Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI


media

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś mi jest w stanie pomóc???....nawet lekarz nie wie co poradzić. 9 miesięcy temu przestałam brać duloxetyne ktora upośledziła odczywanie emocji. totalna anhedona, wellbutrin zwalczył anhedonię  kilka miesiecy temu jednak libido jak nie było tak nie ma.. no 0. mój nowy psychiatra powiedizl ze on nie wie co mi dac, bo z facetami o libido łatwiej wyleczyć a u kobiet to on nie wie i " musi o tym poczytać"... co powinnam zacząć stosowac? bire mirte 15 mg na noc i wellbutrin 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2021 o 22:44, Pawel.770 napisał:

Masz PSSD i musisz poprostu poczekac jakis czas az to minie. Czasami mija choc troche po kilku latach, odstaw wsyzstkie leki ktore zaburzaja libido a bierz te ktore nie zaburzaja. Lekaze nie maja zielonego pojecia co to jest PSSD.

Dziekuje za odpowiedź. Czy Mirtazapina może też powodowac ze pssd tak dlugo trwa? Biore malutka dawke 15mg dziennie.Moj zwiazek wisi na wlosku, w ogole nie nam ochoty na seks i widze jak mojemu narzeczonemu jest ciezko...  Czasem sie zmuszam, ale to jest straszne. Nie wiem ile jeszcze wytrzymamy tak.. Czy moge coś wziąć na podkręcenie dodatkowo?  Przedtem było aż ze tak powiem "za dobrze" libido miałam baardzo wysokie, świetne.  Pytam tu bo duużo więcej wiedzy mają forumowicze tutaj niż lekarze w przychodniach. faktycznie nie maja pojecia co to, w polsce i za granica też. " Nie wiem co pani dac, musze poczytac....." A ja juz nie chce sie katowac,  mam dość.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Libido to hormony, przynajmniej tak piszą. Ale to brednie. Mają jakiś wpływ ale ważniejsza jest głowa. Ogólnie to serotonina tłumi libido a noradrenalina a jeszcze bardziej dopamina go podnosi. Z serotoniną jest jednak tak że czasem trzeba ją stłumić czymś. Ogólnie blokowanie rec 5ht2a i pobudzanie 5ht1a ma korzystny wpływ. Jak mirtazapina już w użyciu to jedynie spamilan może na szybko pomóc ale w niskiej dawce. Trittico nie stymuluje libido a spamilan tak, tylko trzeba okresowo go brać, bo ciągle brać to efekt odwrotny może być. Już zrobili lek na to agonista 5ht1a i bloker 5ht2a jakoś addyi się nazywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chorujacy napisał:

Libido to hormony, przynajmniej tak piszą. Ale to brednie. Mają jakiś wpływ ale ważniejsza jest głowa. Ogólnie to serotonina tłumi libido a noradrenalina a jeszcze bardziej dopamina go podnosi. Z serotoniną jest jednak tak że czasem trzeba ją stłumić czymś. Ogólnie blokowanie rec 5ht2a i pobudzanie 5ht1a ma korzystny wpływ. Jak mirtazapina już w użyciu to jedynie spamilan może na szybko pomóc ale w niskiej dawce. Trittico nie stymuluje libido a spamilan tak, tylko trzeba okresowo go brać, bo ciągle brać to efekt odwrotny może być. Już zrobili lek na to agonista 5ht1a i bloker 5ht2a jakoś addyi się nazywa. 

Czyli mowisz ze jak spamilan sie bierze dlugofalowo to moze obnizac libido? Czy zna ktos odpowiednik tego addyi dla favetow?

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chorujacy napisał:

Spamilan ma zadanie odczulić rec presynaptyczne. Będzie więcej serotoniny. Ale za nim tego dokona tłumi wydzielanie serotoniny a wtedy dopamina działa lepiej. Wielu już pomogło na pssd. Tylko 3 dni i trochę przerwa. 

Czylu tak jak z SSRI brane okresowo tez podnosza libido. A jak bede bral na stale na lęk buspiron to na poczatku podniesie libido a potem bedzie nizsze jakbym go nie bral czy bedzie bez wplywu na libido?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez 3 tyg poprawiał i to znacznie libido, później nie testowałem bo miałem zamieszanie z lekami, pogorszenie i odpuściłem a w końcu leki zmienione i problem libido sam się rozwiązał chociaż trwało to ok 3 miesięcy. Teraz walczę z tarczycą bo albo mmoj lekarz gra idiotę albo nim jest. Mam brać hormon tarczycy a po nim mam obj nadczynności. W badaniu tsh ok, ft4 dolna granica a ft3 górna. I albo niedobór jodu mam albo lekarz wie coś czego ja nie wiem. W każdym razie trydno mi wejść na dawkę 50 bo dostaje skurczy mięśni, ręce drżą jak u alkoholika, jestem ciągle wściekły i czasem mam tego dosyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich to nie ma. Każdy wpływający na serotonine tłumi libido i każdy o profilu uspokajającym. Najlepiej i na depresję i bez wpływu na libido to noveril (dibenzepina) ixel, edronax, wellbutrin choć on nie działał może przez to że brany łącznie. Najgorsze to anafranil i wszystkie ssri oraz wenla choć wenla trochę łagodziła depresję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Chorujacy napisał:

Takich to nie ma. Każdy wpływający na serotonine tłumi libido i każdy o profilu uspokajającym. Najlepiej i na depresję i bez wpływu na libido to noveril (dibenzepina) ixel, edronax, wellbutrin choć on nie działał może przez to że brany łącznie. Najgorsze to anafranil i wszystkie ssri oraz wenla choć wenla trochę łagodziła depresję. 

