Skocz do zawartości
Nerwica.com

Stowarzyszenie dla ludzi cierpiących na depresję


Łazarz

Rekomendowane odpowiedzi

Konferancja 1.06.12

Obecni: Dazzy, Absinthe, Łazarz, Jack

 

W toku dyskusji ustaliliśmy co następuje:

Stowarzyszenie posiada trzy główne organy władzy:

Walne zgromadzenie wszystkich członków- władza ustawodawcza

Pierwsze walne zgromadzenie wstępnie ma odbyć się w lipcu, prawdopodobnie w Kielcach.

 

Komisja rewizyjna: 3-5 członków, sprawuje nadzór i kontrolę nad stowarzyszeniem

Kandydatura na członka komisji: Jack, uargumentowana studiami Administracji i trzyletnim doświadczeniem w zawodzie, Dazzy, Absinthe i Łazarz kandydature popierają.

 

Zarząd: 3-5 członków, władza wykonawcza, wprowadza w życie ustawy, zarządza stowarzyszeniem i reprezentuje je na zewnątrz. W jej skład wchodzi między innymi prezes, wiceprezes i skarbnik.

Kandydatura: Absinthe

Kandydatura: Łazarz

Kandydatura: Dazzy, reprezentant na zewnątrz. Jest osobą zdrową, przynajmniej na chwilę obecną, studiuje dziennikarstwo, ma pewne pojęcie o PR i Teorii komunikowania.

 

Stowarzyszenie ma pomagać osobom chorym między innymi na: Depresje, Chorobę afektywną dwubiegunową, Schizofrenie (Dokładne typy nieustalone, sprawa pozostaje otwarta, najpewniej wszystkie) oraz wszelkiego rodzaju nerwice. Reszta chorób, które mogłyby być objęte działalnością stowarzyszenia pozostaje sprawą otwartą,

 

Chorych dzielimy na cztery, lub pięć kategorii:

- Zielona- Osoby, które dopiero zachorowały, lub są niepewne tego, czy są chore, niezdiagnozowani. Również wszyscy Ci, których należy ośmielić, by skorzystali z usług specjalisty (psychiatry lub psychologa), osoby lekko chore, które można relatywnie szybko i w miarę bezboleśnie przeprowadzić przez chorobę, by oszczędzić im nieprzyjemności.

- Żółta- Osoby zdiagnozowane, chore, których stan jest relatywnie stabilny, nie obserwuje się u nich pogorszenia, nie podejmują prób samobójczych, ani nie są zagrożeniem dla otoczenia.

- Pomarańczowa (opcjonalnie, kwestia otwarta)- Osoby zdiagnozowane, chore, których stan jest niestabilny- obserwuje się pogłębienie choroby, które w krótkim czasie może doprowadzić do tego, że będą zagrożeniem dla siebie lub otoczenia. Niestabilność tyczy się zarówno wpadania w okresy manii, jak i pogłębiania się depresji ze stanu żółtego.

- Czerwona- Osoby, które podejmują próby samobójcze, mają silne myśli suicydalne lub są zagrożeniem dla otoczenia. Również tacy, którzy ze względu na swój stan przebywają w szpitalu psychiatrycznym. Osoby oznaczone kolorem czerwonym mają pierwszeństwo w otrzymywaniu pomocy.

- Czarna- osoby, które przegrały z chorobą, lub których stan jest niepewny (bo na przykład kontakt z osobą „czerwoną” się urwał i nie wiadomo co się z nią stało)

Wszelkie uwagi co do powyższego rozdzielenia chorych są mile widziane i będą brane pod uwagę.

 

Ponadto następna konferencja planowana jest na poniedziałek (4.06.12), godzina 23. Zapraszam wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza tych, którzy mają jakąś wiedzę, która mogłaby się przydać. Studiowałeś jakiś kierunek prawniczy, psychologie? Administracje? Zarządzanie? Finanse? Rachunkowość? Informatykę? (i tak dalej...) Zapraszamy! Masz jakąś wiedzę wynikającą z zainteresowań, która by się nam przydała? Również wpadnij! Im będzie nas więcej, tym bardziej owocna będzie dyskusja. Pamiętajcie, że to stowarzyszenie to dzieło nas wszystkich, każdy może dołożyć swoją cegiełkę, każda uwaga będzie wysłuchana i rozważona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konferencja 4.06.12

Obecni: Dazzy, Absinthe, Hubert, Łazarz, Jack, luk_dig

 

W toku dyskusji ustaliliśmy co następuje:

Stowarzyszeniu przyda się osobisty kącik w internecie. W tym celu:

Absinthe wzięła na siebie stworzenie odpowiedniego bloga.

