Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poczucie bezpieczeństwa


Coccinella

Rekomendowane odpowiedzi

hm...to tak jak w ramionach u mamy kiedy byłam mała.

Poczucie bezpieczeństwa to czyjeś silne ramiona które chronią nas przez krzywdą.

Wiem, że ktoś jest bliski zawsze mi pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Pytam, bo ostatnio zastanawiałam się co to znaczy czuć się bezpiecznie i próbowałam znaleźć jakiś taki moment mojego życia i nie za bardzo mi się to udawało. Dlatego chciałam sprawdzić co się wtedy czuje, co Wy czujecie w takim bezpiecznym momencie. Jak można opisać takie uczucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczucie bezpieczenstwa powinnismy dawac sobie sami..co jest cholernie trudne...nastapi to tylko wtedy gdy zaakcpetujemy siebie, swoje wszystkie emocje.

bedzie.dobrze, to prawda ale nie zyjemy sami ze soba i mamy interakcje ze swiatem..on tez wplywa na nasze poczucie bezpieczenstwa.

Sama ze soba czuje sie bezpiecznie...z innymi bywa roznie. W domu rodzinnym zylam na tykajacej bombie nie wiedzac co matce odpierdoli za chwile... potem w malzenstwie to samo, na poczatku obecnego zwiazku rowniez bo moj partner musial pokonac sporo swoich skrzywien zebym mogla sie z nim czuc bezpiecznie. W tej chwili osiagnelam ten stan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłam bardzo podobny temat około 2 tyg temu:)

 

poczucie bezpieczenstwa powinnismy dawac sobie sami..co jest cholernie trudne...nastapi to tylko wtedy gdy zaakcpetujemy siebie, swoje wszystkie emocje.
- amen:)

 

poza tym poczucie bezpieczeństwa jest wtedy jak wiesz że nic złego Ci się nie może stać. wtedy kiedy masz jakieś zaplecze, alternatywy, rozwiązania, doświadczenie życiowe.

również wtedy kiedy nie budujesz go na innych.

 

poczucie bezpieczeństwa łączy się tez chyba z poczuciem własnej wartości i skuteczności- jeśli je masz to wiesz że pewnych rzeczy nikt Ci nie odbierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cześci poczucie bezpieczeństwa wynosimy z domu, tam gdzie go brakowało to taki dzieciak w wieku dorosłym bedzie miał z tym problemy, w domu, w ktorym panowała zdrowa atmosfera i rodzice się kochali, z reguly taka osoba w wieku dorosłym bedzie się czuła bezpiecznie zarówno sama z sobą jak i w kontaktach z innymi ludzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używki wyciszaja lęki tylko na chwile..na drugi dzien ma się je jeszcze wieksze+wyrzuty sumienia..

A można wiedzieć skąd masz takie informacje?

Ja np. jak zaczynam sobie popalać to najgorzej czuję się po pierwszych kilku, a potem to już jest git. I nie mam żadnych wyrzutów sumienia z powodu zapalania lęków. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczucie bezpieczenstwa to wewnetrzny spokoj,akceptacja tego co niesie zycie z przekonaniem ze z kazdej nawet najgorszej sytuacji mozna wyniesc cos dobrego ,ze wszystko jest po cos.Natomiast trudno jest odczuwac poczucie bezpieczenstwa jesli sie go w dziecinstwie nie miało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×