Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zrzucamy zbędne kilogramy. Dieta dzień po dniu.


Michuj

Rekomendowane odpowiedzi

Lilith,

 

Oficjalnie stwierdzam, że chcę zrzucić ze 2 - 3 kg i od dzisiaj stopuję ze śmieciowym dojadaniem zwłaszcza wieczorem jak wrócę z pracy. Chipsy i czekolada idą w kąt 8)

 

Gorzej, jak facet ( którego aktualnie niestety brak)rozbestwi się tak, że będzie próbował klepać mnie po tyłku co 10 minut w ciągu dnia. Taki delikwent niestety, ale będzie miał łokieć w brzuchu szybciej niż zdąży pomyśleć o radości z patrzenia na mój falujący tyłek :twisted:

Falujący tyłek NIET ? :D;)

 

P.S. "Shake your ass, Baby! Shake your ass!" :D - eeeeeeeeee .... znaczy, chciałem zapytać, czy dalej chodzisz na zumbę :P:D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również z tym walczę i z doświadczenia widzę, że najlepiej działa ujemny bilans kaloryczny (nie głodówka, ale 200-300kcal mniej niż założenie dla osoby w danym przedziale wiekowym oraz aktywności każdego dnia) oraz aktywność typu cardio. Ja akurat biegam starając się utrzymywać wysiłek na poziomie 70-75% maksymalnego bicia serca. I to działa, oczywiście nie ma co oczekiwać rewelacji po miesiącu, ale powolni efekty są co raz mocniej widoczne. W ogóle przestałam jeść słodycze, chipsy itp. Głownie pełne ziarna zbóż, ryże, kasze, dużo warzyw. Zaczęłam starannie podchodzić do wyliczania kaloryczności posiłków, nie jem za bardzo tłustych potraw dzięki czemu mogę jeść więcej.

No i należy pamiętać o tym, że fakt uprawiania jakiejś aktywności fizycznej nie jest usprawiedliwieniem dla obżarstwa. Kilka tygodni temu przebiegłam półmaraton i wiele ludzi w takiej sytuacji daje sobie przyzwolenie na szaleństwo - no bo przecież tyle kalorii spalili to można teraz się nażreć. To nic bardziej mylnego.

U mnie to działa, więc mogę z czystym sumieniem polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2019 o 13:26, uprising napisał:

Ja również z tym walczę i z doświadczenia widzę, że najlepiej działa ujemny bilans kaloryczny (nie głodówka, ale 200-300kcal mniej niż założenie dla osoby w danym przedziale wiekowym oraz aktywności każdego dnia) oraz aktywność typu cardio. Ja akurat biegam starając się utrzymywać wysiłek na poziomie 70-75% maksymalnego bicia serca. I to działa, oczywiście nie ma co oczekiwać rewelacji po miesiącu, ale powolni efekty są co raz mocniej widoczne. W ogóle przestałam jeść słodycze, chipsy itp. Głownie pełne ziarna zbóż, ryże, kasze, dużo warzyw. Zaczęłam starannie podchodzić do wyliczania kaloryczności posiłków, nie jem za bardzo tłustych potraw dzięki czemu mogę jeść więcej.

No i należy pamiętać o tym, że fakt uprawiania jakiejś aktywności fizycznej nie jest usprawiedliwieniem dla obżarstwa. Kilka tygodni temu przebiegłam półmaraton i wiele ludzi w takiej sytuacji daje sobie przyzwolenie na szaleństwo - no bo przecież tyle kalorii spalili to można teraz się nażreć. To nic bardziej mylnego.

U mnie to działa, więc mogę z czystym sumieniem polecić.

Bardzo dobre rady ;) deficyt neiduzy jak najbardziej dobra rzecz i dodanie aktwnosci, byc moze waga bedzie nieco wolniej spadac jak na wiuekszym deficycie ale obedzie sie bez wiekszego uszczerbku jak problemy ze snem i spadek miecha ;) no i zdrowe zarcie jak najbardziej, tez polecam ziarna i otreby pszenne od siebie a tazke ziemniaki bo sa podobno jednym z najbardziej sycacych produktow w stosunku do kalorii ;) ja jak zjem np jakas pizze a mam tylko 2500 tys kalori a nawet i 3000 to zaraz glodny chodze i mysle o zarciu, jedna pizza guseppe 930 kalorii a czuje sie jakbym zjadl mzoe z jedna torebke kaszy x) dla porowanania 930 kalorii z ziemniakow to bedzie pewno ponad kilogram ziemniorow ale nei chce mi sie liczyc dokaldnie x) ja tam wkaldam do piekarnika na 175 stopni z termoobiegiem i wyciagam jak sie zabrazowia lekko ;) pozdro sportowe swiry hehe x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciągle zmęczona. Dziś się wyspałam, mam już wszystko przygotowane w domu i mam akurat dużo czasu dla siebie, ale nie chce mi się wstawać. Chciałabym zacząć ćwiczyć, mam niby silną motywację - naczytałam się o miażdżycy i mam teraz obawy przed tym, a obok diety aktywność fizyczna jest bardzo ważna w profilaktyce miażdżycy, ale skąd tę energię na ćwiczenia brać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na diecie ustalonej przez dietetyka od 2015 roku, schudłam tylko 5 kg a potem znowu przybrałam na wadze, bo zaczęłam jeść inne produkty takie jak zapiekanka, lody, ciasta, nigdy się nie głodziłam, wiedziałam, że to nie ma sensu, bo po głodówce człowiek rzuca się na jedzenie zwłaszcza na słodycze. Otyłość to straszna choroba, zwłaszcza, że dotyka ona też młodych ludzi takich jak ja a kilogramy wracają, jest to tzw. "efekt jojo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, alone05 napisał:

Ja jestem na diecie ustalonej przez dietetyka od 2015 roku, schudłam tylko 5 kg a potem znowu przybrałam na wadze, bo zaczęłam jeść inne produkty takie jak zapiekanka, lody, ciasta, nigdy się nie głodziłam, wiedziałam, że to nie ma sensu, bo po głodówce człowiek rzuca się na jedzenie zwłaszcza na słodycze.

Czyli nie jesteś na diecie  bo wątpię żeby słodycze i zapiekanki do niej należały. 

Ja na szczęście mam dobra przeminę materii i dużo ruchu związanego z pracą bo jadam takie ilości jedzenia i słodyczy że większość ludzi przy takiej "diecie"  byłaby skrajnie otyła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kochani, ja zmniejszyłam mięso, a sery głównie feta w roli głównej, cytryny, ogórki pomidory do każdego posiłku, bardzo mało mięsnych produktów jem, i lepiej się czuje, lżejsza, więcej chodzę na piechotę zamiast autobusem, jestem lżejsza, energiczniejsza, gdzieś wyczytałam że mięso obciąża organizm, dlatego zminimalizować spożycie, jeść w małych ilościach, więc kupiłam ser feta bo go lubię, a mięsne produkty w małych ilościach, nawet się nie ważę, czuję się lżejsza, brzuch mam płaski, jem do syta, i psychicznie czuję się lepiej, może odżywianie ma wpływ, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja zamierzam i również przystąpić do schudnięcia.
Aktualnie ważę 94 KG, w rok przytyłam 35 KG.

Każdy stres, smutek, nerwowość zajadałam niezdrowym jedzeniem.

Taki oto efekt.

Aktualnie uczęszczam na terapię poznawczo - behawioralną, mam zdiagnozowane BPD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lilith jako ciekawostkę Ci powiem, że u mnie cholesterol był idealny, gdy prowadziłam dietę... wysokocholesterolową. Kwestia doboru odpowiedniej dawki ruchu.

 

Obecnie też mam w normie (ale bardzo dużo ćwiczę) trzymając zróżnicowaną dietę (czyli jem generalnie wszystko).

 

Może spróbuj na początek unikać wysokoprzetworzonego jedzenia, bo to jest dziadostwo, które niszczy najbardziej. Z mięs raczej te chude, ale nie odmawiaj sobie wołowiny czy wieprzowiny. Warto spożywać pokarmy o odpowiedniej zawartości błonnika i dużo warzyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lilith masło to nic złego ;) witamina D. Majonezu nie jem, ale w minimalnych ilościach nie zaszkodzi - możesz spróbować mieszać z jogurtem. 


Warzywa i owoce robią różnicę z uwagi na błonnik. 

 

@shira123 morwa to przede wszystkim na cukier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wpływ na samopoczucie mają kasze, trzeba jeść kasze wszystko jedno jakie, przy depresjach, chorobach mózgu, 

Akurat wyszłam z depresji, po miesiącu jej trwania

Od kilku dni jem kasze, uwielbiam je, masełko, sól, mogę je tak jeść na okrągło, codziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×