Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI


media

Rekomendowane odpowiedzi

Testosteron mozesz miec nawet ponad norme Ale jesli przy tym masz niskie estro to libido jak i potencja będą słabe... dziwi mnie, ze w trakcie kuracji na clomifenie estro tak Ci spadło... clomid jak i tamoxifen zazwyczaj podnosza tescia i estradiol Ale blokuja receptory estrogenowe W badaniach estro wychodzi wysoko ale nie czuje sie skutkow ubocznych wysokiego poziomu np w postaci ginekomastii (w tej kwestii lepszy jest tamoxifen) Na pewno to byl clomifen a nie jakis inhibitor aromatazy ? Jesli clomid, to wychodzi na to, ze masz za malo aromatazy ? Jak u Ciebie z tkanka tluszczowa ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Nevergiveup napisał:

Testosteron mozesz miec nawet ponad norme Ale jesli przy tym masz niskie estro to libido jak i potencja będą słabe... dziwi mnie, ze w trakcie kuracji na clomifenie estro tak Ci spadło... clomid jak i tamoxifen zazwyczaj podnosza tescia i estradiol Ale blokuja receptory estrogenowe W badaniach estro wychodzi wysoko ale nie czuje sie skutkow ubocznych wysokiego poziomu np w postaci ginekomastii (w tej kwestii lepszy jest tamoxifen) Na pewno to byl clomifen a nie jakis inhibitor aromatazy ? Jesli clomid, to wychodzi na to, ze masz za malo aromatazy ? Jak u Ciebie z tkanka tluszczowa ? 

Przed finem wazylem 107 kg przy 184 cm . Biceps 43 ale brzuch 106 mialem sporo tluszczu na brzuchu i biodrach. Po finie waga 103 zlecialo trochę tluszczu glownie z brzucha . Teraz tak jakby na twarzy tez bylo mniej tluszczu. Clostybregyt wypisany na recepte 

Edytowane przez Arturo45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nevergiveup napisał:

Czyli brales finasteryd...? Nie czytalem watkow Masz problemy z prostatą, czy chodzilo Ci o łysienie androgenowr ?

Łysienie . Od 20 roku zaczely mi wypadac wlosy ale bardzo wolno. 34 lata zaczalem uzywac loxon. Zaczalem miec widoczne przerzedzenie na czubku glowy po 40 roku zycia. Loxon tak jakby juz nie dzialal. Diabel mnie podkusil i wzialem fina przez 2 miesiace w wieku 44 lat. Teraz mija 13 miesiecy od odstawienia i libido zerowe , erekcje bardzo slabe zaraz opada , nocne erekcje slabe , psychogennych zero , ciagle zmeczenie , drgania miesni , 5 godzin snu na dobe , penis jakkby ciagle miekki doslownie flak , jakby chudszy i skurczony ,depresja , szum w glowie ,wydolnosc organiznu zerowa .

Edytowane przez Arturo45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nevergiveup napisał:

Potrzebne będą aktualne badania To da jakis obraz... Napisz mi wszystko co i jak na priv Co mogę pomogę ;) Poki co zmykam W wolnej chwili odpiszę

Badania wszystkie robilem , wszystko w normie oprocz twstosteronu calkowitego . Przed finem 517 po finie okolo 310 . Shbg po finie 24 po clomifenie 58.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Nevergiveup napisał:

Uwierz mi, że normy to nie wszystko Np estro norma w wielu laboratoriach to powiedzmy < 60 ng/l A jak sie czujemy np przy 5 ??? Bóle stawow/ problemy z ukladem krazenia, deprecha i wiele innych 

Mialem 20 pg/ml przed i po finie . W trakcie brania skoczylo na 30 . Po clomifenie spadlo <5 . Przed finem tez bywalem zmeczony ale mam 44 lata , libido wiadomo ze nie takie jak 20 latek ale na widok nagiej kobiety erekcja nastepowala po paru sekundach.Teraz wogole nie mam popedu.

Edytowane przez Arturo45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nevergiveup napisał:


HRT prowadzi jakis lekarz, czy sam kombinujesz ? Zresztą W dzisiejszych czasach „koksiarze” w tym temacie mają czasami większą wiedzę ... Robiłeś badania hormonalne przed podaniem testosteronu ? W trakcie ? Tj ważne ! Pamiętaj o odpowiednim odblokowaniu się po odstawieniu W dluzszym okresie mozesz zablokowac przysadke/ jądra Pozniej nie bedziesz wiedzial czy to po testosteronie czy utrzymujace sie pssd  (...obraz wtedy dadza badania hormonalne LH FSH itd) Ludziom bez pssd czasami testosteron moze obnizac libido Wazne sa proporcje estro/testo Czesto tez prolaktyne wywala przy testosteronie i wiele innych... 

pod okiem dobrego lekarza, dopiero trzy tygodni lece, byla poprawa minimalna na poczatku ale ostatni tydzien zaniedbalem diete/ sen i znowu jest porazka. Wczesniej pisales, ze uporales sie z pssd podales nawet swoj nr tel 😛 moglbys cos opowiedziec? Jak to u Ciebie przebiegalo co brales za leki a co pomoglo na pssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalomnialem dodac ze po finie mialem 3 razy ponad norme progesteron potem po 3 miesiacach sam wszedl w widelki i na clomifenie znowu mialem 3 razy ponad norme . Androstendion byl lekko ponad norme czyli budulca dla testosteronu jest wystarczajaco tylko jajka sa przyblokowane i nie produkuja. Uszkodzone tez raczej nie sa bo przy wycietych jajkach czlowiek ma 50ng/dl testa a nie 300. Organizm z nieznanych przyczyn sobie ustalił taki limit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ropinorol, bromokryptyna, pramipexol. Nie ma bata, przyczyną jest przewaga serotoniny nad dopaminą. Niestety spamilan i agonisci dopaminy pomagają ale tylko gdy się bierze po odstawieniu może być gorzej. Głównym winowajcą jest serotonina, trzeba pobudzać 5ht1 i blokować 5ht2, zwłaszcza 5ht2c. Jeszcze wpływ ma 5ht1b. Lepiej z ssri przejść na tlpd jak trzeba leczyć depreche. Ubyło wiele leków w tym najlepsze. Był ixel czyli milnacipran po którym aż jaja bolały, był noveril podobnie dobry i nie było dużo ubokow po nich a leczyły. Teraz to jest wellbutrin który słabo działa i edronax. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaka jest szansa ze Pramiexol pomoze zbic negatywne skutki ( obnizone libido) przy stosowaniu SSRI? I jescze jedno , na Sulpirydzie czulem sie zarabiscie , nie wiem na co on dokladnie dzialal ale dzialal. Teraz tak jest jakies podobienstwo miedzy dzialaniem Sulpirydu a Pramipexolu?

 

Dzieki wielkie. Pozdrawiam👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeszlem ze 150 mg na 37.5 wenlaflaksyny, zamienilem na esci teraz 15 mg. W kwestii libido nic sie nie zmienilo... Erekcja taka sama, nie odczuwam przyjemnosci ani ze stymulacji ani z orgazmu... Czyli wychodzi na to ze mam PSSD... bo zmienilem lek na lagodniejszy a i tak nic sie nie zmienilo pozatym escitalopram nie powonien powodowac zaburzen czucia i odczuwania orgazmu...  a u mnie one sa... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×