Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI


media

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm ja wiem po sobie ze czesto dolegliwosci na tle seksualnym wynikaja z wielu czynnikow. Takze moglo byc tak ze wpierw testosteron troche zaszkodzil i obnizyl libido. Pozniej mdma tez namieszalo troche. W miedzyczasie moze jeszcze cossie dzialo. No i w efekcie masz libido takie jakie masz. Ciul wie czym to leczyć. Skoro lubisz sport i wysilek fizyczny. To moze sprobuj tym to wyleczyc. Po za tym mozesz peobowac alkoholu narkotykow i psychotropow ale nie wiem czy warto. Ja od praaie 10 lat mam problemy wpiers z brakiem libido a teraz nieco sie poprawilo ale i tak libido bardzo niskie. I jakkegos dobrego sposobu do dzis dnia nie znam. Wydaje mi sje ze sport moze byc tym czyms co robi dobrze na wacka. Ale znowuz ty chyba prowadzisz sportowy tryb zycia a i tak narzekasz. Wiec nie wiem. To chore ze w dzisiejszych czasach nie ma tabletki po ktorej chce sie czlowiekowi bzykać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie czas, fakt ze chodze przybity jednego dnia bo laska mnie zostawila ktora kochałem, zas jednego dnia jest w porządku jak nie mysle o tym i tak w kolko jest w sumie. Mam nadzieję że to jakims cudem przejdzie bede suplementowal jakies zioła, dam sobie z rok jak nie to chyba sprobuje jakiegos bupropinu bo  chyba jednie to osobą pomagalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem tu nowy okazało się że mam drżenie samoistne zawsze myślałem że to fobia społeczna. 

Mam brac 10mg 3x1 propranolol dziennie trochę pomaga ale zauważyłem że osłabia moja erekcje. W dodatku jestem obrzezany metoda low i tight przez co jest Kappa całkowicie. 

Czy ktoś bierze propranolol i ma takie problemy w sumie to mała dawka... Jest jakiś inny beta bloker co nie powoduje tego problemu a działa jakoś na przyspieszone bicie serca i drgawki? 

Przez to popadam w depresję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Najbardziej selektywne bierz leki polecam nebiwolol.  Po drugie na poczatku zawsze jest gorzej. Z czasem powinno sie poprawic. Popros o nebiwolol pobierz z miesiac , max 3 miesiace i nie powinienes sie uskarzac. Erekcja bedzie ciut gorsza mimo wszystko ale nie bedzie zle tak jak z poczatku po pierwszych tabletksch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nebiwolol dobrze działa Na lęki i drżenie z tym związane ? Ten propranolol biorę  tak doraźnie bo w domu nie potrzebuje. Lekarz powiedział że nie ma problemu w doraznym braniu tego leku tylko wtedy ma słabsza skuteczność poprostu. 

Neurolodzy nie chcą przepisywać nic innego na drżenie jakby inne beta blokery były nieskuteczne wszyscy tylko wpieprzają mi ten propranolol. 

Zauważyłem że drżenie nasila się pod wpływem lęku a jakby tak spróbować jeszcze do tego coś dołożyć antydepresyjnego i przeciwlekowego np.zeby brać cały czas np. Trazodon który podobno nawet działa korzystnie na erekcje? 

Edytowane przez Patryk123411

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo ten propranolol oslabia erekcje? Jak jest do zniesienia to lepiej bierz ten propranolol. 3 razy dziennie. Mozesz wiagre do tego łykać przed sexem. Chyba te leki nie gryza sie. No chyba ze wolisz drżeć. Jak lekko drżysz to możezz drżeć. Musisz sam zdecydować. Ale chyba najlepiej posluchaj sie lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No opada fiut, skutecznie blokuję erekcje a drżenie już  nie tak skutecznie.

Ja mam sam lęk przed tym że ktoś zauważy ze się trzęsę i wtedy trzęsę się bardziej podstawowy mechanizm nie do opanowania. Pod wpływem silniejszych emocji też. Im serce spokojniejsze tym rączki i głowa też.. Mniejszy lek mniejsza adrenalina... Dlatego nie będę chyba tego łykać jak cukierków. Muszę poprosić innego neurologa o nebiwolol w takim razie ale pewnie nie będzie chciał przepisac.. Tak jak mówię wpieprzają tylko ten propranolol. 

