Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI


media

Rekomendowane odpowiedzi

b49,

tak przypadkiem się złożyło, że brałam niacyne w dawce 100% w trakcie brania ssri i jakoś mnie nie ominęło pssd

SSRI podnosi histamine? wydawało mi się, że to działa odwrotnie, podaj konkretnie, aż sobie sprawdzę które ssri tak działają

100% to bardzo mało w stosunku do siły ssri

na allegro mozna kupic silniejsze dawki,

w przypadku 100% to bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chcialbym żebyscie trochę pozytywniej podeszli do tej sytuacji. Ja powiem szczerze zawsze mam lepiej jak przestaje o tym myślec. Wiem, ze latwo powiedziec ale Na sile trzeba znależc sobie zajęcie, ktore odetnie nas o tych mysli. Zrobic jakis wypad nawet weekendowy - ale bez alko! Zeby choc chwile nie myslec najlepiej z dobrymi znajomymi, najblizszymi. Ja zanim mialem jakiekolwiek problemy jeszcze bez ssri byl incydent, ze w duzym stresie chcialem cos sam podzialac a tu lipa... wziąłem tranxene i po jakims czasie dalo rade spokojnie. To stres i blokada psychiczna ma tutaj duze znaczenie. Jeden drobny fake i pozniej ciagle sie zastanawiamy czy bedzie ok. Depresja sama w sobie powoduje problemy seksualne a zwlaszcza ta dlugo utrzymujaca sie. Mi np tygodniowy wyjazd nad morze w wesolym gronie podzialal tak, ze wrócilo wszystko do normy. Ale np juz ostatni dzien przed powrotem i swiadomosc powrotu do pracy zrobil swoje.. Odnosnie głębszych analiz to przerabialem juz chyba wszystko. Mam badania hormonalne przed i po i sa pewne rozbieznosci...sa pewne sugestie i chetnie sie nimi podziele Ale czy to ma sens. Jak kiedys zobaczylem gdzies na anameryk stronach o pssd i protokoly to sie przerazilem i poczulem sie bezradny...a nie o to nam chodzi zeby sie zalamac bo to poteguje stres a wtedy błędne kolo. A jezeli juz: ktos bral pod uwage dht i jego wplyw na prostate, ktos bral pod uwage zmeczenie nadnerczy., ktos badal kortyzol tylko nie z DZM tylko ze sliny 5 probek, ktos bral pod uwage stosunek testostronu do estro., ktos bral pod uwage ze za wysoka dopamina tez powoduje problemy z potencja - wacek jak sznurowka, niska owszem tez bo wtedy wypier prolaktyne i czesto progesteron, Powiem tak moj bliski znajomy wraz ze swoja zona ( maja po 55 lat najpierw cital 5 lat pozniej escitalopram z 2 lata i aktualnie) a w łózku harce. A przed citalem w wielkim stresie problemy z erekcja i prostata. P.s. próbował ktos np pobrac jakies benzo przez np 5 dni i odstawic ? Zobaczyc efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

coś jak saclofen

https://en.wikipedia.org/wiki/Saclofen

tylko skąd to dorwać, sam bym zażył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho tutaj :) wszyscy wyzdrowieli Czy zyja w wegetacji...? Bez burzy mózgów nic nie wskoramy. Dobrze byloby gdyby kazdy zrobil badania o ktorych wspominal b49 a i jeszcze kilka. Ktoś wie co z Kamilem? Moim zdaniem w jego przypadku ma na 100% za wysoko dht A jak dziala dht - antyestrogenowo! Ile osob czulo poprawe po eatradiol 17b Druga sprawa - Przy nadmiernym kortyzolu testosteron moze byc 2 razy ponad norme a i tak ni ch...a nic nie wskora Kortyzol juz dawno wyjebal go z receptorow i moze sobie krązyc i krazyc i ot tyle jego... A odnosnie glebokich analiz 5htp czy to 1 czy 2 ... ssri modyfikuje aromataze i 5 alfa reduktaze ! I tu jest ku..a problem!!! Dajcie swoje badania progesteronu i 17 oh bo tutaj tez moga byc odchylenia... Pytam jeszcze raz o prostate i ginekomastie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku brania SSRI było słabo, zero libido, zero możliwości dojścia. Po jakimś czasie jakby organizm trochę się już przyzwyczaił mimo, że zwiększyłam dawkę, sama jakoś dochodzę, czas teraz wypróbować z facetem. Generalnie nie mam nadal libido ALE jestem w stanie się podniecić, jeśli tylko zrobię ten pierwszy krok i się zmuszę do jakiś pieszczot to jest już naprawdę ok i zaczynam mieć ochotę i się nakręcać. Także z przeciętnym facetem nie byłoby problemów, gorzej gdy oboje jesteśmy "wykastrowani" i musimy walczyć o każde małe podniecenie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także z przeciętnym facetem nie byłoby problemów, gorzej gdy oboje jesteśmy "wykastrowani" i musimy walczyć o każde małe podniecenie :|

 

Jeśli oboje jesteście wykastrowani, to problem z głowy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostata jest ok , u mnie jest przedwczesny wytrysk i parcie na pęcherz tak jakby nerwy w tych okolicach były czymś podrażniane lub bardziej wyczulone.

Badania, mam niski testosteron 200 , gdy norma jest do 1000.

Kortyzol akurat w normie i reszta też.

co do ludzi na tym forum to rzeczywiście dziwne, tylu się tu wypowiadało i nadal cisza, podejrzewam że olali temat i jakoś wegetują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho tutaj :) wszyscy wyzdrowieli Czy zyja w wegetacji...? Bez burzy mózgów nic nie wskoramy. Dobrze byloby gdyby kazdy zrobil badania o ktorych wspominal b49 a i jeszcze kilka. Ktoś wie co z Kamilem? Moim zdaniem w jego przypadku ma na 100% za wysoko dht A jak dziala dht - antyestrogenowo! Ile osob czulo poprawe po eatradiol 17b Druga sprawa - Przy nadmiernym kortyzolu testosteron moze byc 2 razy ponad norme a i tak ni ch...a nic nie wskora Kortyzol juz dawno wyjebal go z receptorow i moze sobie krązyc i krazyc i ot tyle jego... A odnosnie glebokich analiz 5htp czy to 1 czy 2 ... ssri modyfikuje aromataze i 5 alfa reduktaze ! I tu jest ku..a problem!!! Dajcie swoje badania progesteronu i 17 oh bo tutaj tez moga byc odchylenia... Pytam jeszcze raz o prostate i ginekomastie?

 

wg mnie z prostatą to,możliwe bo DHT zapewne jest wysokie.

co do estradiolu- ludzie spróbujcie pyłku sosny albo/i/lub miedzi albo/i/lub manganu. osobiscie spróbowałbym z pyłkiem. zrobić nalewkę i popić z 3 dni.

