Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III


Amon_Rah

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys myslalem, ze mam chad ale potem kilka razy to zmieniano i zmieniaja dalej. Chad mialem od 16 roku zycia do 24 roku a potem zostalem cpunem i zaczalem byc sciagany przez sluzby, sluzby zmienily mi rowniez imie i nazwisko i zrobily ze mnie "gwiazde". Wszystko jest to konsekwencja wyprowadzki sie od rodzicow i ich zemsty. Robi sie ze mnie wariata rowniez zagranica i probuje zaje....
Cpunem z listem gonczym w ktorym jest numer mojej matki, wpisana schizofrenia i od kilku lat...atakuje sie mnie w kazdym miescie przez policyjne wzajemne kontakty. 
Tak, ze tak to jest z tymi chorobami. Szkoda, mlody jeszcze jestem. Pozdrawiam wszystkich ktorych kiedys tu poznalem. 

Edytowane przez monster666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zrozumiem po co ta "moja " rodzina mi to robi ale to jest jakos wpisane w spoleczenstwo. Natomiast ja patrze na to inaczej, ja zyje glownie tak jak ja chce, tak zeby mi bylo dobrze, albo znosnie i nikt mnie do niczego nie zmusi, policja nasyla do mnie od kilku lat ludzi tylko jednemu dalem po glowie. Jako, ze robia ze mnie czuba to moglbym bez konsekwencji jeszcze kilku tylko po co ? Zlewam kogo moge, omijam przeszkody i staram sie isc do przodu. Chociaz bedac ciagle osaczonym i przy planach jakie wiekszosc ludzi w stosunku do mnie ma ( za czym stoja kolejni policjanci od policji mojej matki ktora to rozpoczela) to dosc skomplikowane. No coz...pieniadz rzadzi swiatem dla pieniedzy ludzie robia wszystko. Ja od kilku lat jestem zagranica a sluzby pisza, ze siedze w domu z mamo i kij wie co jeszcze robie. Chore...

Edytowane przez monster666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwubiegunówka to bardziej upośledzenie umysłowe, niż choroba umysłowa, w przypadku w pełni rozwiniętej. Dwubiegunówka to trzy schizofrenie paranoidalne... Po clomipramine anafranil klomipramina reprezentuje maXXX w bipolar, jest ciężko... Dziwię się wypisom na lewo i prawo dwubiegunowci pacjentom. Pełna mania to hiperseksualizm, zawiera w sobie pedofile... Tak klomipramina, clomipramine , anafranil powoduje pedofile w dwubiegunowce, bipolar. To jest MaXXX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tennamaxa bzdura - ChAD nie ma tu nic do rzeczy, raczej skłonności osobnicze. Miałem manie psychotyczne wielokrotnie, nigdy żadnych ciągot do dzieci, chociaż popęd seksualny był większy. Każdemu w TYCH stanach może się ujawniać coś innego, u mnie idzie teraz bardziej w kierunku manii prześladowczej. Nie czuję się też upośledzony umysłowo, w czasie ataków to raczej coś w stylu innego odbioru rzeczywistości, co innego się kojarzy, inaczej się rozumuje. W czasie remisji pracuję umysłowo i w żaden sposób choroba nie wpływa na moją inteligencję - tak więc wypraszam sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mania psychotyczna to co innego, mam formę przewlekła po clomipramine anafranil klomipramina. Patrzę na twarze kobiet a im się nosy prostują, zmniejszają lub zwiększają czy to oczy czy usta. Z normalnych pań na żywo zmieniają się w rakiety, super seksowne laski, piękne i cudowne babeczki. Plus inne halucynacje.

Tak wygląda maksymalny CHAD. Ja to paru klonów znam i było by tak samo u nich po klomipramina. Do Niemiec zgłosiłem problem i wycofali clomipramine w miesiąc... w Polsce renta zabrana i zatajone przez z ZUS i prokuraturę... Takie rzeczy są niedopuszczalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mania psychotyczna to co innego, mam formę przewlekła po clomipramine anafranil klomipramina. Patrzę na twarze kobiet a im się nosy prostują, zmniejszają lub zwiększają czy to oczy czy usta. Z normalnych pań na żywo zmieniają się w rakiety, super seksowne laski, piękne i cudowne babeczki. Plus inne halucynacje.

