Skocz do zawartości
Nerwica.com

KARBAMAZEPINA (Amizepin, Finlepsin, Neurotop retard, Tegretol, Tegratol CR)


Michal78

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      9
    • Zaszkodziła
      5


Rekomendowane odpowiedzi

tak cynosia masz racja .....zgadzam sie z toba ???? moze jeszccze cos mi doradzisz kotku....a moze ty mnie tak lubisz bo wszedzie mnie szpiekujesz???????? :P:P:P aaaaa ty mnie lubisz !!! zgadłam???? ja tez cie kocham :D cmok cmok cmok......jestes wspaniła pod kazdym wzgledem!!!!!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Tomek .Tomek wyczytalam ,ze nie mozna łaczyc tego leku z alkoholem. Alkohol utrudnia tolernacje karbamazepiny, a to substancja czynna w tym leku. Duzo skutków ubocznych jest po alkoholu. Nie pij :smile:

 

---- EDIT ----

 

masz tu linka ,znajdziesz to co trzeba.

http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc kasiu.....juz dwie nocki jestem na samym tegretol i powiem ci ze spie jak zabita! nawet nie moge pogladac troche telewizji bo jak sie połoze to od razy oczka mi sie zamykaja....takze podejrzewam ze na pierwsza noc była wynikiem przezyc w ciagy dnia...ale za to w dzien jestem tak pobudzona jak niewiem od razu wstaje z nerwami w głowie mysl goni mysl ,normalnie masakra....i jeszcze do tego mam skutko odstawienne velaflexu w głowie mi sie kreci ,ciemno mam przed oczami i wogole....dzwoniłam do mojej lekarz ona powiedziła ze tak moze byc przez pare di ,zebym była cierpliwa...niewiem mysle sobie ze całkowicie oddstawie te leki i zobacze jak bedzie bez nich ,ale z drugiej strony te lęki noce nie przespane boje sie tego!!!! tak sobie mysle czasem ze bede tak jak moja znajoma cały czas na hydroksyzinie wogole sie nie leczy tylko cały czas ja bierze 2razy dziennie.. wiem ze to nie jest rozwiazanie ale niewiem co jest juz lepsze...pozdrawiam cie kasiu napisz jak sie czujesz!!! buzka................. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jek krysiunia-ja ogólnie dobrze tez łykam sobie systematycznie seroxat juz 4 lata..odstawić się boje choć bardzo bym chciała ale boje sie tej cholernej bezsenności..bo jak sama zaczełam odstawiać ten seroxat bez pomocy lekarza to własnie wplątałam sie w straszna bezsenność..lekarka ponownie włączyła mi ten seroxat dodała lerivon na spanie i śpie jak zabita czuje sie świetnie!!

ale jak długo moge brać te leki czasami wpadam z tego powodu w doła...lekerka powiedziała od stycznia bede pomalutku ale to bardzo pomału odstawiać ten seroxat..i zostane tylko na lerivonie żebym spała dalej dobrze..ale ja juz wybiegam w przyszłość i juz sie zamartwiam ..ach taką głupia mam nature..pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspolczuje wam z serca ! co te psychotropy z normalnego człowieka mogą zrobić ! przeciez to jest 100 razy gorsze niz miec zaburzenia lękowe :shock: wole miec lęki niż skutki uboczne tych leków. Ja w jeszcze wieksze lęki zdrowotne wpędziłabym się po tych skutkach ubocznych. A mieliscie bezsenne noce przed braniem tych leków :?: to bez sensu przeciez to gorsze objawy niz przy nerwicy, zreszta krysiunia tu potwierdzila swoim zachowanie w postach co odstawienie velaflexu moze zrobić w mózgu , po prostu spustoszenie :shock: teraz sie nie dziwie ,ze ma biegunke myślową z rana jak sama pisze :shock: dla mnie to pogorszenie zdrowia psychicznego. No dobrze odstawicie ten lek i co dalej ?? wyleczyliscie się ?? przeciez organizm sie wyczysci z niego i co ... :?: bedziecie mogli normalnie funkcjonować , radzić sobie z lękami ??