a tak poza tym... świetny post :uklon: bo ja sam nie wiedzialem ze kortyzol wypycha testosteron z receptorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed jakimikolwiek problemami mialem testosteron calkowity na poziomie 350/400ng/dl i libido megaa nawet podczas brania fluo Teraz mam 600/650 i jest gorzej ... u mnie nerwica i kortyzol robi swoje W normalnym dobowym cyklu wydzielania kortyzolu Rano powinien byc najwyzszy ( pobodka itd wybudzenie) pozniej powinien spadac zeby docelowo najnizszy byl w nocy abysmy mogli spokojnie spac...A u nerwicowcow jest wysoki wieczorem Stad problemy z zasnieciem i w ogole spokojnym snem...Kortyzol ma te same receptory co testosteron i przy wyzszym poziomie jest silniejszy i wypiera testosteron dezaktywujac go...Dlatego moja teoria jest taka, zeby sprobowac pobrac przez pare dni jakies benzo w celu obnizenia kortyzolu i oczekiwania ewentualnych zmian w kwestii mozliwosci seksualnych Ktos juz pisal gdzies, ze bromazepam na jakis czas pomagal... tylko dlugo nie polecam brac bo benzo wiadomo uzaleznia zwlaszcza te z krotkim okresem poltrwania... te z dluzszym okresem poltrwania to np tranxene P.s. Napiszcie prosze jeszcze jak u Was wyglada sprawa snu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was. chcialbym sie podzielic z moim doswiadczniem na temat co pomaga na PSSD. Jakis czas temu przegladajac zagraniczne f ora natknelem sie na typa ktory uwaza ze studiuje PSSD ladne pare lat. Uwaza on ze najlepszym sposobem aby zorientowac sie czy cierpisz na PSSD czy moze inna doligliwosc jest suplementacja MSM Powder. Jest to siarka w proszku, lepiej przyswajalna. Gosciu ten zaznaczyl ze trzeba to pic przez tydzien w duzych ilosciach i jezeli dojdzie do remisji - oznacza to ze cierpimy wlasnie na PSSD. Pozniej zaburzenia sexualne wracaja.. Postanowilem sprobowac i zaczelem mieszac ten MSM z gainerem ktory ma mase witamin i zwiazkow odzywczych. Okazalo sie ze efejt u mnie jest zajebisty przy polaczeniu z tym gainerem. Przez tydzien czasu czulem sie super i znow mi sieprzypomnialo ja to jest miec chec poznania nowej kobiety, zaopiekowala sie nia, wrocili romantyczne mysle, lipido podskoczylo, muzyka super dziala na moje zmysly i stanelm sie bardziej emocjonalny. Polecam sprobowac ten suplement nie tyle zeby zorientowac sie czy macie PSSD czy tez nie ale po to bo gdy dochodzi do tolernecji to najlepsze jest to ze duzo efektow zostaje na stale i zregenerujecie sie w jakims stopniu. W moim wypadku tak bylo. Piszcie prosze kto sprobuje jak u was sytuacja wyglada z MSM powder. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was. chcialbym sie podzielic z moim doswiadczniem na temat co pomaga na PSSD. Jakis czas temu przegladajac zagraniczne f ora natknelem sie na typa ktory uwaza ze studiuje PSSD ladne pare lat. Uwaza on ze najlepszym sposobem aby zorientowac sie czy cierpisz na PSSD czy moze inna doligliwosc jest suplementacja MSM Powder. Jest to siarka w proszku, lepiej przyswajalna. Gosciu ten zaznaczyl ze trzeba to pic przez tydzien w duzych ilosciach i jezeli dojdzie do remisji - oznacza to ze cierpimy wlasnie na PSSD. Pozniej zaburzenia sexualne wracaja.. Postanowilem sprobowac i zaczelem mieszac ten MSM z gainerem ktory ma mase witamin i zwiazkow odzywczych. Okazalo sie ze efejt u mnie jest zajebisty przy polaczeniu z tym gainerem. Przez tydzien czasu czulem sie super i znow mi sieprzypomnialo ja to jest miec chec poznania nowej kobiety, zaopiekowala sie nia, wrocili romantyczne mysle, lipido podskoczylo, muzyka super dziala na moje zmysly i stanelm sie bardziej emocjonalny. Polecam sprobowac ten suplement nie tyle zeby zorientowac sie czy macie PSSD czy tez nie ale po to bo gdy dochodzi do tolernecji to najlepsze jest to ze duzo efektow zostaje na stale i zregenerujecie sie w jakims stopniu. W moim wypadku tak bylo. Piszcie prosze kto sprobuje jak u was sytuacja wyglada z MSM powder. Powodzenia.