Może coś innego jest jeszcze np. Coś przeciwlekowego nie benzo a jakis trazodon np... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trazodon niby o nim pisza ze nie obniza libido. Ale potrafi obnizyc. Dopiero byś plakał wtedy. Ja bym pobral ten propranolol w niskich dawkach a ty tob co chcesz. Na drzenie miesniowe chyba baklofen moglby sie sprawdzic ale nie wiem do konca. Przeciwpadaczkowe tez wplywaja na sex wiec raczej odpadaja. Nic innego mo do glowy nie przychodzi. Ja bym bral propranolol.

Ja tez sie balem brać beta bloker. Wpierw mialem przepisany bisoprololo zmienilem na nebilet. Dalej balem sie brac. Az serce zacxelo dziwnie bić wtrdy przestraszony o serce zrozumialem ze sa wazniejsze rzeczy niz erekcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.gofundme.com/f/27l8qmes5c?fbclid=IwAR3YQeg-t--1VF2Oz2qILr22KWtN_QiYZPSa7f4wNOLnSusdQTEmxHw03bQ

Zbiórka pieniedzy na badanie w Mediolanie dzisiaj została zakończona sukcesem użytkownik pssdforum.org tydzień temu ogłosił żeby kto może wpłacał przez tydzień tyle ile może.. A on dołoży OD siebie 4 000 € i z 12 tys do 16 800 wpłacili ludzie dzięki jemu i dzisiaj on sam wpłacił 4 tys jak obiecał.. Więc teraz możemy tylko czekać co wykarzą te badania... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że samemu nie warto próbować tego leczyć, mam nadzieję że może medycyna w końcu zacznie iść w tym kierunku i wymyśla jakieś leczenie wolę grzecznie poczekac, pod koniec lata będą wyniki tych badań, może coś nowego się dowiemy, lecząc samemu możemy sobie wyrządzić większe szkody a wątpię że wyleczymy pssd, na zagranicznych forach piszą że najważniejszy jest czas i trzeba starać się normalnie żyć z pssd, niby może się poprawić z czasem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że większość psychiatrów (przynajmniej w Polsce) nawet nie słyszało co to jest PSSD. A są i tacy (ale to już naprawdę trzeba być konowałem) którzy uważają, że SSRI nie powodują zaburzeń funkcji seksualnych. Gigantom farmaceutycznym, również na rozgłosie takich problemów, delikatnie mówiąc, nie zależy i będą robić wszystko aby takie informacje zamiatać pod dywan, a mają ku temu odpowiednie zaplecze finansowe. Chyba nie muszę wspominać, jakie pieniądze za tym biznesem idą.

Moim zdaniem jeszcze dużo wody w Wiśle musi upłynąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do jednego psychiatry to mi powiedział że pssd istnieje, ale niestety nie ma leczenia i nie potrafi mi pomoc. Ten psychiatra który mi przepisał te nieszczęsne leki był zaskoczony albo udawał zaskoczonego niewiem, ale uważam że coraz więcej lekarzy zna ten problem i musimy poczekac ludzie cały czas biorą leki w tej chwili myślę że że względu na covid jeszcze więcej ludzi dostaje SSRI którym firmy po upadały itp.. Poczekaj siła rzeczy zwiększy się ilość osób cierpiących na PSSD, moim zdaniem warto poczekac i tak nic innego nie mamy do roboty. Kto wie może akurat ktoś się tym zajmie na dobre i coś będą myśleć ba temat leczenia tego syndromu. Choć wydaje mi się że to potrwa lata... Jeżeli w google coś pozytywnego się zmieni w tej kwestii. Niestety tragedia nam się przydarzyła i musimy jakoś sobie z tym poradzić, każdy indywidualnie sam 😑

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piribedil niektorym ponoc pomaga, sam sie zastanawialem kiedys nad wzieciem tego. Ale jest to lek zarejestrowany do leczenia choroby parkinsona. Jak juz to doraznie mozna probowac. Ale leki niestety wymagaja dluzszego podawania zeby pokazaly pelne dzialanie. A wiadomo ze lek przeciwparkinsonowy to troche slabo brać na stałe. Mozecie probować. A noż pomoze. Ja tam wole nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie leki, niema na to leków dzwoniłem osobiście do kilku psychiatrów , z lekarzem rodzinnym zrobiłem morfologię tsh (tarczyca) psa (prostata) lekarz stwierdził że jest wszystko w porządku.. Każdy z kim rozmawiałem nie ukrywał że jest pssd i niestety nie mogą mi pomóc, bo nikt nie potrafi tego leczyć, jedynie mogą mi zaproponować leki psychiatryczne żebym sobie jakoś z tym problemem poradził proponują równierz psychoterapie.. Niestety nic innego nam nie zostało jak tylko pożegnać się z tym co było i nauczyć się żyć z tym co mamy..

To jest straszne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×