Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI


media

Rekomendowane odpowiedzi

lopez69

dzięki za propozycję - kiedys mialem cos podobnego lean fx i powiem szczerze, ze chyba wolalbym uderzyc od innej strony

 

przecież 11 OXO to całkiem inna bajka, to jak porównanie traktora i samolotu , niby jedno i drugie ma kółka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie bo tego nie wiem do dziś , skoro PSSD to Post SSRI sexual dysfunction , to czy po SNRI też można tego dostać ? :)

 

ps: miałem rok PSSD po fluoksetynie , nie poelcam

 

 

Po roku samo przeszlo czy właczyles inny lek, który cos zmienil w kwestii pssd? Wydaje mi sie, ze sam termin pssd powstal zanim powstaly leki snri SSRI sa starsze Po wenli tez sa jazdy podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz wszystko aby zacząć ten protokół

) Clomiphene ED 150mg x 3 days, 100mg x 4 days, 50mg x 2 weeks, 25mg x 4 weeks; cabergoline 0.25mg E4D; 2 tygodnie po zaczęciu tego sposobu zacznij brać zinc gluconate 20-50mg + NAD (Nicotynamid) 500mg + vitamin E

*można zastąpić clomifen, enclomifenem zmiejszając dawkę o połowę

*można zastąpic clomifen dexametasonem

*kluczem jest progresja w schodzeniu z dawek clomifenu

 

Jeszcze tylko zrobie badanie ACTH,LH,FSH,Testosteron,Estradiol,Kortyzol,Dheaso4,prolaktyna

Jestem aktualnie na trittico i spamilanie.Wiem ,że spamilan zwiększa prolaktyne takze musialbym odstawić zresztą tritico też i teraz pytanie.Jak zacznę kurację to mogę sie od czasu do czasu wspomaga alproxem czy moze to miec negatywny wpływ.Jeśli tak to pomęcze się te 7 tygodni bez zadnych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak ludzie działacie coś ? Ja jutro będę robił badania hormonów.Leki odstawiłem czyli spamilan ,triticco.Alprox będę brał w trudnych sytuacjach ,będzie miał on wpływ na cabergoline i clomid ? W następym tygodniu powinienem zacząć kurację.Robił ktoś protokoly ktore podał 49 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle lecę na tym protokole cd nuts'a z propecia help miesiąc po miesiąci ciut lepiej...

-Zimne prysznice

-Rotacja ziół popijanych kawą

-Pyłek sosnowy

-dieta

-2-4h treningu dziennie (ciężary, cardio etc)

-medytacja

-carb backloading

-omega3, vit c, d, magnez, centrum mineral complex,

0 akoholu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, to nie idź Pan tą drogą...wiem co mówię mialem prawie roczną przygodę z lexotanem...masz cabergolinę ( nie wiem cabaser czy dostinex) to musisz miec ulotkę Przeczytaj o interakcjach... to bardziej wiarygodne źródło niż to że np wydaje mi się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSH 4,34 miu/ml 1,50-12,40

LH 6,59 miu/ml 1,70-8,60

Estradiol 20,24 pg/m 11,30-43,20

Prolaktyna 9,80 ng/ml 4,04-15,20

DHEA 298,80 qg/dl 160-449

kortyzol 26,00 przedział od godz 7:00-10;00 6,2-19,4 /godz 16;00-20;00 2,3-11,9qg/dl

 

Badania były robione po 3 nocce z rzędu i niedawnym odstawieniu tritico , spamilanu(3 dni).

 

Kortyzol wysoki ,a teoretycznie powinien być niski ,bo dla mnie to był koniec dnia i szedłem od razu po pobraniu krwi spać.

FSH niskie

progesteron nie pamiętam jaki był wynik ,ale ponizej normy

czekam na ACTH

co sądzicie ?