Tak wygląda maksymalny CHAD. Ja to paru klonów znam i było by tak samo u nich po klomipramina. Do Niemiec zgłosiłem problem i wycofali clomipramine w miesiąc... w Polsce renta zabrana i zatajone przez z ZUS i prokuraturę... Takie rzeczy są niedopuszczalne.

Ja mam pełną przewlekła dwubiegunówke od 2015...

Psychoza maniakalna to także osobna jednostka chorobowa, ile miałeś psychoz maniakalnych?

Nie istnieje mania przesladowcza są urojenia prześladowcze związane ze schizofrenia paranoidalna, może masz schizoafekt?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amitryptyline, amitryptylina potwierdza nie istnieje zaburzeń paranoidalnych @bipolar, w dwubiegunowce to się nazywa urojenia. Nikt, nic o psychozach maniakalnych ? Bo się okazuje że bipolar + klomipramina to także ząbek wyżej. Czyli psychotyczne psychozy maniakalne... Jeszcze bardziej ostro. Widzenie piękna w manii to wyjątkowa sprawa.

D chcesz się pośmiać daj eskiem maila na numer 7 osiem 4 477744.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy psychotyczna psychoza? Trochę jak "masło maślane". Coś kręcisz kolego. U mnie każdy atak manii to psychoza, a miałem ich... hmmm chyba nie zliczę, na pewno kilkanaście, na pełnym gazie. Nigdy nie brałem klomipraminy.

Chyba w tej chwili jesteś na jakiejś fazie, przynajmniej hipomanii, bo piszesz od rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoza maniakalna to pi*a, extaza, euforia, jazda, zajebka, odrętwienie mózgu, odlot plus urojenia czyli kontakt z Jezusem, Szatanem, zamiana w mesiasza, zamiana w antychrysta, geniusz, odkrywca, atak lotnictwa Rosji lub atak atomowy Rosji.

Psychotyczna psychoza maniakalna to ta sama część pierwsza ale zamiast urojeń są halucynacje. Tj kolory są zmienione, kontrast na maximum. Kolory są piękne, żywe, śliczne, cudowne, niesamowite jak kobiety w manii. Czasem wszystkie barwy błyszczały i były intensywne kolory, jakby bańkę mydlaną rozpłaszczyć i ja rozprowadzić. Innym razem intensywne kolory świeciły aż mnie raziło w oczy, ciekawe czy źrenic się zwężały... Czasem się mieszało... Część druga tylko @ clomipramine i do 6 miesięcy po. Po klomipramina, marihuana i amitryptylina powoduja tylko standardowe psychozy maniakalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tennamaxaChoruję na ChAD od 15 lat, wszystko zaczęło się od ostrej psychozy w czasie której trafiłem po dobrych kilku miesiącach niespania i pełnej psychozy do szpitala psychiatrycznego, gdzie przebywałem chyba z pół roku. Pierwsza diagnoza jaką mi dali to była psychoza schizoafektywna, po latach zmienili na ChAD. Z lekami się nie lubiłem - swego czasu usiłowałem nawet zwalczyć chorobę siłą woli. Zwykle po wyjściu ze szpitala lub "zagaszeniu pożaru" lekami, ostawiałem je. Mam to szczęście, że pomiędzy atakami mam dłuższe remisje i to mnie ratowało. A więc nie brałem leków i po pewnym czasie problemy wracały i tak w kółko. W żaden sposób wystąpienie objawów psychotycznych nie było u mnie nigdy (podkreślam NIGDY) związane z zażywaniem jakichkolwiek leków, było naturalne i niestety związane z chorobą. Zdarzyło mi się nawet ze trzy razy wyjść ze stanu manii bez leków, ale niestety było to po dłuższym czasie wariactwa (a więc jak już swoje narozrabiałem). Teraz ze względu na rodzinę i pogodzenie się w końcu z losem biorę leki (właściwie zastrzyki z klozapolu).