 

 

Hmm kto wie, nie zaszkodzi spróbować. A Ty dzidku wyleczyłeś się tym MSM Powderem w całości ? A jeśli nie to na jakim etapie jesteś ? I czy to efekt długotrwały czy nie? Ja zauważyłem że niekiedy końskie dawki witaminy C też działają ale to też zależy od dnia i nie jest to efekt trwały niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 g to jest guzik. Ja dawalem po kilka gramow dzienie i mieszalem z gainerem aby zwiazki w nim lepiej sie chwanialy. Szczeze to efekt bez tego gainera tez marny byl. Wiec moze to byl ktorys z tym zwiazkow a ze msm sprawia lepsze przyjmowanie witamin to tak naprawde dzialal ktorys z tych zwiazkow ? Nie wiem gainer byl bardzo bogaty odzywczo. jestem w stanie podac zainteresowanym osoba sklad tego gainera na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed jakimikolwiek problemami mialem testosteron calkowity na poziomie 350/400ng/dl i libido megaa nawet podczas brania fluo Teraz mam 600/650 i jest gorzej ... u mnie nerwica i kortyzol robi swoje W normalnym dobowym cyklu wydzielania kortyzolu Rano powinien byc najwyzszy ( pobodka itd wybudzenie) pozniej powinien spadac zeby docelowo najnizszy byl w nocy abysmy mogli spokojnie spac...A u nerwicowcow jest wysoki wieczorem Stad problemy z zasnieciem i w ogole spokojnym snem...Kortyzol ma te same receptory co testosteron i przy wyzszym poziomie jest silniejszy i wypiera testosteron dezaktywujac go...Dlatego moja teoria jest taka, zeby sprobowac pobrac przez pare dni jakies benzo w celu obnizenia kortyzolu i oczekiwania ewentualnych zmian w kwestii mozliwosci seksualnych Ktos juz pisal gdzies, ze bromazepam na jakis czas pomagal... tylko dlugo nie polecam brac bo benzo wiadomo uzaleznia zwlaszcza te z krotkim okresem poltrwania... te z dluzszym okresem poltrwania to np tranxene P.s. Napiszcie prosze jeszcze jak u Was wyglada sprawa snu ?

 

kortyzol i jego wydzielanie jest starsze i bardziej niezbędne do życia człowieka niż testosteron i estradiol. zapewne kortyzol jest takze starszy ewolucyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lopez69

dzięki za propozycję - kiedys mialem cos podobnego lean fx i powiem szczerze, ze chyba wolalbym uderzyc od innej strony tzn zawsze te blokery maja efekt z odbicia Tłamszą hormon ale jak odstawisz to wywinduje jeszcze wyzej niz przed kuracja...ten drugi specyfik jest ciekawy ;)

 

b49

Pewnie tak jest z tym kortyzolem.. walka i ucieczka Ja porobiłem wlaśnie pełne badania hormonalne Czekam na DHT ale juz jest pewna sugestia... a i kortyzol górna granica oczywiscie

 

dzidektancerz słyszałem o dawkowaniu msm nawet 15 g Ja nie probowalem nigdy Z tego co wiem powoduje jak piszesz lepsze wchłanianie witamin i mocno redukuje stany zapalne w organiźmie

 

mozesz napisac sklad gainera lub nazwę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku: mała dawka escitalopramu (lexapro lub aciprex) pierwszy tydzien - po okolo 3 dniach miałem libido takie, ze mógłbym cały czas... oczywiscie trudniej skonczyc i mniej ejakulatu Ale odczucia i libido mega! Podobnie jakis miesiac temu bylo z zoloftem (sertralina) poczatek i wszystko wraca do normy... to i to musialem odstawic z innych przyczyn... i stan wyjsciowy powraca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A depreche mam na 100 % anhedonia i nerwica... ale lęków raczej nie Po prostu znieczulica i brak odczuwania przyjemnosci z czegokolwiek... problemy ze snem Serducho napier az mi leb podskakuje :) jak sie położe... esci poczatkowo popraawil mi samopoczucie bardzo energia do dzialania, sluchanie muzyczki i od razu libido w gore az za bardzo potencja niesamowita I o co chodzi ? Tak dziala deprecha??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×