Po clomidzie narazie jakiejś roznicy nie czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clomid bierz tak jak planujesz i dostinex co tydzień 0,25mg i to styka , clomid podwyzsza hormony luteinizujące lh i fsh , a co za tym idzie testosteron ci wybije tak wysoko że się zdziwisz ;) ja miałem pssd po fluoksetynie i robiłem kuracje clomidem + dostinex , miałem testosteron jak 80 dziadek lh i fsh dolne granice , prolaktyna wysoko , po kuracji clomidem wystrzeliło mi hormony fsh i lh ponad norme a testosteron przekroczony ponad norme ;)

 

brałem tak 10 dni clostilbegyt 50mg(clomid) , przerwa 3 dni , potem znowu 10 dni ten clomid i koniec no i ten dostinex co tydzień przez miesiąc , pokaże ci teraz co się stało.

 

przed leczeniem :

 

testosteron wolny (bo to jest aktywny testosteron we krwi) 6,4 ng/l (8.9-42)

testosteron calkowity 1,71 nmol/l ( 8-29) - tyle testosteronu ma dziadek , który powoli umiera z przyczyn naturalnych :) ... dalej

Lh 1.18 mlU/ml (1.7 -8.6) tu parodia na kułkach

estradiol 64 to ponizej normy , bo estro się bierze z testosteronu ;) jak go nie ma nie ma estro.

prolaktyna 342 (86 -324)

 

to są wyniki jak 80 letniego dziadka .

 

teraz ci pokaże co mi się stało po kuracji clomidem i dostinexem.

 

Wolny testosteron 21 (8.9-42.5)

testosteron cał. 44.01 (8.64-29) jak widać testosteron jak pudzian w wieku 23 lat :)

LH 15,12 (1.7 -8.6) ładnie przekroczone 2x :)

prolaktyna 100.0 (86-324)

 

widać różnice widać . FSH nie moge znaleźć wyniku bo miałem oddzielnie na innej kartce ale też było ponad norme :)) na takim testo myślałem że każdego pozabijam. ale powiem ci coś , mimo że miałem takie wyniki PSSD po fluo nie znikło , i tak nie mógł stanąć itp znikneło samo po roku , ale taką kuracje/odblok warto przeprowadzić , tylko uważaj na clomid bo to ku*ewsko mocna rzecz. jeszcze ci powiem ze możesz mieć prolaktyne 3x ponad norme , ale jak masz wysoko lh i fsh i tak testosteron bedzie wysoko , to najwazniejsze hormony .

 

aha potem już tego nie jadłem i oczywiscie po miesiacu znowu badania i wszystko sie ustabilizowalo testo byl po srodku tak , oba testo . prolakta w srodku , bo ona skacze .

lh i fsh tez w srodku widelek troche wyżej niż niżej .

 

Pozdrawiam.

 

ps: benzo możesz jeść to nie przeszkadza w niczym ja jadłem bo na clomidzie mega deprecha łapie , jak dostaniesz jakiś jazd depresyjnych to właśnie benzo jedz , nie przeszkadza w niczym , kuracja i tak przejdzie poprawnie.

 

clomid blokuje tez przekształcanie się testo w estro.

 

 

kortyzol to inna sprawa on skacze , powinno sie go badać ze śliny 3x dziennie , tak to nie sprawdzisz . od czasu do czasu z rana tylko rób do 10 godziny , jak sie przewrócisz o kostke brukową ,ktoś cie wkurwi w kolejce , to kortyzol ci wybije ;)))

 

jak lh i fsh ci wybije do gory to mozesz miec i wysoki kortyzol i tak testosteron bedzie wysoko . :) pozdrawiam . mniej stresu , ja tez mam wysoko . ale ja jem nadal SNRI , jak mi się cos zjebie to zrobie od nowa kuracje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzowiec84 czyli u Ciebie teraz wszystko w porządku? Cała kuracja jest zrozumiała To jak odblok po sterydach...ja aktualnie jestem na prolongatum i hcg z malymi dawkami inhibitora... i clomid lub tamoxifen tez bede musial wlaczyc po odstawieniu...a moze i dostinex. Jedziesz teraz na wenli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×