W dalszej przyszłości ma powstać strona internetowa:

Potrzeba nam specjalisty od HTML oraz administratora strony.

 

Powstanie seria artykułów informacyjnych dotycząca zaburzeń, z którymi stowarzyszenie planuje walczyć, napisania ich podjął się Dazzy. Każda pomoc, czy to w postaci materiałów, czy opracowania jakiejś choroby będzie mile widziana. Jeśli ktoś chciałby z tym pomóc, proszę o priva.

 

Działalność rozszerzamy również o fobię społeczną.

 

Pomoc chorym zamierzamy nieść za pomocą:

Rozmowy z chorym- czy to dla zwykłego poprawienia nastroju, czy zabicia czasu, poprzez udzielanie rad, co do psychiatrów, psychologów, leków itp. Również chodzi tu o możliwość przeprowadzenia szczerej rozmowy, w której będzie można wyrzucić, co choremu leży na wątrobie.

Telefon zaufania (należy jeszcze przedyskutować ten podpunkt dokładniej)

Odwiedziny w szpitalach

Pomoc finansowa (gdy już będziemy posiadać jakichś sponsorów)

Dofinansowania leków

Dofinansowania wizyt u specjalistów (Terapie, diagnozy, wizyty kontrolne)

Lista nie jest zamknięta, będzie uzupełniana z czasem aż do powstania prawnego statutu.

 

Padł również pomysł, by w początkowej fazie działalności stowarzyszenia po rejestracji, poprosić o wsparcie Jurka Owsiaka i WOŚP, sprawa jest do przedyskutowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

NASTĘPNA TELEKONFERENCJA W PONIEDZIAŁEK O 23

 

Wysłałem do każdego z Was wiadomość na priva.

 

Konferencja 6.06.12

Obecni: Tahela, Absinthe,dazzy Jack, luk_dig, Łazarz

 

W toku dyskusji ustaliliśmy co następujące:

Niedługo powstanie statut

Doprecyzowaliśmy cele naszego stowarzyszenia

Brane pod uwagę jest zastosowanie elektronicznego podpisu by ułatwić logistykę

Absinthe niedługo stworzy bloga

Zgłoszono kandydaturę Taheli na członka zarządu albo komisji rewizyjnej

 

Planujemy pozyskiwać fundusze poprzez sprzedaż (w firmach albo osobom prywatnym) np. misiów z której środki przeznaczylibyśmy na realizację celów zawartych w statucie.

Kolejnym sposobem jest 1& podatku(ale jeszcze nie jestem pewien).

Najprawdopodobniej pierwsze walne zgromadzenie odbędzie się w lipcu, w moim mieście czyli w Kielcach(oczywiście miejsce może ulec zmianie).

Niedługo założymy konto stowarzyszenia.

Szukamy osoby, która umie liczyć, zgłosilibyśmy wtedy jej kandydaturę na SKARBNIKA

 

Osoby z listy, które przez dłuższy czas nie dadzą chociażby najmniejszych znaków zainteresowania uznam, że się rozmyśliły i więcej nie będą brane pod uwagę jeśli chodzi o przyszłe funkcjonowanie stowarzyszenia.

 

Chciałbym sporządzić listę członków założycieli w tym celu będę potrzebował:

-Imię i Nazwisko,

-Data, miejsce urodzenia

-Miejsce zamieszkania (ulica, kod, miasto)

-Nr dowodu osobistego

-Nr PESEL

Rozumiem, że te dane są poufne, myślę, że Tahela cieszy się u nas największym zaufaniem, to ona będzie pisała statut, tak więc przesyłanie jej danych do sporządzenia listy założycielskiej również jest uzasadnione.

 

Liczę, że większość z Was będzie mogło przyjechać osobiście na walne zgromadzenie, wybralibyśmy tam poprzez głosowanie organy władzy, wypełnili podpisami listę założycielską oraz przyjęli status.

 

Na dziś to wszystko z mojej strony, liczę na Waszą obecność w poniedziałek.

Pozdrawiam

Łazarz

 

-- 07 cze 2012, 00:52 --

 

Pomoc chorym zamierzamy nieść za pomocą:

Rozmowy z chorym- czy to dla zwykłego poprawienia nastroju, czy zabicia czasu, poprzez udzielanie rad, co do psychiatrów, psychologów, leków itp. Również chodzi tu o możliwość przeprowadzenia szczerej rozmowy, w której będzie można wyrzucić, co choremu leży na wątrobie.

