Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wyleczenie bez leków


paula

Rekomendowane odpowiedzi

To cieszę się że potrafiłaś się otworzyc. To już połowa skcesu w walce z chorobą. Najtrudniejszy jest właśnie pierwszy krok. Kiedy czlowiek "wywali" z siebie to, co go dręczy to odrazu robi się lżej na duszy. Nerwicę wywołują w nas właśnie te wszystkie nie wpowiedziane problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc i wasze opinie. Czy mozliwe jest leczenie nerwicy bez uzycia farmakologii.

 

 

Witam,

 

Zacznę od tego, że nerwicę lękową leczę już łącznie (oczywiście z krótszymi lub dłuższym przerwami) 10 lat. Jadłam już tony tabletek, które pomagały bardziej lub mniej. Ostatnio zakończyłam terapię i myślałam, że nerwica do mnie nie wróci, no i niestety się pomyliłam. nie bawi mnie jedzenie tabletek kolejny rok, dlatego postanowiłam wybrać się do psychoterapeuty. Wcześniej byłam tylko u psychiatrów. A dlaczego poszłam? Przeczytałam jakiś fajny artykuł, który porównał nerwicę do chorege zęba. Tzn, że jak boli Cię ząb, to pewnie możesz jeść tabletek ile wlezie, ale niestety ostatecznie to nie one Ci pomogą, tylko zabieg u dentysty, bo tabletki tylko wstrzymują pewne odczucia - i tyle. Uświadomiłam sobie, że to samo jest z nerwią, jemy te tabletki, jemy, zagłuszamy pewne objawy, ale nie docieramy do sedna problemu. A trzeba pamiętać, że nerwica to choroba duszy, a nie ciała. Aby rozwiązać problem nerwicy trzeba zająć się analizą swojego wnętrza, trzeba poznać swoją osobowość, swoje uczucia itd. Zgłosiłam się do świetnej psychoterapeutki. Niby nic, ale spojrzenie innego człowieka na nasze skrywane problemy, odczucia, potrafią zdziałać cuda. Aktualnie jestem po 6 sesji. Fakt trzeba się otworzyć przed drugą osobą, ale te rzeczy, które usłyszałam o sobie, analiza mojego stanu, moich zachowań, napadów lęków, skąd się biorą zadziwiła mnie. Teraz wiem, że np. mój napad lęku to nic innego jak wołanie o pomoc małej dziewczynki, która we mnie została i potrzebuje opieki. Wiem też dlaczego wydaje mi się ,że serce przestaje bić. Taka wiedza naprawdę niesamowicie pomaga, a w razie napadu lęku pozwala zdecydowanie szybciej radzić sobie z danym objawem. Załuję, że wcześniej nie trafiłam na terapię, wtedy tabletki na pewno zażywałabym zdecydowanie rzadziej. Rozmowa z autorytetem w danej dziedzinie daje niesamowite efekty i przekonanie, że można sobie poradzić!

Jeśli istnieje taka szansa skorzystaj z psychoterapii, nieważne czy płatnej czy bezpłatnej np. w ośrodkach pomocy (adresy znajdziesz na pewno na necie). Spojrzenie specjalisty może zdziałać cuda, ale trzeba być szczerym i zdecydowanym na zupełną otwartość. Pozdrawiam! I życzę powodzenia ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Ja wychodzę z nerwicy lękowej bez tabletek, z pomocą terapeuty i idzie mi coraz lepiej. :) Yoan - masz rację. Nerwica to choroba duszy, nie ciala. Tabletki tylko niwelują lęk, ale nie likwidują przyczyny, a tutaj przeciez chodzi o zlikwidowanie ( uświadomienie sobie) przyczyny lęku i wyeliminowanie jej - zmienienie sposobu myslenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszłam przez kilka terapii i z całą świadomością powiem że jeżeli nerwica jest bardzo mocno nasilona to w początkowym etapie terapii leki to wielka pomoc.Bez leków łatwo popaść w zniechęcenie wynikające z tego że terapia to nie zwykła rozmowa ale rozmowa która otwiera i leczy. Ale na to potrzeba czasu. Czasami jest bardzo ciężko >>człowiek zaczyna się konfronotować z bardzo ciężkimi wspomnieniami i powiem szczerze w moim przypadku gdyby nie leki już dawno bym zwiała z tych terapii. Ale tego nie zrobiłam bo leki pomagaja mimo wszystko spojrzeć z dystansem na pewne rzeczy co później okazuje się być błogosławieństwem.Warto dodać że aby wyniki psychoterapii były wymierne doświadczony lekarz zacznie odstawiać leki na jakiś czas przed końcem terapii. Wtedy okaże się jaka praca została juz zrobiona a co jeszcze trzeba poprawić.Myśle że są ludzie którzy mają zacięcie by uczestniczyć w terapii bez leków, ale mnie się wydaje że jest to niepotrzebne cierpienie którego można sobie rozsądnie oszczedzić.ŻYCZE POWODZENIA:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celineczka, ja leczę poprzez terapię bez udziału leków. Fakt, że czasami boli jak cholera, ale wychodzę z założenia, że co cię nie zabije, to cię wzmocni :) Poza tym, uważam, że leki tylko tłumią prawdziwe emocje, więc wolę to od razu przerobić na "żywca". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Aniolku 76 gratuluje siły i samozaparcia:):):)U mnie takie rozwiązanie nie było możliwe ze względu na bardzo nasilone objawy somatyczne:silne zawroty głowy, zaburzenia rytmu serca, bezsenność, problemy z ciśnieniem krwii. W najgorszym etapie choroby nie

byłam w stanie ustać na własnych nogach. W takim stanie człowiek nie ma siły na nic a zwłaszcza na psychoterapie i rozgrzebywanie swojej przeszłości, tym bardziej że pamiętam z tego czasu tylko tyle że cały czas płakałam i nie bylo ze mną zbyt dużego kontaktu. W moim przypadku leki to była konieczność ale gdybym miała wybór to wolałabym ich nie brać i o własnych siłach zmierzyć się ze swoimi problemami....wiem tylko jedno z lekami czy bez nerwice lękową da się pokonać i tego sie trzymajmy:):):):)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:23 am ]

przepraszm za pomyłkę ...mój post był do Aniolka_74:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnie niestety zadne leki nie dzialaja wiec musze sie zadowolic sama psychoterapia, ktora powoli zaczyna dzialac (chyba... przynajmniej odnosze takie wrazenie) a pozatym od poczatku choroby mialem nastawienie tylko i wylacznie na psychoterapie. I tak postepuje 3majcie kciuki za mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×