Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA + MIRTAZAPINA (California Rocket Fuel)


Lord Cappuccino

Co sądzisz o CRF?  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o CRF?

    • Genialny mix
      23
    • Nie urywa d*py
      29
    • Ćpuński wynalazek
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Brałem ten zestaw kilka razy, za pierwszym razem zadziałał super. Po 8 miesiącach przestał działać, potem jeszcze 2 razy do niego wracałem ale już działał dużo słabiej aż w końcu wogóle przestał działać, tylko że ja mam taki organizm, że każdy lek po jakimś czasie przestaje działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. W teorii mianseryna ma nawet większy wpływ na receptory 5ht 2a i 2c niż mirta ale przy okazji ma również istotny wpływ na receptor alfa1 co akurat w porównaniu do mirty działa na jej niekorzyść. W klasycznym crf jest mirta bo w Stanach nie ma już mianseryny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie biorę 225 mg. wenlafaksyny rano i 30 mg. lerivonu przed snem. Śpię dobrze, ale w dzień nadal jestem słaby. Nie zależy mi aż tak bardzo na samej serotoninie, bo na 225 mg. wenlafaksyny jest jej wystarczająco. Bardziej zależy mi na noradrenalinie i dopaminie. Do jakich dawek wypadałoby zwiększyć wenlafaksynę i lerivon żeby miało to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jak to wygląda w teorii. Od 225 mg wenla już wali po noradrenalinie tak że idzie to poczuć. Moim zdaniem wystarczająca jest dawka 300 mg. Powyżej tej dawki, wg innych źródeł powyżej 375 jeszcze innych powyżej 450, oddziałuje również na wychwyt zwrotny dopaminy ale moim zdaniem to ułuda. Serio. Jeżeli chodzi o mianse to na sto procent nie wiem ale mirtazapina zwiększa ilość dopaminy w korze przedczolowej od dawki 30 mg więc dla mianseryny musiałoby to być około 60 mg. Chyba bo przelicza się to na oko x2. I najważniejsze potraktuj tenże wpis czysto informacyjnie i teoretycznie a o szczegóły najlepiej wypytaj lekarza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki na info. A powiedz mi jeszcze jak możesz czy ten efekt dopaminowy w przypadku mianseryny jest odczuwalny od razu na drugi dzień po zażyciu większej dawki, czy trzeba na niego poczekać aż ta większa dawka się rozkręci jak ma to miejsce przy klasycznych antydepresantach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej poczekać ale z doświadczenia powiem Ci że dopamina to tabula rasa psychiatrii. Generalnie za wiele w tym temacie nie poczujesz bo ten neuroprzekaznik nie jest brany prawie wcale Przy leczeniu depresji. Nie wiem czemu. Może lekarze boją się psychoz dopaminowych a może po prostu uważają że dbanie o dużą ilość dopaminy bardziej przeszkadza niż pomaga w leczeniu depresji. Wyjątkiem może być wellbutrin czyli bupropion ale nigdy go nie brałem więc się nie wypowiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój psychiatra nie przepisze mi 300 mg. Wenlafaksyny. 225 mg. to jest max, a o czymś takim jak CRF nie słyszał. Odstawiłem tramadol po bardzo długim ciągu, jest mi ciężko jak cholera, próbuje wszystkiego żeby z powrotem nie wrócić do tego bagna, to się po prostu nie da, bo same kłody pod nogi rzucają i rodzina i psychiatra. No po prostu się nie da..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z tramalowego gówna więc wiem co czujesz. Dam Ci dobrą radę. Nie szukaj ukojenia w jak najwyższych dawkach antydepow bo go po prostu nie znajdziesz. Jesteś w ciężkiej sytuacji i najlepiej będzie od toksycznych ludzi się odciąć. Od tych co się nie da zaakceptować. A szczęścia szukać w normalnym życiu małych rzeczach które może już nigdy nie będą tak cieszyć jak po tramalu ale trudno. Coś za coś. Raczej skup się na tym co masz niż nad tym co chciałbyś mieć bo możliwe że nigdy nawet tego nie musniesz. To co dasz radę zmienić i osiągnąć to dawaj czadu a resztę po prostu olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2019 o 09:00, Natrętnik napisał:

it was decided to change the treatment to clomipramine 375 mg + mirtazapine 45 mg + lithium 800 mg daily + partial sleep deprivation. After 6 weeks, the patient achieved complete remission (BDI score: 3), with a euthymic mood, recovery of her premorbid level of functioning and complete disappearance of suicidal thoughts

Ten podpis to o Tobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koshi wyjątkowo zgodzę się z Heledore. Jesteś w ciężkiej sytuacji. Sam odstawilem tramal lata temu a z jego skutkami ubocznymi borykam się do dzisiaj. Niestety opiaty wysysaja z człowieka kawałek duszy. Nie szukaj ich zamiennika w lekach przeciwdepresyjnych bo go po prostu nie znajdziesz. W końcu tramal to narkotyk i to dość grubego kalibru a leki którymi się leczysz to tylko i aż antydepresanty. I nie sugeruj się opiniami że wenla działa pośrednio na układ opioidowy albo że duże dawki działają na dopamine bo się rozczarujesz. Jak leki zaskoczą i poczujesz się chociaż TROCHĘ lepiej to uznaj to za sukces. Małymi kroczkami do celu. Pamiętaj że z tego da się wyjść. Wielu ludzi w tym ja jesteśmy dobrym tego przykładem. Mocno trzymam za Ciebie kciuki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że muszę iść do lekarza, chodzę przecież do psychiatry, a nie dilera. Chcę się po prostu rozeznać przed wizytą i tyle. Zastanawiam się teraz nad różnicami mianseryny i mirtazapiny. Udało mi się tylko wyczytać takie ogólniki że mianseryna jest bardziej sedująca, a mirta daje rano większego kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×