Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jedna, glupia mysl


tentypo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie w swoim pierwszym poscie.

 

Krótko chciałbym przedstawić swój problem. Otóż wydaje mi się, ze nie cierpię na depresję, ogólnie zazwyczaj cieszę się z życia, które ogólnie nie jest złe. Standard - własne mieszkanie, oszczędności, dobra forma, kochajaca dziewczyna, mam pracę (może nie marzeń, ale jakaś tam jest), wszsytko jest spoko.

 

Czasem tylko mam myśl, że mi się już nie chce, tak po prostu. Nie jest to powodawane jakimś konkretnym czynnikiem, mogę sobie np siedzieć na miłej kolacji w restauracji i nagle odczuwam chęć wyskoczenia przez okno. Brzmi śmiesznie, ale boję się,ze któregoś dnia naprawdę wejdę pod tramwaj, skręcę samochodem w drzewo, czy wyskoczę przez okno.

 

Kiedyś miewałem tak rzadziej, ale ostatnio codziennie o tym mysle. W sumie gdyby nie to, ze wyrządziłbym przykrość kilku osobom to pewnie bym to zrobił. Nawet nie to,że sie zalamuje, czy boje sie ze sobie nie poradze. Szukam nowych bodzcow, zeby to zmienic m.in. sportu duzo uprawiam, ale to niczego nie poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nie bardzo. Mogę sobie siedzieć ze znajomymi w pracy, rozmawiać, śmiać się i spojrzeć na okno - bach! Mógłbym skoczyć, krótka analiza - dla mnie ok, ale potem mysle sobie o rodzinie, dziewczynie i przyjaciołach i stwierdzam, ze to bylby za duzy klopot. Jednak ta myśl jest dosyć wyraźna, widzę jak staję w oknie i spadam, a potem powrot do rzeczywistości. Jakby taki krótki sen.

 

Najgorsze w tym jest to, ze w pewnym momencie uswiadamiam sobie, ze moje wlasne zycie ma dla mnie niewielkie znaczenie. To dziwne, bo staram sie robic wiele rzeczy, zeby tak nie bylo. Jestem aktywny sportowo, mam kilka hobby, które bardzo lubie i raczej jestem wesołą osobą. To mnie tez niepokoi, ze wszystko jest wporządku w moim zyciu. Niczego mi nie brakuje.

 

Nie wiem, czy z takim czyms sie zglasza do psychologa, czy po prostu fanaberia i olać sprawę. NIe wiem za bardzo co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×