Skocz do zawartości
Nerwica.com

(Heroic Combos)


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Dr Stephen M. Stahl- twórca California Rocket Fuel, opracował listę 13 bardzo udanych połączeń leków psychotropowych (tzw. heroic combos).

 

1. Wysokie dawki wenlafaksyny i mirtazapiny (California Rocket Fuel)

2: Wysokie dawki wenlafaksyny + NDRI (bupropion)

3*: Wysokie dawki wenlafaksyny + NRI (selektywny-reboksetyna lub nieselektywny TLPD)

4**/***: Wysokie dawki wenlafaksyny + psychostymulant

5: Wenlafaksyna + nefazodon

6: Mirtazapina + SSRI

7: Mirtazapina + NRI (reboksetyna)

8: Mirtazapina + NDRI (bupropion)

9**/***: Mirtazapina + psychostymulant

10: SSRI + NRI (selektywny-reboksetyna)

11: SSRI + NDRI (bupropion)

12**/***: SSRI + psychostymulant

13: Nefazodon + NDRI (bupropion)

 

* nieselektywne TLPD takie jak dezypramina, maprotylina, nortryptylina, protryptylina

** dekstroamfetamina, metylofenidat, fentermina, amfepramon

*** jako substytut można zastosować agonistów dopaminy takich jak pramipeksol

 

Opisane zostało jeszcze jedno heroic combo skuteczne w leczeniu depresji jednobiegunowej, a mianowicie-

 

Wysokie dawki SNRI/SSRI (wenlafaksyna) + antagonista receptora alpha-2 (mirtazapina) + NDRI/NRI (bupropion) + psychostymulant (Adderall)

 

Nazwa robocza ostatniego combo to CRS- centralny rozpierdalacz systemu. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wytrzyma takie połączenia ? Zdrowy koń może .A co do stymulantów to spokojnie ja np po reboksetynie uspakajam sie ale bez efektu senności .Więcej ustępuje napięcie i lęk uogólniony.Szkoda tylko że efekt najlepszy jest od 1 do 5 dnia od rozpoczecia zażywania bo póżniej mało co czuć to działanie. Za to ssri sprawiają że niemal po gładkich ścianach chodze z niepokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poczytaj posty niko 84 on coś wie na ten temat , ja uważam że osobom odczuwającym niepokój po ssri a zwłaszcza po fluoksetynie należy spróbowac reboksetyny lub połączenia niskiej dawki wenli z reboksetyną albo jak już ssri to w połączeniu z mianseryną w niskich dawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co konkretnie są te połączenia leków? Na depresje? Bo jak na depresję z lękiem to nie wiem co tu robi to połączenie:

 

4**/***: Wysokie dawki wenlafaksyny + psychostymulant

 

Przecież to gwarant potencjalizacji napadów paniki i ciągłego niepokoju. :?

 

No nie dla każdego, jak ktoś ma obiawy depresji bardziej typowe dla spieprzonego układu DA i NA (anhedonia, brak motywacji, problemy z pamięcia i koncentracją itp.) to mu powinno pomóc, albo przy depresji i niezdiagnozowanym ADHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się najbardziej podoba CRS :smile: Masakra po prostu ,u nas w PL to chyba żaden z tych zestawów nie przejdzie,bo jesteśmy daleko w tyle niestety :( Trzeba by było chodzić do kilku lekarzy jednoczesnie.

Mi kiedyś dr,dal na moja prośbę 150 wenli+reboxetyna(najpierw 1 tabl rebo.po jakimś miesiącu dorzucił 2 tabl Edronaxu,ale trochę to trwało zanim go namówiłam,żeby mi to przepisał,ale w końcu się zgodził. Dziwnie się po tym czułam,jakas strasznie rozbita wewnetrznnie byłam,nie umiem tego nawet opisać,wiec odstawilam.

Dezypramine wycofali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam zmiany nastrojów parę dni ok z nastrojem.A potem mega dół,płacz,wszystko mnie wkurwia krzycze ,dre się i mam ochotę"pozabijać" ludzi potem znowu ok (nie mam char,nie miałam nigdy manii)Chęć do działania bardzo dobra,skupienie uwagi też jaknanjbardziej dobre

Dzisiaj niestety klelam jak szewc,opierdolilam rodzinie,wkurw... się na masa,potem płakałam,wczoraj też płakałam jak bobr :( To już nie jest fajne :(

Dzwoniłam do lekarza dal mi takie kombo fluo 20+reboxetyna 2 tabl +75 wenlafaxyne

Trochę się boje zespołu serotonitowego po tym mixie.Ale czuje się na tyle zle,ze zaryzykuje,spróbuje

A było tak dobrze ,cholera ,jak to wszystko się zmienia w sumie z zmiana dzień się popsuło... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mnie się najbardziej podoba CRS Masakra po prostu ,u nas w PL to chyba żaden z tych zestawów nie przejdzie,bo jesteśmy daleko w tyle niestety Trzeba by było chodzić do kilku lekarzy jednoczesnie."No nie koniecznie mi się trafił młody lekarz który dobrze zna kombinacje wymyślone przez stahla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony, kurcze nie wiem,a Ty ,co myślisz coś mi się stanie od komba rebo+fluo 20+wenla 75 ,? pytam tylko o Twoja opinie? mój lekarz jest profesorem,niby mu ufam,ale i tak się boje za,hipochondria się odzywa Mianseryna zamula ,a ja mam kilka b. Ważnych rzeczy do zrobienia(egzaminy)

 

-- 03 lis 2012, 09:47 --

 

Narazie chyba odpuszczę sobie dodawanie wenli,może za kilka dni ,spróbuje ,nie wiem sama,boje się i tyle :(

Oby mnie dzisiaj nie złapało to wkurwienie ,a potem płacz i dół,bo nie wyrabiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×