Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cwiczenia fizyczne w domu.


diatas

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji swojej fobii i nie wychodzenia z włości rodziców ćwiczę w domu różne ćwiczenia, aby sie trochę rozruszać i co ważniejsze dla mnie spocić. Moje ulubione na szybsze bicie serca to żabki pajacyki podskoki wzwyż przeskakiwania z nogi na nogę będąc w pozycji jak do pompki i wymachiwanie rękoma przed siebie jakbym uderzał w worek bokserski.

Znacie jakieś inne ćwiczenia na zwiększenie tętna, które można robić w miarę po cichu w domu? A może sami uprawiacie coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, dość dawno, ćwiczyłem w domu, schudłem wtedy z 15 kg. Odpalałem wtedy jakąś muzyczkę, kaset się jeszcze słuchało, i przez pierwszą połowę kasety biegałem truchtem wokół dywanu, tak na rozruch, a później, podczas drugiej strony kasety, jakieś ćwiczenia rozciągające, pajacyki, skłony, tak z 50 przysiadow, 50 pompek i 100 brzuszków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne urządzenie http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/23/07/90/14/2307901468tylko że samorubkę

robię pompki 4-5 serii po 25 powtórzeń na wąsko i tyle samo na szeroko,kolejne ćwiczenie z pomocą krzesła na triceps-chwytam za plecami siedzisko krzesła a stopy kładę na łóżku i tak zginając przedramiona 4 serie po 15powtórzeń góra-dół,następnie drążek we framudze drzwi.To teraz przy mojej wadze mega ciężkie ćwiczenie dlatego wspieram nogi na krześle by sobie pomagać podnosić te 110kg :D -4 serie(u mnie po 10-12razy) na szeroko podciągając się za głowę,4serie na szeroko przed siebie z uchwytem drążka takim jak za głowę czyli chwytając drążek wierzch dłoni skierowany do siebie(chyba dość obrazowy opis) i 4 serie na wąsko chwytając drążek spodem dłoni skierowanym do siebie.

inne ćwiczenia wykonuję z ciężarkami i sztangą-na motyl,barki,kaptur i biceps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to mam fobię społeczną chyba-lepiej się skupiam nad ćwiczeniami w samotności gdy nikt mnie nie rozprasza na szczęście do ćwiczeń bardziej potrzebne są chęci niż urządzenia.

tahela Ty jesteś kobietą prawda?

chcesz mieć biceps jak Marit Bjørgen? ;):lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KillBill,

w domu tez probowałam ,ale to nie to samo jednak,na siłowni mozesz się wyłaczyć i odizolowac i nie musisz z nikim rozmawiac w sumie, strach mam na początku jak wchodzę a później mija, na bieżni czy rowerku albo orbiteku lepiej się ćwiczy i na takich cięzarkach na ręce nogi, ja nie chodze o biceps tylko dla ogolnej kondycji, no ,ale jak masz silną fobie to trudno ci z domu wyjśc ,ale moze byś próbował chociaz to boli bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za siłownie się płaci,a poćwiczyć w domu można za darmo czy za jednorazowy wydatek na jakiś sprzed.Polecam skakankę,jakieś hantelki i hulo-hop-tego dużo nie trzeba.Ja mamc też ławeczkę do ćwiczeń którą mi brat własnoręcznie zrobił i hantle zrobione przez brata po prostu rurki metolowe wylane w środku jakimś metalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mushroom z chęcią bym wyszedł na dwór pobiegać, ale przy mojej panicznej fobii to nic z tego. Poza tym kiedyś jak jeszcze nie miałem tego szajsu to biegałem w parku, ale to strasznie mnie nudziło, to ta monotonia, widać nie umiałem ciekawie biegać, heh wogóle się dziwię samemu sobie że serce waliło mi wtedy na maksa a zmęczenie w płucach niezbyt mocne, pamiętam w szkole średniej było dokładnie na odwrót, nie zdążyłem się dobrze rozbiegnąć a już wypluwałem płuca, wtedy paliłem papierosy,a dzisiaj kiedy nie palę od roku czasu mówię - jak to dobrze budzić się rano z uczuciem lekkości w płucach mhm mhm:)

dzięki KillBill za tak wyczerpujący opis, wszystko jasne i zrozumiałe, a tak na marginesie kiedyś już miałem kupić drążek, ale znalazłem tańszy - poziomą rurę od wody w piwnicy:)

Jeśli mówimy o rozwijaniu własnego ciała to ja coraz bardziej przekonuję się do tych darmowych sportów do których wystarczą tylko chęci i własne ciało, no i to jest naturalne. Pływanie w porze letniej, bieganie, skakanie, wspinanie rzucanie, ćwiczenia typu pompki brzuszki to wszystko nic nie kosztuje i to mi się podoba, no ale to już tak trochę offtopowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam tą stronkę: http://fitappy2.wordpress.com/

taka miła pani pokazuje najrozmaitsze ćwiczenia, na rózne partie ciała, dobre dla osób nawet bez żadnej kondycji, filmików jest masa, moża łatwo znaleść coś dla siebie. Candy14, mnie też się tak kiedyś wydawało, ale teraz to tylko laptop na podłogę i jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominika92, do usług

tak btw. to udało mi się wygrzebać jej filmik, który mnie osobiscie najbardziej motywuje i dobrze mi się go ćwiczy, mimo iż potrafi nieźle styrać :D

[videoyoutube=QdC7n-C_afg][/videoyoutube]

no i ładne otoczenie też daje kopa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w życiu bym nie poszedł chyba na siłownię przy niechęci i pogardzie dla własnego ciała.

Gdyby kazdy mial idealne cialo to chodzenie na silownie nie mialoby zadnego sensu. Nie ma co sie wstydzic, jesli o to chodzi... duza czesc ludzi przynajmniej u mnie na silowni, zdecydowanie odbiega od idealow. Zastanow sie powaznie nad tym, bo silownia to bardzo fajna sprawa, a jeszcze efekty jakie sie uzyskuje i ta satysfakcja.... ostrzegam tylko, ze strasznie wciaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×