Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI


media

Rekomendowane odpowiedzi

Zmienić Urologa ;).
Prolaktynę chyba wywala na SSRI w górę
Na początek jednak spróbowałbym mało inwazyjnych metod na podniesienie testosteronu.
I sprawdziłbym resztę hormonów.

kortyzol
LH
Estradiol
DHEA
DHEA-SO4
Progesteron
prolaktyna
Testosteron
wolny testosteron
FSH
SHBG


Testosteron całkowity czy wolny również masz wynik.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28295481/  Tadalafil w dziennej suplementacji 5mg dziennie.
Na dniach będę robił badania to podzielę się wynikami, jak u mnie to wyglądało
Początek był bardzo obiecujący, z przyrostem zarówno libido jak i twardości od około 10 dnia zaczęło spadać i po ok 14 dniach ustabilizowało się na pewnym poziomie, także jeśli przyjąć że startowałem z 30% mocy było już 75-80% to spadło tak do 50-65% w zależności od formy.

Znalazłem gdzieś badanie że jeszcze lepsze są wyniki gdy dorzuci się 2000mg na dobę L-argininy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wy chodzicie do urologa w kwestii pssd? Leczenie testosteronem i innymi hormonami to tylko endokrynolog/androlog. Urolog nie jest od tych spraw, więc się nie dziwię, że nie chciał wypisać testo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się wtrącę też w tym temacie. @arturop77 raczej żaden lekarz nie zajmujący się na co dzień hormonami nie zapisze Ci ich ot tak. @Kuiklinau ma rację, że tu tylko endokrynolog. Chociaż jak masz ten testosteron w normie, w dolnej granicy, ale jednak norma, to też nie każdy przystanie na zastrzyki z testosteronu. Prolaktyny też nikt Ci nie będzie zbijał lekami bo jest w normie. Musiałbyś trafić na lekarza, który ma jakieś doświadczenie z PSSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kuiklinau napisał:

 tylko endokrynolog/androlog. Urolog nie jest od tych spraw, więc się nie dziwię, że nie chciał wypisać testo.

Ja pisząc zmienić Urologa zapomniałem dodać żeby poszukać takiego o podwójnej specjalności Urolog/Androlog, Bo jest takich trochę i taki powinien przepisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, edi2933 napisał:

Witam mam zablokowany wytrysk pomagało bromergon teraz nie działa czemu są inne leki na to aby odblokować wytrysk kto może mi przepisać ten lek 

Masz tak po setralinie? Bierzesz ja dalej czy odstawiles? Na brak wytrysku to moze jakis spamilan albo stymulanty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, edi2933 napisał:

Witam mam zablokowany wytrysk pomagało bromergon teraz nie działa czemu są inne leki na to aby odblokować wytrysk kto może mi przepisać ten lek 

 

Mozesz probowac wielu rzeczy, dodać chociazby wellbutrin albo mirtazapine. Generalnie mozesz po prostu rzadziej masturbowac sie. Po dwoch dniach bez walenia powinienes dojsc albo po 3. 

 

Tak sb leze i pomyslalem tez o braniu ssri w kratke. Ostatnio dwa miesiace bralem to przez miesiac po odstawieniu dzialanie leku sie utrzymywalo. Mozna by wiec ryzykowac odstawke leku na jakies 2 tygodnie albo zmniejszenie dawki. Dzieki temu tez libido by mialo czad na powrot do siebie....co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, oko.grzegorz napisał:

 

Mozesz probowac wielu rzeczy, dodać chociazby wellbutrin albo mirtazapine. Generalnie mozesz po prostu rzadziej masturbowac sie. Po dwoch dniach bez walenia powinienes dojsc albo po 3. 

 

Tak sb leze i pomyslalem tez o braniu ssri w kratke. Ostatnio dwa miesiace bralem to przez miesiac po odstawieniu dzialanie leku sie utrzymywalo. Mozna by wiec ryzykowac odstawke leku na jakies 2 tygodnie albo zmniejszenie dawki. Dzieki temu tez libido by mialo czad na powrot do siebie....co o tym myslicie?

 Myślę, że to nie jest temat na takie rozmowy. @edi2933, @Pawel.770, @oko.grzegorz - zapraszam do tematu o PSSD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2021 o 11:34, GJ1982 napisał:

Rychło w czas, pamiętam tu wypowiedź jednego z użytkowników jak to wspomniany Pan Profesor go odesłał z kwitkiem.

Zwróć uwagę na imię, to nie jest ten sam lekarz ( Zbigniew Lew Starowicz ). To jego syn, który też jest profesorem. Podpisał się pod pracą naukową nt. PSSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest progres bo z ludzie z PSSD nie są w ogóle diagnozowani. Psychiatrzy jak zapytasz o PSSD to dostają amnezji. Nic nie widzieli, nic nie słyszeli. Pewnie też nie wiedzą jak się nazywają.

 

Ten seksuolog pewnie niewiele pomoże, ale ważne, że nie zaszkodzi przepisywaniem kolejnych SSRI.

Edytowane przez MArek44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2021 o 15:53, MArek44 napisał:

Zwróć uwagę na imię, to nie jest ten sam lekarz ( Zbigniew Lew Starowicz ). To jego syn, który też jest profesorem. Podpisał się pod pracą naukową nt. PSSD

Mój błąd - znalazłem ten artykuł, faktycznie napisany przez jego syna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2021 o 19:15, undefined_realities napisał:

Biore leki 21 lat a ten efekt u mnie nie wystąpił. Przestaje brać leki to libido wraca do normy.

Na niskich dawkach leków libido i erekcja są w porządku.


Dam ci radę, prze prze przenigdy już nie odstawiaj tych leków!, jeżeli bierzesz je 21 lat to bierz je dalej albo bierz małe dawki. Bo o co mi chodzi ?, jeżeli ty odstawisz te leki na dłuższy czas rok może nawet mniej lub więcej np 2-3 lata pssd masz jak w banku u mnie ono wystąpiło dopiero po 2 latach odstawienia zoloftu, oczywiście kieruj się zaleceniami lekarza tak piszę bo taki jest regulamin forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, reebok91 napisał:


Dam ci radę, prze prze przenigdy już nie odstawiaj tych leków!, jeżeli bierzesz je 21 lat to bierz je dalej albo bierz małe dawki. Bo o co mi chodzi ?, jeżeli ty odstawisz te leki na dłuższy czas rok może nawet mniej lub więcej np 2-3 lata pssd masz jak w banku u mnie ono wystąpiło dopiero po 2 latach odstawienia zoloftu, oczywiście kieruj się zaleceniami lekarza tak piszę bo taki jest regulamin forum.

 

Na zagranicznym forum PSSD pisza ze kilka lat po odstawieniu PSSD w jakims tam stopniu mija jesli wstapilo od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mateoo napisał:

U mnie wystąpiło odrazu po 3 tyg przyjmowania Citalu, i już trwa rok bez poprawy.. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z tymi "lekami" I miałem bardzo wysoki popęd seksualny zero problemów z tym związanych.. 

Jestes nadal na lekach czy odstawiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te leki które wymieniłeś to nie są leki na pssd, przecież leki na pssd nie istnieją, to są leki psychiatryczne od których równierz można dostać pssd, są przypadki... ja nie mam depresji ani jakichś większych zaburzeń psychicznych które musiał bym tłumić lekami, te które wziolem przez 3 tyg były przypadkiem gdyż miałem problemy rodzinne i dużo stresu w tamtym momencie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×