Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLORAZEPAN (Cloranxen,Tranxene)


Dana

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      10
    • Zaszkodził
      4


Rekomendowane odpowiedzi

musze brać..

to dopiero kilka dni,więc może jeszcze trzeba troche poczekać..

ale wiecie coś może o tej klinice nerwic (czy jest tam tylko terapia,czy też leczą lekami) ,która ma też szpital (ale ja nie będe w szpitalu,tylko na wizytach)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwólcie, że teraz ja się wtrącę na temat cloranxenu. przedwkowałam go, o ile można to nazwać przedawkowaniem. czuję się dobrze, oczywiście dopiero dochodzę do siebie, ale nic strasznego mi się nie stało. zastanawia mnie, czy taka ilość jaką wzięłam mogła mi poważnie zaszkodzić.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja całkowiecie rozumiem! przepraszam, ale po prsotu boje się o siebie. byłam kiedyś uzależniana od różnych farmaceutyków, być może nie jest to idealne forum na rozmowy o uzaleznieniach... naprawdę jestem przerażona, wizytę u psychologa mam dopiero za 3 tygodnie, u psychiatry podobnie i nie wiem co robić. nie pytam o to co się stanie, gdy wezmę za dużo. ja już wzięłam za dużo! nie wiem dlaczego! to nie jest tak, ze robię tu sobie z forum nerwicy hyperreala i chcę się pochwalic jaką miałam jazdę. gdy wzięłam tyle leków po prostu na drugi dzien spanikowałam, bałam się, ze mi się coś stanie powaznego, nie wiem, w zasadzie czuję się dobrze, ale może powinnam iść do lekarza? nie znam się na tym. rafik! ja chciałam brać te leki w dawkach terapeutycznych! ja naprawdę w to wierzyłam, niestety znów dostałam benzodiazepiny i obudziła się we mnie ta skłonność do uzależnień, która, obok nerwicy i depresji stanowi dla mnie ogromy problem. raz jeszcze przepraszam, że poruszyłam ten temat w nieodpowidnim miejscu, ale liczyłam na jąś rade i wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafik, dziękuję ci.

chyba zrobię tak, że wepchnę się jakoś szybciej na wizytę do psychiatry (bo umówiona jestem dopiero na za 2 tygodnie), powiem mu o wszystkim i poprosze, żeby przepisał mi coś innego, nie z grupy benzo. bo musze coś z tym zrobic. po tej akcji, jak tak przecholowałam (to było przedwczoraj - zjadłam 20 tabletek cloranxenu, czyli 100mg), wyrzuciłam w cholerę resztę opakowania. tylko, ze jest ten problem, że teraz od rana mam straszne lęki i jestem otwornie zdenerwowana i nie wiem jak to zneutralizowac. moze psychiatra przyjmie mnie dziś, bo nie zdzierżę:/ wiem, ze to głupio brzmi, bo jestem cholernie nieodpowiedzialna, że tylko zjadłam tego bezno. ale naprawdę wierzyłam, ze moje problemy uzaleznieniami to już przeszłość :(

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedzi, prywatnie niestety nie pójdę, bo nie mam pieniedzy, ale spróbuję gdzieś państwowo. najbardziej zalezy mi na tym, żeby dali mi coś od razu na dziś czy jutro, bo strasznie mi teraz ciężko wytrzymać po tatej dawce, a nie mam nic innego na uspokojenie. nic to, bedę próbować.

pozdrawaim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kratka, wzięłaś dużo, więc organizm przez parę dni będzie się domagał takiej samej dawki. A syndrom odstawienny to m.in. nasilone lęki itp. Raczej nie zrobiłaś sobie krzywdy, ale... sama widzisz - nie opłaca się.

 

Nie znam sytuacji, więc trudno mi cokolwiek radzić.

 

jest naprawdę multum leków nie uzależniających, a działających podobnie.

Gdyby były, nie byłoby tego forum. Jak dotąd nie wynaleziono leków równie skutecznie i szybko znoszących objawy lękowe jak benzodiazepiny i działających na każdego. Dlatego są stosowane, mimo że uzależniają i działają tylko doraźnie.

SSRI leczą naprawdę, ale zwykle po miesiącu, dwóch, a często wcale (vide: Hollow)

Wiem, że się czepiam.

 

Trzymaj się, Kratko!

 

PS. Angels, moje pytania są nadal aktualne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hollow, rafik,

już to wszystko sobie przemyślałam. wiem, ze jestem podatna na uzaleznienia i to własnie popchnęło mnie do tego, żeby dwudziestokrotnie przekroczyc dawke przepisanego mi leku. dzis rozpoczął mi się zjazd po tej monstrualnej dawce, dlatego wzięłam 15 mg clranxenu. myśle, ze dobrze postąpiłam, bo musiałam zrobić coś, żeby przetrzymać to zejście. za jakieś 10 dni idę do psychiatry (dziś niestety się nie dopchałam) i powiem jej jak wyglada sytuacja. poproszę ją, żeby już nigdy więcej nie przepisywała mi beznzodiazepin, bo boję się uzaleznienia a sami widzicie, że ja sie tymi 100 mg najnormalniej w świecie zćpałam. życzcie mi powożenia jako i ja wam życzę. oj szlag, nie dość, że nerwus i człowiek z depresją, to jeszcze lakoman :(

pozdrawiam!

aha, jeszcze jedno: biorę też ssri od miesiąca, ale moje ataki są codziennoscią i sa na tyle ciężkie, że nie moge czekać aż zadziała ssri i potrzebuje czegoś natychmiastowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałam nowy lek -anafranil

 

zobaczymy jak będzie..

rodzice chcą,żebym zażywała tylko jedną,a nie jak zalecił lekarz dwie.. :?

ale uzgodniłam z tatą,że będe zażywała dwie w tajemnicy przed mamą,bo przecież lekarz lepiej wie jak mnie leczyć..

przede mną jeszcze jedna wizyta za jakiś miesiąc..

 

ale za to wcześniej kończe szkołe,bo wyjeżdżam.. :mrgreen:

jedyne pocieszenie.. :roll:

 

sorki,że tak nie na temat,ale już tu pisałam,a nie chce zaczynać nowego tematu,więc chciałam tylko zdać relacje.. :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, powiedzcie mi czym sie objawia odstawienie cloranxenu?, od lutego bralam cloranxen 5 mg a od kwietnia tranxn 10 mg, od 2 tyg nie biore nic, mam straszne hustawki nastrojow, od eufori i entuzjazmu po tak skrajne jak zamykanie sie w sobie i placz. czy to normalne? czy mozna to czyms zlagodzic? a moze jedno z drugim nie ma nic wspolnego?

prosze powiedzcie jak u Was wygladalo odstawienie lekow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj lekarz mi przepisał Cloranxen w dawce 10mg rano + Seroxat 10mg też rano. Te leki dostałam od niego bez ulotki, czy ktoś wie gdzie w internecie (pod jakim adresem znajdę więcej informacji na temat Cloranxenu). Proszę o pomoc, wole wiedzieć coś na temat leku zanim będę go zażywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was przyjmował cloranxen? jakie na poczatku brania mieliście objawy uboczne? ja biore od kilku dni wraz z reroxatem, niby wszystko jest ok, moge wreszcie spać i jeździć autobusem, ale niestety batdzo sie poce w dzień (bardzo, bardzo), i wszedł mi stradzliwy ból w okolicy szyi aż po lewy bark, czy to może być od tego leku? GG4956759

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×