Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa, przemoc psychiczna w domu


Rekomendowane odpowiedzi

:why: Postaram się w skrócie opowiedzieć co mnie nęka.

Mam 24 lata mieszkam z ojcem. Który jest na rencie od 4 lat z powodu utraty wzroku przez nie leczoną cukrzycę. Moja mama zmarła na raka kiedy miałam 4 lata. Później wychowywała mnie babcia, mama ojca. Od 14 roku życia zamieszkałam z nim. Dodam że babcia nie interesowała się moim losem. Tylko udawała przed ludzmi obcymi.'my jej tyle pomagamy' Odkąd pamiętam całe życie napuszczała na mnie kogoś z rodziny. Ze ja coś powiedziałam, że roznosze nie zdrowe plotki. Gdzie sama mnie podpuszczała żebym coś źle mówiła a później miała radość z tego że ktoś mnie ochrzaniał. Tak naprawde całe życie dorabiała mi łatke złej dziewczyny, wrednej. Gdzie w gruncie rzeczy byłam spokojną , smutną dziewczynom. Nauczyłam się już że mówiła do kogoś ''cała marta'' albo 'mam jej dość' gdzie tak naprawde nie sprawiałam kłopotów wychowawczych. Ojciec przez czas czas kiedy dorastałam pił alkohol nie interesował się mną. Nie dbał o to żebym miała ciepły posiłek. Nie powiem ze było tak najgorzej. Pracował miał świetne stanowisko. Dobrze zarabiał. Wybudował nawet dom. Nigdy mnie nie szanował. Gdy powiedziałam coś nie po jego myśli potrafił obrazić mnie od debili. Moja myzyka mu nie pasowała. Moi znajomi. Uwierzcie ze są to normalni ludzie. Wogóle nie raZ dziwiło mnie zachowanie ojca. Mówił w jednej chwili na kogoś lubie go fajny człowiek gdy ja chciałam się z nim zgodzić negował moje zdanie. Nie mogłam zaprosić nikogo do domu bo albo by powiedzial dokuczliwy tekst na temat przyprowadzonego znajomego albo by mnie obrażał w czyjejś obecności. mogła bym wymieniać setki takich przykładów. Teraz stał się nie do wytrzymania od kiedy nie widzi. Wyobraźcie sobie że jest tak wredny ze nawet gdy wioze go samochodem. To mi ubliża od najgorszych. Mówi że nie potrafie jeździć. Co nie jest prawdą. Zdarzy mi się po studzience przejechać a on już do mnie burzy. :/ Najgorzej jest teraz. Całymi dniami tworzy intrygi. Moja babka ma 4 dzieci. Są w kontakcie, ona mnie tak nie nawidzi ze czasami mam wrażenie ze jakby czekała az on zadzwoni i się pożali na mnie. Z racji tego że jestem jego opiekunem to stołuje się u niego. Ma wysoką rente. Dziś oznajnił mi że nie bedzie mnie żywił po czym zadzwonił do babki a ona do niego odparła' ta dziewczyna sumienia nie ma, jest inrygantką, podła' a ojciec jej przytakiwał. Napuszczala też go żeby czasami na mnie domu nie przepisywał bo go przepuszcze ;) to mnie rozbawiło. Później zadzwonił do mnie dziadek i zaczął straszyć prokuratorem. Tak naprawde oni się na mnie pastwią. Nikt nie pomoże przy ojcu. Nikt go nie odwiedza. Przypuszczam ze nie mogą przeżyć tego ze dom zostanie na mnie przepisany i dlatego robią wszystko zeby było inaczej. Jestem maltretowana psychicznie. Niewiem co mam zrobić. Czy mogę tak po prostu zostawić chorego ojca i wyjechać. Czy mam prawny obowiązek opiekowania się nim? wydaje mi się że nie. Czy może mnie wyrzucić z domu. Jak wyjade do pracy za granice? Jak mam reagować na szantaże w stylu, że zrobią ze mną porządek i pójda do prokuratury zeznać ze ja się pastwie nad nim psychicznie? a w gruncie rzeczy on na demną ?może iść na policje i złożyc zeznania? Od tego wszystkiego dostałam nerwice lękową. Śpię przy zapalonym świetle. Cały czas mnie serce boli, no i mam wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Co mam zrobić? Sory za haotycznie napisany tekst? robie to w biegu. Ponieważ mam kilka spraw do załatwienia jeszcze .proszę odpisać ? błagam pomocy? :why::why::why:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czy mogę tak po prostu zostawić chorego ojca i wyjechać. Czy mam prawny obowiązek opiekowania się nim? wydaje mi się że nie. Czy może mnie wyrzucić z domu. Jak wyjade do pracy za granice? Jak mam reagować na szantaże w stylu, że zrobią ze mną porządek i pójda do prokuratury zeznać ze ja się pastwie nad nim psychicznie? a w gruncie rzeczy on na demną ?może iść na policje i złożyc zeznania? Od tego wszystkiego dostałam nerwice lękową. Śpię przy zapalonym świetle. Cały czas mnie serce boli, no i mam wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Co mam zrobić?"

 

Pozłuchaj, jesli sytuacja nie jest prawnie uregulowana to mogą ci naskoczyć. Żaden sa zresztą nie zmusi cię do opieki. Owszem w normalnej sytuacji miałabys do tego obowiązek, ale nie jak się nad toba pstwi. Niech się nim zajmuje jego cudowna rodzinka, a ty jako czarna owca rodziny wg nich, to chyba lepiej że się wyprowadzisz?

Idź do prawnika po poradę, sa tacy co robią to społecznie , za darmo.

Policja myślę, że nic nie zrobi.

Miałam podobny przypadek.

Moja rada: idź do prawnika, dowiedz się jak to wyglada i usamodzielnij się, olej ojca i jego spadek;) Poza tym póki jeszcze masz okazję staraj się zdobyć jakies dowody dla ewentualnej rozprawy w sądzie, tak żeby ojciec nie mogł cię zmusić do opieki. Nagraj telefonem, przyprowadź paru znajomych itd.

Powodzenia i 3maj się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym nagrywaniem to dobry pomysł.

Może to zabrzmi brutalnie, ale olej ich wszystkich dla własnego dobra.

Jeżeli chodzi o dom możesz poczekać ślepy alkoholik z cukrzycą długo nie pociągnie chyba że nie chcesz

Na mnie też się rodzinka wypięła i mam ich głęboko...

Przykro mi życie bywa brutalne. :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz żadnego obowiązku się nim zajmować, ewentualnie możesz to robić z własnej woli, ale w tej sytuacji chyba lepiej by było gdybyś odizolowała się od tej rodzinki. Jesteś dorosła, masz prawo do własnego życia, a jeśli Twój ojciec nie potrafi docenić tego, że mu pomagasz to niech zacznie płacić komuś skoro go na to stać, żeby się nim opiekował, a Ty zacznij wreszcie swoje życie i zadbaj sama o siebie i udowodnij im, że wszystko to co mówią o Tobie to ich chore wymysły. Nie żyjesz po to żeby ich zadowalać, tymbardziej że ich najwyraźniej nie da się zdowolić . Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×