Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zmarła babcia jak pomóc dziadkowi ?


janek179

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zmarła moja babcia. Ja radzę sobie całkiem niezłe może nawet zbyt dobrze jak na sytuacje w której się znalazłem. Natomiast mój dziadek bardzo to przezywa. Byli małżeństwem 60 lat. Byli dla siebie wszystkim. Nie wiem jak się zachować co mogę powiedzieć a co nie. Jak mu pomóc. Czy powinniśmy o tym dużo rozmawiać czy może starać się zmieniać temat ? Czy mam do niego dużo dzwonić i przychodzić czy może dać się wypłakać w samotności ? Kompletnie nie wiem jak najlepiej się będzie zachować w takiej sytuacji. Babcia była chora i ostatnie 2 tygodnie spędziła w szpitalu. Bylismy na to przygotowani i pewnie dla tego tak dobrze sam sobie radzę ale nie wyobrażam sobie co musi czuć dziadek który do końca życia zostanie sam w swoim mieszkaniu.

 

Proszę o fachowe porady co robić jak się zachować w takiej sytuacji. Boję się do niego zadzwonić, czy pojechać. Od kiedy dowiedziałem się o jej śmierci nie rozmawialiśmy a coś chcę zrobić ze by wiedział że może na mnie liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku to tylko wiara może pomóc, że jeśli babcia była dobrą osobą to poszła do nieba. Taka jest kolej rzeczy, że każdy musi umrzeć. Szczególnie nie powinno to dziwić starszych ludzi, każdy powinien się ze śmiercią liczyć. Jeżeli dziadek jest wierzący to nie powinien się załamywać. Jeżeli będzie potrzebował pomocy w codziennych sprawach to postaraj się mu pomóc, zadzwonić, zapytać czy czegoś nie potrzebuje itp., odwiedzać go częściej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój duży problem to chyba to ze nie bardzo umiem rozmawiać. Tzn nie wiem czy mam rozmawiać o tym czy zmienić temat i odwrócić myśli na coś innego ? Tylko czy jak nie będę nawiązywał do tematu i wspomnień to czy to zostanie dobrze zrozumiane czy nie rozzłości kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×