Co do drugiej części - intensywne widzenie barw, odczuwanie muzyki (wręcz rozmawianie z piosenkarkami), wszystko na maxa - tak jest w psychozie właśnie. plus pobudzenie seksualne na maxa. Miałem swego czasu rozważania czy kolory mogą zabijać. Dosłownie. Tak to mocno czułem

Nie ma czegoś takiego jak psychotyczna psychoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi od 2010 do 2015 leczono niby depresję , a to curwa była mania, ale była bez szału, lipna. Wybuchy szału, wybuchy agresji, wybuchy urojeń i ciągły hiperseksualizm, ale to ostanie było słodkie. Co za debile. Na psychozy maniakalne stwierdzono że to hipomania od klomipramina. Mam przewlekłą manię, przewlekły hiperseksualizm, jak patrzę na kobiety to są jak nagie i martwe, nagie zombie. Ten anafranil to śmierć. A były takie kiedyś słodko piękne, czysta wspaniałość. Dziś jak trupy... Obrzydliwość i zboczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tennamaxa antydepresanty przy ChAD, gdzie przewagę ma mania, zwykle nie rokują. Ja raz tylko brałem jak za mocno zjechałem w dół... wenlafaksynę. Skończyło się jak zawsze, czyli odjebką. Od tego czasu nikt mi nie zapisywał antydepresantów. Obecnie jako stabilizatora używam olanzapinę (brałem trochę pregabalinę) i jako lek przeciwpsychotyczny clopixol depot. Jestem aktualnie stabilny, bez objawów chorobowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpital Babińskiego Kraków:

Po zastosowaniu olanzapine 20mg + haloperidol 5mg. Udało się zmniejszyć manię aczkolwiek nie daje się jej wyłączyć, tak psychoza maniakalna osiąg pełnię, maksymę...

 

Zapomnieli o mani psychotycznej napisać...

Przewlekły maXXX za trzy... :(

Wszystko za sprawą clomipramine anafranil klomipramina...

Halucynacje mam codziennie od 2015...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przepraszam, potrzebuje wsparcia. Zaczęło się niewinne, fazą na znajomego, przez jakiś czas było normalnie, po prostu lekko podniesiony nastrój. Teraz nie mogę spać, skupić się na niczym, czuje się jakbym miała ciągły orgazm w głowie a jednocześnie jestem strasznie poirytowana i nie mogę wytrzymać z tym co we mnie siedzi, ale hamuje się, bo pomysły jakie mi przychodzado głowy są conajmniej głupie. Ale zaczyna mi wchodzić na paranoiczne myślenie plus w sumie jeszcze przed tym paranoicznym myśleniem bylybmysli samobójcze. Trochę na zasadzie, jest mintak zajebiscie blogo chce umrzeć. Lekarza mam pod koniec miesiąca. Póki co jestem na lamotryginie tylko. Trochę nie wiem co robić. Bardzo niebchce nic z/cenzura/ a czuje, że mogę palnąć cos za dużo albo zrobić coś głupiego. Próbowałam zasnąć, próbowałam słuchać białego szumu z pluskaniem wody, w sumie co do snu to tak szczerze nie wiem czy jestem śpiącą ale to ciągle napięcie mnie rozwala. W środku wszystko kipi a na zewnątrz chyba wyglądam jakbym nie miała siły. I w sumie nie mam siły. Ale to lepiej, bo nie zrobię może nic głupiego. Dziękuję,  to jest chyba ten moment, że się zamknę i poczekam na odpowiedź.

Jezu jaką ja się czuje w tym momencie idiotką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mandragora koniecznie musisz wcześniej  iść do lekarza, bo ten stan się może szybko rozkręcić - tak to właśnie działa. Typowe. Trzeba się "szybko spacyfikować" jakimś mocniejszym środkiem - lamotrygina temu nie poradzi, bo ona jednak bardziej chroni przed depresją niż manią. Dziwne, że tylko ten jeden lek dostałaś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak myślę, to początkowo byłam na zestawie lamo +escitalopram, bo jednak od 3 lat leczyłam depresję i nerwice, z diagnozą bordera (która została jednanwykluczona przez lekarkę i terapeutkę). I jakby się pojawiała mania to miałam po prostu zchodzic z escitalopramu. No więc zeszłam. Coś tam wspominała odnośnie kwetiapiny, na zasadzie chyba, żebym się psychicznie nastawiła, bo mam spore opory przed nowymi lekami. W ogóle ktoś tu ma jakieś doświadczenie z kwetiapina? Inna sprawa, że nie miałam nigdy takich górek w życiu żebym zaciągała kredyty na szalone plany, sypiała z setkami ludzi, robiła jakiś naprawdę ryzykowne rzeczy. Wydaje mi się, że tak w granicach rozsądku. Najgorsze jednak jest to pomieszanie. Jak mój mąż dzisiaj stwierdził,  mam haj i dół jednocześnie. Czyli wskazywałoby na stan mieszany. Ja wciąż i tak neguję, to że niby mam chad. Nie niszczę sobie zżycia w spektakularny sposób, więc jestem raczej w granicach normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata i sześć miesięcy at rysperydon i przewlekłe psychozy maniakalne które miałem co tydzień a było ich ponad trzysta, przeszły. Niestety mania i mania psychotyczna wynikłe z zastosowania clomipramine anafranil klomipramina są przewlekłe, nieuleczalne. Rysperydon jest najlepszy przeciw mani psychotycznej, choć szkoda że jej nie wyłącza, jak psychoz maniakalnych. Manię psychotyczną należy wyodrębnić, oddzielić od mani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2022 o 22:32, Dryagan napisał:

Nie czuję się też upośledzony umysłowo, w czasie ataków to raczej coś w stylu innego odbioru rzeczywistości, co innego się kojarzy, inaczej się rozumuje. 

 

Ja się czuję jak nie ja przy tym wszystkim.  Wczoraj, dzisiaj. Choć dziś, na razie mogę już normalnie myśleć. Zmusiłam się, żeby zostać w łóżku i chociaż leżeć,  zamiast robić cokolwiek innego, bo to by się nie skończyło dobrze. Ale wieczór był przerazajacy jak weszły myśli które wydawały się nie moje, tylko jakby przyszły z zewnątrz i bałam się, że wbrew sobie zrobię coś czego nie da się cofnąć. To jest mój największy lęk. Że przyjdą te myśli, niby nie moje, i kiedyś ocenę się gdy będzie już za późno. Koszmarnie się tego boję.

 

Dzis się czuję jakby ktoś wziął mój mózg i wyprał. Zastanawiam się czy ostatecznie wczoraj popłynęłam z czymś za bardzo, czy za dużo komuś powiedziałam i mam taką ochotę schować się przed światem i szczególnie przed tą osobą,  ale do brzegu. Chodzi mi o to, że czasem czuję się jakbym miala trzy osobowości, trzy wersje mnie. Rozdwojenie jaźni to nie jest, bo rozmawiałam o tym z terapeutka. Natomiast w każdym z tych stanów czuję się inną sobą i kiedyś robiło mi to bardzo dużo zawirowania w głowie, bo nie potrafiłam sama dla siebie określić się, jaką ja jestem. Dlatego jak czytałam np o borderline, gdzie jest jednym z objawów niestabilny obraz samego siebie, to myślałam, że tak, pewnie mają rację. Dopiero potem dowiedziałam się, że to nie w ten sposób wygląda w borderline jak mi się wydawało. W każdym razie, mam wrażenie jakby mi sie przestawiła jakaś zapadka i wróciłam na razie z tego wczorajszego stanu. Ale czuje się jakbym nienstala jeszcze na pewnym gruncie i nie wiem w którą stronę polecę. Wczorajszy dzień w sumie też zaczął się raczej od dolnych rejestrów. Trzymajcie kciuki, zadzwonię dziś i spróbuję przyspieszyć wizytę u lekarza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×