Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam,mam problem proszę o pomoc


Gość miron91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od około 16 roku życia miałem zawsze leki przed wszystkim najbardziej przed szkołą,ludźmi i różnymi sytłacjami.Miałem taki ucisk w klatce czułem jak mi wali serce cały się trząsłem łamał mi się głos i miałem spięte mięśnie i tak to trwało mniej więcej do 19 roku życia aż poszedłem do pracy i te objawy cały czas były i doszły do tego inne na początku jak zaczynałem miałem problemy z zaśnięciem potem budziłem się w nocy,potem w ogóle nie spałem po kilka dni z rzędu dostałem półpaśca z wyczerpania organizmu i po pół roku pracy się zwolniłem i miałem poł roku przerwy od pracy ale objawy się nie traciły.Poszedłem do nowej pracy i było tylko gorzej z aktulanych objawów mam czuje się jakbym był pijany,szumy w uszach,mrok przed oczami,ucisk w gardle,ucisk w klatce,mocne i szybkie bicie serca,bardzo ale to naprawdę bardzo mocno spięte mięśnie ciała,budzę sie w nocy nie mogę już zasnąć,zimne poty,drżenie ciała,biegunka,wzdęty brzuch,gazy,nerwobóle mięśni,leki przed ludźmi,strach przed różnymi sytłacjami,nic mnie w ogóle nie cieszy,nie odczuwam emocji np radości czy innych,nic mi się nie chce nic mnie nie interesuje,cały czas mam natrętne myśli że wszytko jest złe,wystarczy że ktoś zakaszle od razy się wystraszę,non stop mam mętlik w głowie nie mogę myśleć w myślach muszę sam do siebie mówić bo inaczej nie daję rady.To są objawy które pamiętam oczywiście nie występują zawsze ale większość z nich mam cały czas w szczególności dokuczają mi strasznie spięte mięśnie,ucisk w klatce i bicie serca i lęk przed wszystkim.Byłem u lekarza miałem robione badania krwi i ekg powiedział że wszytko jest ok przepisał mi raxatin 20 mg i myślałem że pierwsze dwa tygodnie będą strasznie a miałem tylko lekki ucisk w gardle,problem z oddawaniem moczu,lekkie zmulenie co mnie trochę zdziwiło bo przeważnie ma się ostre jazy na początku a ja praktycznie nic nie miałem,czy to jest możliwe że lek nie działa ?.Biore go od 14 dni i niestety większej różnicy nie odczułem niż przed leczeniem,troszkę jakby mniej się boję ludzi ale i tak wiekszość objawów dalej jest.Aktualnie mam 21 lat i jest mi bardzo ciężko z tym żyć od małego zawsze byłem gnębiony psychiczne i fizycznie,Ojciec i matka pili przez 20 lat w szkole też byłem maltretowany psychiczne i fizycznie.Mam dalej jeść ten rexatin bo wydaje mi się że trochę za krótko go biorę prawda ?.Co myślicie o tym wszystkim bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam i przepraszam za błędy ortograficzne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Miron91

 

Z tego co napisałeś - masz "prawo" mieć kłopoty, jeśli miałeś trudne dzieciństwo jako dziecko alkoholików.

 

Na działanie lekarstwa musisz jeszcze trochę poczekać /jakieś 2 tygodnie/. Czasami lekarstwa nie pomagają. Trzeba zmieniać, wypróbowywać inne, aż lekarz znajdzie ten lek, który będzie Ci pomagał.

Idź do psychiatry, niech Cię zdiagnozuje, a potem dobierze właściwe lekarstwa do schorzenia.

W zaburzeniach psychicznych lekarstwa pomagają znieść najtrudniejszy okres i pozwalają stanąć na nogi.

 

Jednak nieodzowna jest psychoterapia. Radzę wziąć skierowanie na psychoterapię na NFZ /ale musisz mieć postawioną diagnozę/ i zapisać się w kolejce oczekujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat objawów które mam ?,można by je jeszcze dodać do jakiś innych schorzeń ?,tak jak pisałem najbardziej dolegają mi te bóle i strasznie spięte mięśnie.Wystarczy że tylko jakoś inaczej się obrócę i już czuję że coś się naciągło.Właśnie przez te cholernie spięte mięśnie narobiłem się kontuzji brzucha,karku i uda którch nie mogę się pozbyć kilka miesięcy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz się do psychologa i porozmawiaj z nim o swoich problemach. Żeby się pozbyć się zaburzeń nerwicowych trzeba zamknąć przeszłość - koszmar dzieciństwa. Może potrzebujesz witamin i minerałów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miron91, cześć. Spróbować zawsze można i raczej trzeba. Jak ci nie pomoże to może coś poradzi co dalej.

 

-- 30 wrz 2012, 22:48 --

 

oczywiście w tym sensie że ci poradzi jak ci pomóc i kto ci pomoże. Wiem ,że ciężko się z tym pogodzić ale trzeba spróbować. Psycholog nie jest taki straszny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miron91 napisał - " zawsze byłem gnębiony psychiczne i fizycznie,Ojciec i matka pili przez 20 lat,

w szkole też byłem maltretowany psychiczne i fizycznie"

 

I właśnie o to chodzi. To są przyczyny powstania dolegliwości nerwicowych. Leki pomagają pozbyć się objawów, ale najbardziej pomaga psychoterapia.

Jest o czym rozmawiać. Jeśli lek nie za bardzo pomaga to można poprosić lekarza o zmianę leku na inny.

 

Napięcie mięśniowe jest objawem silnego stresu. Im dłużej będziesz zwlekał z psychoterapią tym bardziej objawy będą coraz poważniejsze i coraz bardziej nasilone.

 

Proponuję posłuchać dobrych rad doświadczonych osób. Zaprzeczanie nic nie da a może tylko wszystko pogorszyć.

Nawet sobie nie wyobrażasz jakie spustoszenie w organizmie może zrobić nie leczona nerwica.

Działaj puki jesteś młody bo im dalej to tym gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miron91,

Stosowanie i łączenie lekarstw może zlecić Ci TYLKO lekarz. Wątpię, by ktoś tutaj dał Ci taką radę odnośnie łączenia leków, która byłaby dobra i SKUTECZNA dla Ciebie. My jesteśmy laikami w tej sprawie !

Poza tym lekarstwa działają różnie na poszczególne jednostki osobowe.

 

Są lekarstwa, które po 10 minutach pomogą Ci opanować lęk. Może je przepisać tylko lekarz.

Trzeba je brać z rozwagą, gdyż uzależniają.

 

Natomiast leki psychotropowe uspokoją Cię, wyciszą. Zdrowienie zależy od Ciebie i od psychoterapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×