Skocz do zawartości
Nerwica.com

DESWENLAFAKSYNA (Pristiq) !Niedostępny w PL!


Rekomendowane odpowiedzi

Selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI) wyprodukowany przez Wyeth (Pfizer).

Syntetyczna postać głównego aktywnego metabolitu wenlafaksyny.

Dawki terapeutyczne to 50-100mg. Wykazuje podobne właściwości jak wenlafaksyna- zaletą jest wyższa biodostępność i silniejsze hamowanie wychwytu zwrotnego noradrenaliny przy mniejszej minimalnej dawce terapeutycznej.

Lek dostępny wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

 

Innowacja czy odcinanie kuponów od wenlafaksyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za przełom-jednoczesny wychwyt serotoniny i dopaminy. ten sam efekt uzyskasz biorąc fenelzyne bądź SSRi z bupropionem. Leczenie zaburzeń psychicznych przezz zwiększanie ilości neuroprzekaźników to prymitywizm, tyle w temacie

a co do pytania w pierwszym poście to oczywiście że to odcinanie kuponów, to samo co z Vyvanse w stanach. Podają amfetamine na 1000 możliwych sposobów. Firmy farmaceutyczne coraz bardziej boją się inwestować w kosztowne badania, które mogą nie przynieść przełomowych odkryć. Wolą troche przerobić stary pomysł i wprowadzić rzekomo nowy produkt na rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z braku laku,czyli jakiejkolwiek alternatywy. za pare lat pewnie dojdziesz do tego samego wniosku. jakąś szanse leczenia chorób psychicznych widziałbym w neurochirurgi ale to zbyt inwazyjna metoda. zmienianie równowagi biochemicznej mózgu przez wprowadzanie substancji chemicznych z zewnątrz w dłuższej perspektywie nie przynosi żadnych korzyści, tylko straty. jeśli po latach zażywania chemikaliów zobaczysz jakikolwiek trwały pozytywny efekt na swoją psychike to będę zdziwiony mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nickyfour13, no tak, wiadomo ze lekami nie zaleczysz choroby, ale wole zyc przez jakis czas normalnie niz meczyc sie bez nich.

 

ten sam efekt uzyskasz biorąc fenelzyne bądź SSRi z bupropionem

Niekoniecznie, idac tym tokiem myslenia np. kazdy SSRI powinien dzialac tak samo (w koncu zasada dzialania jest ta sama), a ja widzialem inny efekt leczac sie fluoksetyna, a np. escitalopramem czy teraz wenlafaksyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SDRI -mnie interesują leki z tej grupy,serotonina wespół z dopaminą to bardzo rzadki związek.

 

A czy taka kompozycja to nie mega zamuła anhedonia lenistwo itd. ? Patrzac chcoiazby na agonistów dopaminy które działają w prawdzie troche inaczej ale tez zwiekszaja poziom dopaminy to można przypuszczać, że to średnie połaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miss Worldwide, Nic dziwnego, bo w Polsce nie jest dostępny. a w ojczyznie jednak mieszka lwia część userów. W innych krajach pewnie ten lek występuje pod innymi nazwami handlowymi.

 

To opracowanie oparte na różnych badaniach porównawczych wykazuje, że deswenlafaksyna nie przewyższa skutecznością wenlafaksyny- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22883424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Bede musiala wbic sie na inne fora ale to jednak nie to samo co moje ukochane stare forum tutaj :)

 

Tu sie nazywa tez Pristiq tyle ze desvenlafaxine :)

 

A czemu nie jest w Polsce dostepne?

 

-- Pt lip 18, 2014 3:24 pm --

 

Jak z gory wiadomo, ze nie przewyzsza wenli to po co to zaczynac brac. Ja wenle bralam. Teraz duloksetyne. Lekarz powiedzial, ze to podobne do wenli ale cos tam mi tlumaczyl, ze wenli trzeba wiekszej dawki zeby podwyzszyc neodrenaline na tym samym poziomie co serotonine a ta deswenlafaksyna od razu podwyzsza oba. Cos takiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa, i jeszcze mi powiedzial, ze nie niweluje tak popedu seksualnego do 0 jak ta duloksetyna. Ciekawe czy to prawda czy mi tylko nadzieje glupie wzbudza.

 

-- Pt lip 18, 2014 3:30 pm --

 

hmmmm, Hiszpania to UE wiec co jest? Z pod lady mi daje? CZesto mi daje leki jak ma a pozniej recepte wypisuje wiec nic dziwnego, ze i ten mi dal cale opakowanie.

 

-- Pt lip 18, 2014 3:31 pm --

 

i dziwnie sie sklada, ze leki co w europie zatwierdzaja to sa nie zatwierdzane w USA i na odwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z gory wiadomo, ze nie przewyzsza wenli to po co to zaczynac brac. Ja wenle bralam. Teraz duloksetyne. Lekarz powiedzial, ze to podobne do wenli ale cos tam mi tlumaczyl, ze wenli trzeba wiekszej dawki zeby podwyzszyc neodrenaline na tym samym poziomie co serotonine a ta deswenlafaksyna od razu podwyzsza oba. Cos takiego...

 

Deswenlafaksyna to po prostu metabolit wenlafaksyny. Czyli innymi słowy u ludzi zażywających w organizmie wenlafaksynę- około 70 jej %(u ludzi z normalnym metabolizmem) jest w wyniku przemian chemicznych przekształcane w deswenlafaksynę. Z tym podwyższaniem serotoniny i noradrenaliny to trochę Cię w konia zrobił. Deswenlafaksyna jest ponad 10krotnie selektywniejsza jeżeli chodzi o blokowanie transportera serotoniny w stosunku do transportera noradrenaliny.

 

i dziwnie sie sklada, ze leki co w europie zatwierdzaja to sa nie zatwierdzane w USA i na odwrot.

 

W USA leki zatwierdza FDA, a w UE zatwierdza EMA. Akurat EMA zasugerowała, że skuteczność deswenlafaksyny jest wątpliwa i producent(Wyeth) zaprzestał starania się o zarejestrowanie leku w UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×