Skocz do zawartości
Nerwica.com

ZUKLUPENTIKSOL (Clopixol, Clopixol depot)


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.10.2012 o 11:01, Guzik napisał:

Nikt tego nie je? Ja mam problem z aktywizacją, napędem i dostałam receptę na to coś. Czas zmienić lekarza! Dla ciekawych, po zażyciu jednej tabletki okropny ból mięśni, ciężko się mówi, wydłużony sen i kisiel w głowie.

Czesc biore clopixol w tabletkach 2x25mg i powiem szczeze ze silny lek nasenny bo usypia mnie po 3 godzinach czasami po 6 ale w miedzy czasie wypijam pare kaw bo dziala silnie a biore go o 1730 i na 2300 juz spie a jesli chodzi o skutki uboczne to jak kazdy lek ma skutki uboczne ja np jak wezme clopixol i nie wezme na uspokojenie ketileptu to bardzo zle sie czuje bo kreci mi sie w glowie nasilaja sie glosy i mam nerwy i lęk .ale biore go bo jest dobry jesli chodzi o efekt nasenny dobrze usypia a probowalem innych lekow i byla lipa ze spaniem jeszcze mnie usypial swego czasu zolafren ale potem juz nie .i sobie mysle ze te stany lekowe i nerwowe mam po tym clopixolu bo jak nie wezme go 2 dni to lęki glosy sie uspokajaja  tyle ze jestem wyczerpany bo nie spie i takie kolo zamkniete .chcialbym trafic na taki lek nasenny zeby juz nie brac tego ketileptu bo mysle ze to od tego clopixolu sie zle czuje pozdrawiam a jak mam bol miesni skurcze to biore witamine d3 i przechodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę clopixol w zastrzykach - daję radę, nie jest źle. Klozapolu nie znam, nigdy nie używałem. Chyba jednak skład tych leków jest inny - nie wiem czy można je porównywać. A działanie pewnie zależy od osoby, dla mnie clopixol to wygodny lek, bo biorę tylko raz w miesiącu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dryagan napisał:

Biorę clopixol w zastrzykach - daję radę, nie jest źle. Klozapolu nie znam, nigdy nie używałem. Chyba jednak skład tych leków jest inny - nie wiem czy można je porównywać. A działanie pewnie zależy od osoby, dla mnie clopixol to wygodny lek, bo biorę tylko raz w miesiącu

To jaką dawke dostajesz skoro raz w miesiacu? Nie jesteś zamulony, oderwany od rzeczywistości? śpiący?

Bo ja już przywykłam do klozapolu ale męczy mnie co miesieczne badanie krwi.

Kiedyś lekarka przepisała mi clopixol 25mg ale go nie wziełam . Bałam sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lusesita Dolores A lekarz nie proponował może jakoś porozbijać tego Klozapolu na mniejsze dawki w dzień i większą wieczorem? Np. 50-50-200?  

 

Słyszałem, że Klozapol bardzo mocno seduje, ale szczerze nie znam się i nie wiem czy można go tak rozbijać, dlatego z ciekawości pytam... On też chyba ma krótki okres półtrwania w organizmie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MarekWawka01 napisał:

@Lusesita Dolores A lekarz nie proponował może jakoś porozbijać tego Klozapolu na mniejsze dawki w dzień i większą wieczorem? Np. 50-50-200?  

 

Słyszałem, że Klozapol bardzo mocno seduje, ale szczerze nie znam się i nie wiem czy można go tak rozbijać, dlatego z ciekawości pytam... On też chyba ma krótki okres półtrwania w organizmie... 

No to rozbiła mi tak 0-100-200

ale po każdej dawce chce mi sie spać

a jak jestem w pracy to w ogóle nie biore leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lusesita Dolores napisał:

To jaką dawke dostajesz skoro raz w miesiacu? Nie jesteś zamulony, oderwany od rzeczywistości? śpiący?

Jedna ampułka to 200 mg/ml - zastrzyk ma jakieś powolne uwalnianie. Na początku faktycznie spałem cały czas. Teraz... no śpię dużo, ale nie tak że cały czas. Odczuwam trochę zmęczenie..., ale normalnie pracuję... Umysłowo, więc z koncentracją w porządku. Jakie działania niepożądane? od czasu do czasu tachykardia, takie kołatanie serca - zdarza się po kilku dniach od wzięcia zastrzyku. I często latam do kibelka... