Skocz do zawartości
Nerwica.com

leki euforuzujące/podnoszące nastrój


Stonka

Rekomendowane odpowiedzi

a nie będącymi klasycznymi antydepr- bo te mi szkodzą -opinia lekarzy

jestem w tragicznym stanie i szukam czegokolwiek, moze to byc lek na cos zupelnieinnego albo jakies ziolo (ale narkotyki odpadają) co podnosi natsroj. Bardzoproszę o powazne potraktowanie mojej posby i nie kasowanie mi tego tematu bo ju pare razy był skasowany albo przeniosionygdies...ja mamuszkodony mozg i lekarze sami szukają co moglobymi dac ulgę...wiec prosze podejdzcie powaznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Twoje posty i apele są dramatyczne. Ja też jestem ciekaw czy robiłaś jakieś badanie. Czy te rzekome uszkodzenie mózgu wyszło by w MR czy to skutek brania benzo, a zmian cun można jedynie się domyślać?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregg1991, wiele osób na forum jest w dramatycznej sytuacji tylko podejrzewam że nie wszyscy się ujawniają.

Jasne, a ja się bardzo identyfikuję ze Stonką. Wiem też co to znaczy jak bliscy nie tylko ignorują Twój problem, ale także "wiedzą" lepiej co Ci dolega dając jasno do rozumienia, abyś "wziął się w garść i przestał zajmować umysł pierdołami."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale te leki...do pewnego momentu działał na mnie akienton...potem przestał...potem cudowni działał stilnox, a nawet 3 stilnoxy dziennie, ale teraz nie działają juz wcale...juz nawet 3 mg clonazepamu nie działa...

moze są jakies inne leki - nie wiem na migrenę, na żołądek, które rpzy okazji podnoszą nastrój?

słyszałam o tym metylofenidacie - alem on podobno tez uzzleznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euforia nie jest dobrym stanem, gdyz zaburza trzeżwe spojrzenie.

 

Co do podnoszących nastrój to róznie u jednych SSRI, u innych wellbutrin czy edronax, celowałbym w leki podnoszące poziom wszystkich monoamin w mózgu(serotoniny, noradrenaliny, dopaminy), może jeszcze moklobemid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulpiryd ma działac przeciwdepresyjnie i aktywizująco, u mnie nie działał, ani od razu, ani po sześxiu tygodniach-jedynie zamulał.

Co organizm, to różne reakcje. Poza tym bardzo dużo zależy od dawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euforia to narkotyki-dają potężną porcje szczęścia która szybko mija-potem nic nie jest w stanie zrekompensowac tego co sztucznie wygenerowały narkotyki a człowiek z natury rzeczy chce coraz więcej i ...lądujemy w czarnej dziurze.Dlatego depresji nie leczy się narkotykami lecz lekami nieeuforyzującymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narkotyki nie są dobrym pomysłem, nigdy nie brałam ich, ale od pewnych osób wiem, że jak przestają działać to samopoczucie jest jeszcze gorsze, niż jak się ich nie bierze i jest kijowe. One potęguje wszystkie złe stany psychiczne, gdy już przestają działać euforyzująco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania to wszystko jest złe: alkohol jest zły, bo powoduje lęki z odbicia, narkotyki euforyzujące sa złe, bo powoduja straszliwa opustke po odstawieniu itp itd.

 

Ja tam jestem za tym żeby spróbowac w zyciu wszystkiego, raz na jakis czas używki nie zaszkodzą, byle z głowa i nie wpaść w sidła nałogu, niestety prawdą jest, że u niektórych nałóg zaczyna sie od pierwszej dawki, a później odwrotu juz nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metanabol (Metadienone)

...ale to raczej dla mężczyzn, gdyż powoduje przyrost wagi/masy

Tym nie mniej wykazuje działanie euforyzujące poprzez modyfikowanie poziomu dopaminy

Oczywiście to steryd nienadający się niestety do dłuższego stosowania z racji hepatoksyczności ( toksyczny dla wątroby )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze antydepresanty tez tak moga dzialac - tzn w moim przypadku jak mi bez sensu dawali 7 lat SSRI to potem moze organizm juz samodzielnie zadowolenia nie umie wygenerowac a leki nie dzialaja...

Mi chodziloby bardziej o jakies leki - ktos pisal w dziale uzaleznienia - na bol glowy czy na cokolwiek co podnosi nastroj i zmniejsza cierpienie...wiem wiem o uzaleznieniu, nie musicie mnie nawracac...ale ile mozna cierpiec? 3,5 roku to jeszcze malo?

I jak ten metylofenidat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnie na początku benzo działały euforyzująco,później uzależnienie,teraz odstawiam.

nie wiem czy w rezultacie brania,ale na egg wyszło mi patologiczna zmiana tylnego płata czołowego czy coś takiego..a kiedy nie brałam benzo eeg było ok.ciekawe czy jest to odwracalna zmiana :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzodiazepiny i barbiturany mają wysoki poziom uzależniający bliski heroinie i innym opioidom,najsilniej uzależniają stymulanty na czele z metamfetaminą która ma najwyższą moc euforyzującą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożądanie jest większe po heroinie dla tych co preferują opioidową euforie,dla tych co wolą euforie po stymulantach sprawa ma się inaczej,nie mozna generalizować bo nie ma uniwersalnej miary który by przesądziła której euforii jest się trudniej oprzeć-opioidowej czy stymulantowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×