Skocz do zawartości
Nerwica.com

AKUPUNKTURA


zegio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chodzę na akupunkturę-mam silną nerwice i zaburzenia depresyjne.Bardzo dużo osób chodzi w moim mieście na akupunkturę-prowadzi ją lekarz nauk medycznych.Chodzę leczyć szumy uszne które wystąpiły po bardzo silnym lęku-ale czy się wylecze przez akupunkturę to nie jestem pewna.Jednak po takim sensie czuje sie rozluźniona. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym wiedzieć czy to dobra metoda i czy pomaga w walce z nerwicą ?

 

Najlepsza.

Zabiegi akupunktury przeszedłem wiele lat temu i nie miałem wtedy rozwiniętej nerwicy.

Gdyby w pobliżu mojego domostwa był akupunkturzysta poszedłbym bez wahania.

Niestety na śląsku, gdzie mieszkam, akupunkturę robią w katowicach- szopienicach, o których lokalizacji mam blade wyobrażenie geograficzne. Ale jak mnie kiedyś gdzieś pokłują i mi to w czymś pomoże to opiszę może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nomorewords43, zawsze warto przeczytać całość zanim się cokolwiek zrobi.

Tak, ale...IMO:

Szukanie przeciwskazań w medycynie naturalnej, podczas, gdy medycyna konwencjonalna wyludnia kontynenty... jest szukaniem w złym miejscu i w złym czasie.

 

-- 15 sie 2012, 21:15 --

 

nomorewords43, zawsze warto przeczytać całość zanim się cokolwiek zrobi.

Tak, ale...IMO:

Szukanie przeciwskazań w medycynie naturalnej, podczas, gdy medycyna konwencjonalna wyludnia kontynenty... jest szukaniem w złym miejscu i w złym czasie.

 

O...tak chciałem, by ktoś spytał o konkret.

Nikt nie pyta, więc klepnę mały off-top:

 

WHO ogłosiłaostatnio, że rtęć dodawana do szczepionek jest dobra,

bo chociaż rtęć zabija, to dzięki technologii produkcji szczepionek

z dodatkiem rtęci produkuje się dużo więcej szczepionek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale chciałem wiedzieć czy ktoś konkretnie leczył się akupunkturą bo w sieci niby jest napisane ze pomaga na nerwice lękową ale opinii chorych jest jak na przysłowiowe lekarstwo :D

 

-- 26 sie 2012, 00:44 --

 

Dobra jestem po 1 zabiegu i wszystkie objawy znikneły w trakcie leżenia na leżance z wkłutymi igłami miałem wrażenie ze odlatuje i moje ciało i umysł jakby się zrelaksowały złe myśli minęły całkowicie, lekarz prognozuje jeszcze 9 zabiegów ale już teraz wiem ze całkowicie wylecze nawrót tej choroby także polecam wszystkim jak ktoś chce to moge podać namiar ponieważ ten lekarz to psychiatra i spec od akupunktury z długoletnim doświadczeniem i na co dzień leczy choroby i zaburzenia psychiczne także nie zawiedzie waszych oczekiwań .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety akupunkutra to zwykłe placebo:

http://www.charaktery.eu/wiesci-psychologiczne/1037/Akupunktura-jak-placebo/

 

Placebo pomaga przez chwilę dlatego niektórzy czuja się lepiej po zabiegu akupunktury.

To wyciaganie pieniędzy od ludzi.

A nas chorych niestety najłatwiej oszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu regularna akupunktura zupełnie wyleczyła mnie z alergii. Ale mam pytanie, czy komuś pomogła np na skłonności do nałogów? Mam znajomą, której po akupunkturze (co prawda robionej w Azji) zupełnie przeszły tendencje do nadużywania różnych substancji. Nie do końca chodzi mi o rzucenie palenia przy użyciu tej metody, tylko bardziej o zmianę w myśleniu i pociąg do używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety akupunkutra to zwykłe placebo:

http://www.charaktery.eu/wiesci-psychologiczne/1037/Akupunktura-jak-placebo/

 

Placebo pomaga przez chwilę dlatego niektórzy czuja się lepiej po zabiegu akupunktury.