 

---- EDIT ----

 

to jest akurat pytanie :smile: a nie prowokacja.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej....no wiem jak sie czujesz....mnie tez wydaje sie ze bez lekow nie dam rady no i ta bezsennosc najgorsza....ale nie wolno tak myslec bo sobie wkrecamy i wtedy tak jest ...trzeba to olac i myslec ze bedzie dobrze!!!! ja juz na tym samym tegretolu i niewiem czy jest dobrze ...jakos tam cigane ,.,,,ale starsznie nerwowa jestem i poce sie...i wogole...ale zamierzam przetrwac i olac to wszystko!!!! najwazniejsze ze w nocy spie ja narazie!!! dzisaj ide na balety ,,,zobaczymy jak bedzie jutro...heheh na kacyku... pozdrawiam .....serdecznie...buziak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Amizepin brałam jakies 15 lat temu przez okres około 1-2 miesięcy... miałam silne bóle glowy, podejrzewano padaczke i stąd amizepin, ale byłam strasznie po nim oszołomiona i dr kazała mi odstawić.. wiem, że już po tak krótkim czasie chyba sie troche uzależniłam, bo przez kilka dni byłam bardzo rozstrzesiona...

Ale z tego co wiem jest on przepisywany głownie na specyficzne bóle glowy - zw. z nerwem trójdzielnym... moja znajoma ma konflikt naczyniowy w glowie - tak to jakos się nazywa - ma jakby non stop zapalenie nerwu trójdzielnego i codziennie jest na p/ bólowych i na amizepinie... neurolog powiedział, że jak nie podda sie operacji to amizepin do końca życia bedzie musiała brać...

Pierwszy raz slyszę, że to jest lek na lęki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od roku leczę się na depresję. Kończe właśnie odkładanie wenlafaksyny (alventa) którą brałem przez rok. Mam bardzo duże skłonności do zażywania leków do celów rekreacyjnych (2 krotnie przerabiałem uzależnienie od benzodiazepin i tramalu, natomiast od miesiąca już nic nie biorę). Przed leczeniem wenlafaksyną miałem strasznie wachania nastrojów, nawet dochodziły myśli samobójcze, bardzo niska samoocena oraz zaczątki fobi społecznej. W szczytowej fazie depresji pojawiły się także stany lękowe oraz nerwobóle.

 

Od 2 dni biorę karbamazepine. I tu mam kilka pytań:

Ma ktoś doświadczenie z tym lekiem?

Jakich skutków ubocznych mogę się spodziewać?

Czy lek powodóje zaburzenia sexualne?

Po jakim czasie brania odczuwa się pozytywne efekty zażywania tego leku?

 

Narazie mam brać dawkę 200 mg dziennie, po tygodniu zwiększyć do 400 mg. Karbamazepina ma także złagodzić odstawianie wenlafaksyny.

 

Będę wdzięczny za wszelkie info.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz padaczke? Zwykla czy alkoholową?

 

Durne pytanie i złośliwe, leki padaczkowe stosuje sie nie tylko na padaczke ;) Podaje sie je rownierz w celu wrownania nastroju, kolega pisze ze ma wachania nastroju wiec taki lek jest odpowiedni. Ja biore Depakine, na wachania nastroju, a Depakina jest głownie lekiem na padaczke, ale ja padaczki nie mam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku mam to szczęście, że nie przepadam za alkoholem i nigdy nie nadużywałem. Nie choruje na padaczkę. Ten lek ma poprawić huśtawkę nastrojów, działać antydepresyjnie, zniwelować nerwobóle oraz pomóc odstawić wenlafaksynę.

 

[Dodane po edycji:]

 

A i jeszcze jedno istotne pytanie - czy ktoś brał ten lek na stany depresyjne i czy pomógł w wyrównaniu nastroju? Jak wspomniałem dzisiaj drugi raz zarzyłem ten lek. Czuje się taki troche przymulony, jakby delikatnie zmulony. Jutro chyba wezmę ten lek wieczorem bo myślę, że delikatnie pomógł by mi zasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada, ciężko powiedzieć, jedni maja wszystkie objawy niepozadane z ulotki, inni nie maja zadnych. Po 2 dniach watpie czy cos zauwazysz. Bierz je i poczekaj , na skutki. Dobrze ze zaczynasz od mniejszej dawki, organizm łagodniej przyzwyczai sie do tabletek.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialam wachania nastrojow,bralam Tegretol 400mg dziennie,poprawe odczulam dosc szybko po ok 14 dniach zaczal wyrownywac mi nastroj. Moje wachania nie byly duze,troche mnie zamulal,wieczorem pomagal zasnac,dlatego w dzien nie lubilam go brac.MIialam jeszcze problemy z koncentracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×