 

 

Siemka, ludzie powiedzcie mi kto podjał decyzje , zeby wycofac impiramine , ixel, dezpyramine i norytyrptyline z Polski

 

uwazam ze to byal najabrdziej nieludzka decyzja. Mam wrazenie ze lobby SSRI I SNRI jest tak mocne ze blokuje inne leki

 

( choc one sa dostepne np. w USA i w Niemczech) 

 

wprowadzaja takie gówna jak woriotksetyna itp itd Boze jaki syf

 

Nefazodone to było własnie cos czego szukacie Efekt skuteczny jak  SSRI/TCA  zero zaburzen seksualnych

 

wycofali bo 1% osob bylo narazonych niszczeniem watroby.

 

 

Co myslicie o Ludiomil ? jest drogi jak cholera, ja juz nei mam nadzieji  .  To przez te skutki uboczne tych leków moje leczenie jest niepowodzeniem

 

biore teraz tianeptyne i sa straszne zaparcia -  mowili ze to TLPD wywlouja zaparcia a coaxil nie ma skutków ! haha 

 

gówno prawda 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PiotrekLondon napisał:

No i po blizszym rozpoznaniu widze ze niby dostepny jest ale jednak nie ma go w aptekach ;) Zaciekawilem sie powiem szczerze 🙂

 

dzwoniłem jest na zamówienie- ale fakt nie wiem czemu nie ma go w aptekach jak np. doxepiny

jesli jest zarejestrowany oficjialnie i nawet w 2 dawkach 25mg i 75 mg moga mi go sprowadzic

 

apteka tak mi dzis powiedziala

Edytowane przez Kropla56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PiotrekLondon napisał:

No ja aktualnie jestem na Doxepinie., jak chcialem recepte wykupic to tez musieli zamawiac... a Ty masz jakies doswiadczenia z tym Ludiomilem ? 

 

jesteś na Doxepinie? jakiej dawce? sa zaparcia? libido?

 

Słuchaj znam ten lek z Amerykanskiego forum i drugs.com

 

poza tym był w Polsce juz dawno kiedyś chyba wrócił po prostu jest to lek 4 pierscieniowy -  ze porownywalna skutecznoscia  do Impiraminy  z 1957 czyli pierwszego TLPD

 

Bardzo sobie go ludzie chwalą na depresje 9/10 ,  na lęki ujdzie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kropla56 napisał:

 

jesteś na Doxepinie? jakiej dawce? sa zaparcia? libido?

 

Słuchaj znam ten lek z Amerykanskiego forum i drugs.com

 

poza tym był w Polsce juz dawno kiedyś chyba wrócił po prostu jest to lek 4 pierscieniowy -  ze porownywalna skutecznoscia  do Impiraminy  z 1957 czyli pierwszego TLPD

 

Bardzo sobie go ludzie chwalą na depresje 9/10 ,  na lęki ujdzie.

 

 

 

Ja libido nie mam bo jade na 60mg Paro plus 75mg Doxepiny i Sulpiryd 200mg dopiero co wlaczam. Heh wiec sam wiesz jakie moge miec libido. Jak chodzi o erekcje to mam i nie trace , ale orgazm uuuu to juz gorzej 🙂 Na drugs.com czytalem , bardzo malo opini ale same dobre wiec to mnie zastanawia. Jutro juz konsultacje unowilem i bede prosil o ten specyfik 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PiotrekLondon napisał:

 

Ja libido nie mam bo jade na 60mg Paro plus 75mg Doxepiny i Sulpiryd 200mg dopiero co wlaczam. Heh wiec sam wiesz jakie moge miec libido. Jak chodzi o erekcje to mam i nie trace , ale orgazm uuuu to juz gorzej 🙂 Na drugs.com czytalem , bardzo malo opini ale same dobre wiec to mnie zastanawia. Jutro juz konsultacje unowilem i bede prosil o ten specyfik 🙂

 

 

Dobry pomysł, ja jeszcze czekam jak Coaxil bedzie działał i chce zmienić. 

 

Powiem Ci ze wkurwia mnie proszenie lekarzy o inne leki, macie wrazenie ze oni łaske wam robią?

 

mam dosyć ich humorków tego błagania i tłumaczenia, to jest upadlanie.

 

ale jest jeszcze cos gorszego i to ze wycofano z polski mase TLPD i Ixel

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×