Skocz do zawartości
Nerwica.com

proszę o radę (do osób które już wyszły z koszmaru)


Agni27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od lat choruję na depresję, która z czasem stała sie koszmarem. Dziś pierwszy raz poszłam do lekarza psychiatry i okazało się, ze jestem w głębokiej depresji. Lekarz przepisał mi kilka leków, m. in. Esprital. Czytałam wypowiedzi o tym leku, pisane przez osoby z podobnymi problemami, czytałam także informacje o samym leku. Po lekturze artykułów zaczynam się obawiać zażywania Espritalu. Brak mi wiary, że leki pomogą, boję się przytyć (to częsty objaw uboczny stosoania Espritalu)

PROSZĘ O RADY.

Aga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ja mialam cale jazdy z tym ze nie wezme nic po czym bede tyc.

jak mialam bardzo ciezka depresje, bralam wiele lekow ale nie pomagaly. nawet wtedy liczylo sie to by nie przytyc, bo jezeli wyzdrowieje to nie bede chciala byc gruba. ja myslalam na zapas. jezeli wyzdrowieje to bede miala do siebie pretensje ze pozwolilam na to by przytyc.

wiec lekarz przepisal mi Effectin 150

nie pamietam tylko w jakiej dawce go bralam czy 1 czy 2 tabletki na dobe

oprocz tego bralam doxepin 8 kapsulek przed snem

nie przytylam. nie wzielabym nic po czym bym przytyla

 

 

mozesz tez sprobowac anafranil 75 SR

 

tam jest napisane ze mozna miec wiekszy apetyt ale ja nie przytylam, wrecz schudlam i 4 moich znajomych ktory brali anafranil tez nie zauwazyli by chcialo im sie bardziej jesc i nie przytyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze effectin Ci pomoze.

poprawa nastepuje dopiero po miesiacu, tak, ze badz cierpliwa.

 

zycze powodzenia i zycze Ci zeby ten lek wyciagnal Cie z depresji

 

 

bedzie mi milo jak sie odezwiesz i powiesz czy zadzialalo i jak sie ogolnie czujesz.

zostawilam tu namiary na mojego bloga i swoj email.

 

:*:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..Lekarz przepisał mi kilka leków, m. in. Esprital.
A jakie jeszcze?
Czytałam wypowiedzi o tym leku, pisane przez osoby z podobnymi problemami, czytałam także informacje o samym leku. Po lekturze artykułów zaczynam się obawiać zażywania Espritalu.
Brak zaufania do lekarza? Czy strach przed skutkami ubocznymi? Zawsze w takich przypadkach trzeba zadac pytanie: czy zyski bilansuja potencjalne straty?
Brak mi wiary, że leki pomogą, boję się przytyć (to częsty objaw uboczny stosoania Espritalu)

Czy przytycie jest gorsze od deprechy? O ile dobrze czytam to zdiagnozowano Ci depresje, a nie anoreksje czy bulimie, wiec problem z linią nie jest dla Ciebie pierwszoplanowy.

Wypowiedzi Joanny5 radze traktowac z rezerwa, z widocznych na pierwszy rzut oka przyczyn.

Jesli mowimy o Efectinie 150 - bralem i rowniez sobie chwale - stosowany jest jednorazowo w ciagu dnia bo to jest forma ER. Ja bralem "na sniadanie", a "na kolacje" lerivon:) Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjscie z depresji?wystarczy chciec.joanna5

Joanna, w twoim profilu jest napisane 'prof.psychologii klinicznej,psychoonkolog,neuropsycholog" ale za to twoje rady są jak dla chłopa na miedzy. Pochwal się ile osób już wyleczyłaś takimi radami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×