To wyciaganie pieniędzy od ludzi.

A nas chorych niestety najłatwiej oszukać.

 

Akurat ;P

Wszystko co niekonwencjonalne to placebo ;)

Akupunktura w kulturze Wschodu znana jest od tysięcy lat, tylko Zachód jest sceptyczny, bo chce mieć we wszystkim rację: w leczeniu, stylu życia itp ;)

Mi pomogła na zatoki i na sen, chodziłam do Akupunkturzysty, który uczył się jej w tybecie od Mistrzów w Zakonie.

Poza tym wcale nie jest droższa od wielu leków i kuracji medycyny konwencjonalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos probowal akupunkture albo akupresure? Ponoc tez sa dobre na depresje ale najpierw trzeba wierzyc w medycyne alternatywna.

Wiec ja zaczynam szukac akupunktury. Bo tabletki i psycholog jak narazie zawodza i mnie nie wyciagaja z tego bagna.

 

Jak macie jakies uwagi, wiadmosci, czy byliscie na takich sesjach, nawet jesli nie chodzilo o depresje, to piszcie.

 

Ja bede informowac tutaj o moich doswiadczeniach.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do moderatora: szukalam tematu akupunktura i nie znalazlam. Wiec dzieki za przeniesienie postu ale mam uwage: dobrze by bylo gdyby przy przyklejeniu postu moderator dodal notke "przeniesiony" czy cos takiego bo tak po ilus tam wypowiedziach nagle pojawia sie moj post "witam, czy ktos slyszal o akupunkturze" to jakbym sie urwala z choinki... :) pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek zajmuje się akupunkturą i miałem u niego zabiegi związane z nerwicą natręctw. Muszę powiedzieć że mi pomogło. Czytałem na temat tej terapii i zdania są podzielone ale ja osobiście uzyskałem znaczne zmniejszenie objawów. Także chyba warto sprawdzić samemu icon_smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to akupunktura to raczej zwykłe placebo, czytałem że robili eksperymenty gdzie jednym osobom wbijali igły w te miejsca niby specjalne energetyczne a innym w zupełnie losowe i efekty były dokładnie takie same icon_confused.gif Także ja jestem raczej sceptycznie nastawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem :)

miła relaksująca azjatycka muzyczka, sympatyczna, empatyczna, dobrotliwa azjatka - Pani doktor (konwencjonalny lekarz z wykształcenia + lekarz medycyny wschodniej), do tego jak masz wbite te igły napinanie mięsni powoduje ból - więc siłą rzeczy musisz się rozluźnić i jakiś efekt to dawało w moim przypadku doraźny, na kilka godzin.

 

Nawet przyjemne to jest, może jeszcze kiedyś spróbuję, ale traktuje to jak wyjście na basen. Po prostu relaks. W lecznicą moc samą w sobie nie do końca wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem chyba ze czterdzieści tych zabiegów, oczywiście lekarz obiecywał zdecydowaną poprawę, ale w sumie to zero efektów. Niektórzy leczący cię na cukrzycę, kręgosłup, nadciśnienie lub inne schorzenia twierdzili, że odczuli znaczną poprawę. Dla mnie to strata czasu i pieniedzy, a ponadto gdzieś niedawno czytałem, że problemy z depresją czy nerwicą są przeciwwskazaniem do zabiegów akupunktury. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akupunkturę i mi ona jak najbardziej pomaga, tak więc mogę ją szczerze polecić każdemu.

 

Notabene poddając się takiego rodzaju zabiegowi należy nie tylko brać pod uwagę czy ma się 5-10-10-10000 zabiegów, ale i to jakie są kwalifikacje osoby wykonującej zabieg..lekarz lekarzowi nie równy jak wiadomo.

 

a ponadto gdzieś niedawno czytałem, że problemy z depresją czy nerwicą są przeciwwskazaniem do zabiegów akupunktury

 

http://www.sciencebasedmedicine.org/systematic-review-claims-acupuncture-as-effective-as-antidepressants-part-1-checking-the-past-literature/

 

Ciężko mi uwierzyć, że przeciwwskazane jest coś co działa równie dobrze co antydepresanty (- skutki uboczne)

 

...pozdrawiam ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×