polityków byśmy mieli to i tak zarobki, sytuacja społeczno- gospodarcza w Polsce by nie była wiele lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macierewicz to paranoik jego miejsce jest w psychiatryku a nie w sejmie. ;)

A co do polityków to są oni tacy jak większość Polaków; zawistni, krótkowzroczni, myślący tylko o sobie ewentualnie swoich bliskich, kombinatorzy także nie dziwi mnie poziomom klasy politycznej w Polsce jak juz na poziomie gminy, powiatu same przekręty, nepotyzm jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak ogólnie....4 tony materiałów wybuchowych,gość chyba chciał jeszcze coś w promieniu kilometra wysadzić :mrgreen:

chciał mieć pewność że wszyscy posłowie zginą ;) ale jak te 4 tony chciał wnieść do sejmu to nie wiem a może to na więcej instytucji było przeznaczone. No ale teraz politycy maja o czym gadać i kolejna wojenka aby przykryć problemy społeczno- gospodarcze kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to taka sama bzdura jak "broń masowego rażenia " w Iraku. Dobry pretekst do wszczęcia wojny z "terroryzmem" i uzyskania mandatu do niedemokratycznych działań w imię...obrony demokracji.

Taki "udaremniony " zamach w polsce zapewne poskutkuje nowymi , akceptowalnymi ( w imię bezpieczeństwa publicznego )przez ogół motłochu, kolejnymi ograniczeniami praw i eskalacją inwigilacji ( choćby nawet internet, poczta , wszechobecne podsłuchy komórek i nielimitowane gromadzenie danych dotyczących sms, rozmów, odwiedzanych stron internetowych, płatności kartą itd )

Aby wprowadzić ograniczenia wolności prokuruje się problem , a następnie w imię rozwiązania tegoż problemu wprowadza się owe ograniczenia , ku uciesze ciemnego motłochu , czerpiącego wiedzę tylko i wyłącznie z oficjalnych mediów ( vide-pandemia świńskiej grypy . Czy wiecie , że uchwalono ustawę, dzięki ktorej SANEPID po ogłoszeniu epidemii ma prawo zastosować przymus bezpośredni celem dokonania szczepienia każdego obywatela- to taki "uboczny" efekt histerii związanej z nieistniejącą pandemią )

Wszystko zmierza do tego, że powstają precedensy prawne , pozwalające karać za "zamiar" a nie rzeczywiste przestępstwo.

Ziszczają się rojenia fantastów , ekranizowane jeszcze niedawno w hoolywood.

Wychodzi na to , że gdy napiszę iż "jutro ukradnę samochód " a milicja po tym wpisie znajdzie u mnie w aucie dobry śrubokręt oraz czapkę z daszkiem mój zamiar zostanie uprawdopodobniony, a milicja pochwali się "udaremnieniem dokonania kradzieży" po czym sąd dopieprzy mi wyrok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten domniemany zamachowiec słabo się krył, w internecie zostawiał mnóstwo śladów swej działalności, nawet na zajęciach na uniwerku się tym przechwalał może chciał po protu zaistnieć medialnie bardziej niż przeprowadzić zamach, jeśli to nie prowokacja służb specjalnych bo tego wykluczyć nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×