Telefon zaufania (należy jeszcze przedyskutować ten podpunkt dokładniej)

Odwiedziny w szpitalach

Pomoc finansowa (gdy już będziemy posiadać jakichś sponsorów)

Dofinansowania leków

Dofinansowania wizyt u specjalistów (Terapie, diagnozy, wizyty kontrolne)

Będziemy też informować rodziny chorego jak mają z nim postępować, co powinny wiedzieć, na co mają zwracać szczególną uwagę(myśli s.), kolejną sprawą jest uświadamianie społeczeństwa czym jest depresja(i inne choroby) by wreszcie przestały panować w nim zaściankowe stereotypy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Pomysł na takie stowarzyszenie mi się niezmiernie podoba. Mam wrażenie, że brakuje czegoś takiego. Chciałabym się do tego dzieła dołączyć. Studiuję pedagogikę i filozofię. Za parę lat mogłabym służyć swoimi kompetencjami ;). Ale już teraz chciałabym się włączyć, jeśli byłaby taka możliwość i byłyby zadania dla mnie i na moją miarę.

Moje gg: 568 2062.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

chciałabym dołączyć do tego szacownego grona. Jestem z Krakowa, studiuję socjologię, jestem na pierwszym roku. Po studiach mam zamiar robić kurs socjoterapii oraz 4-letni kurs terapii behawioralno-poznawczej. Mam nadzieję, że zbierze się więcej osób z Krakowa. :D Proszę mnie dopisać do listy.

 

-- 11 cze 2012, 13:00 --

 

Dzisiaj o 23 niestety nie będę mogła uczestniczyć w konferencji, z tego względu, że jutro mam egzamin z psychologii społecznej i muszę się uczyć. Natomiast chętnie wezmę udział w następnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

pomysł ciekawy na pewno takie stowarzyszenie się przyda. Jak się ukonstytuujecie to warto zrobić cokolwiek żeby mieć doświadczenie - warto podjąć współpracę z kims kto ma doświadczenie w stowarzyszeniach. Nie wiem czy nie warto siedzibę zlokalizować na wsi.

 

Fundusze można zdobyć:

- od urzędów gmin, powiatów, miast

- PO KL - priorytet 7 my - wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym - były takie małe granty na 100 tys nie wiem czy jeszcze są - tylko trzeba było mieć siedzibę w gminie wiejskiej

- można sprawdzić strony dotyczące NGO - tam sa rózne ciekawe info na temat zarządzania stowarzyszeniami etc. warto sięgnąć po doświadczenia innych żebyście potem tego nie odkręcali- FIO już przepadło na ten rok można dostać kasę w przyszłym http://www.pozytek.gov.pl/FIO,-,aktualnosci,888.html

 

jak będziecie mieli choćby minimalną historię to mogę was polecić ludziom ktorzy wywrywają kasę od koncernów farmaceutycznych

 

ja się do was nie dołaczam bo jeste od roku w stanie wegetatywnym

czołem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem przejściowe problemy,

oświadczam, że wznawiamy działalność (znaczy się w realizowaniu projektu), wszystkich zainteresowanych prosiłbym by w przyszłym tygodniu odezwali się do mnie na gg , a później za pomocą tego programu w dogodnej dla większości porze urządzimy sobie krótką telekonferencję.

Serdecznie zapraszam.

Nowe osoby mile widziane.

Pozdrawiam :D

 

-- 15 lip 2012, 18:12 --

 

Oczywiście może też być priv.

 

-- 15 lip 2012, 18:38 --

 

A, i telekonferencja przez gg to czat z wieloma osobami naraz kiedy każdy widzi co kto pisze.(jakby ktoś ie wiedział, żadne skype itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem psychologiem w całkiem niezłym stanie ;-) ze zdiagnozowanym CHAD. Chętnie wezmę udział w pracy w Stowarzyszeniu.

Mam trochę doświadczenia w pracy z ludźmi z zaburzeniami psychicznymi jako psycholog, plus autopsja...

Na jakim etapie jest obecnie działalność Stowarzyszenia, czy w ogóle coś jeszcze w tym kierunku jest robione?????

 

Jestem z Warszawy

gg 8572376

 

-- 24 mar 2013, 02:32 --

 

"Odbudowując zniszczone instynkty, możemy sprzeciwić się nienormalnej,szkodliwej sytuacji. Wówczas powróci integralna, dzika natura. Zamiast tańczyć w czerwonych trzewiczkach, aż życie stanie się koszmarem, możemy wrócić do życia ręcznie szytego, pełnego znaczenia, uszyć buciki od nowa, iść swoją drogą, mówić po swojemu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×