Skocz do zawartości
Nerwica.com

Terapia dr Thomasa Richardsa


anna1984

Rekomendowane odpowiedzi

Dr Thomasa A. Richards należy do osób która sama przez wiele lat cierpiała na fobię społeczną i wyleczyła się z niej. Napisał on poradnik jak przezwyciężyć fobię społeczną. Jest to program przewidziany na 20 tygodni leczenia. O tej terapii dowiedziałam się z innego forum psychologicznego. Podeszłam do tego sceptycznie bo próbowałam już wielu rzeczy na sobie, z marnym skutkiem łącznie z psychoterapią indywidualną, grupową, lekami, hipnozą..

Terapię "wykonuje się" samemu krok po kroku. Ja jestem już na 13 tygodniu i mogę powiedzieć że widzę rezultaty. Nauczyłam się blokować automatyczne negatywne myśli, nie nakręcam się przed stresującą sytuacją, łatwiej jest mi opanować napady paniki.

Zachęcam wszystkich co mają nerwicę lękową / fobię społeczną do przeczytania i praktykowania tej terapii.

W necie można znaleść tą terapię - niestety w języku angielskim. Pdf+ pliki audio.

Dr. Thomas A. Richards - Overcoming Social Anxiety -handouts. (całość po angielsku)

lub Dr. Thomas A. Richards - Przezwyciężenie fobi społecznej (wersja po polsku tłumaczenie tej terapii do 12 tygodnia)

Niestety nikomu się nie udało przetłumaczyć całości.

Zawzięłam się i zaczynam tłumaczyć resztę pdfa, jak dokończę wrzucę ją do netu

pozdrowienia dla wszystkich

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie zabralem za ten program/terapie. W pierwszym tygodniu cwiczy sie wolne czytanie na glos. Nie sprawdzałem co jest dalej . Wole nie wiedziec i byc zaskoczony w przeciwnym razie może znalazłbym tam cos co mnie przeraza i w ogóle bym nie rozpoczął stwierdzając, ze to nie dla mnie, ze nie dam rady itd. To co czytam w tym watku brzmi obiecujaco. Moze ktos jeszcze stosowal ten program i moglby cos powiedzieć o jego skutecznosci ? Wszystkie spostrzeżenia i wrażenia mile widziane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie zabralem za ten program/terapie. W pierwszym tygodniu cwiczy sie wolne czytanie na glos. Nie sprawdzałem co jest dalej . Wole nie wiedziec i byc zaskoczony w przeciwnym razie może znalazłbym tam cos co mnie przeraza i w ogóle bym nie rozpoczął stwierdzając, ze to nie dla mnie, ze nie dam rady itd. To co czytam w tym watku brzmi obiecujaco. Moze ktos jeszcze stosowal ten program i moglby cos powiedzieć o jego skutecznosci ? Wszystkie spostrzeżenia i wrażenia mile widziane :D
Do anna1984

 

Czy masz może już tłumaczenie reszty terapii Richards'a? Nigdzie nie mogę znaleźć całości. Właśnie zacząłem, 1-wszy tydzień. Zacząłem bardziej uświadamiać sobie problem, lęk jest ale coraz więcej o nim wiem i odzyskuję nadzieję. Tak więc droga Anno, pomóż :)

 

pozdrawiam wszystkich..K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie zabralem za ten program/terapie. W pierwszym tygodniu cwiczy sie wolne czytanie na glos. Nie sprawdzałem co jest dalej . Wole nie wiedziec i byc zaskoczony w przeciwnym razie może znalazłbym tam cos co mnie przeraza i w ogóle bym nie rozpoczął stwierdzając, ze to nie dla mnie, ze nie dam rady itd. To co czytam w tym watku brzmi obiecujaco. Moze ktos jeszcze stosowal ten program i moglby cos powiedzieć o jego skutecznosci ? Wszystkie spostrzeżenia i wrażenia mile widziane :D
Do anna1984

 

Czy masz może już tłumaczenie reszty terapii Richards'a? Nigdzie nie mogę znaleźć całości. Właśnie zacząłem, 1-wszy tydzień. Zacząłem bardziej uświadamiać sobie problem, lęk jest ale coraz więcej o nim wiem i odzyskuję nadzieję. Tak więc droga Anno, pomóż :)

 

pozdrawiam wszystkich..K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konradgie, tutaj jest ta terapia:

http://chomikuj.pl/reparare/PSYCHOTERAPIA+self-help+poradniki

 

hasło: fobia

napoleon, serdeczne dzięki..chyba zbyt bardzo chciałem ją znaleźć, że aż ja przegapiłem ;)a przecież wczoraj sprawdzałem ten portal..

jeszcze raz-dzięki..

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konradgie, tutaj jest ta terapia:

http://chomikuj.pl/reparare/PSYCHOTERAPIA+self-help+poradniki

 

hasło: fobia

napoleon, serdeczne dzięki..chyba zbyt bardzo chciałem ją znaleźć, że aż ja przegapiłem ;)a przecież wczoraj sprawdzałem ten portal..

jeszcze raz-dzięki..

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×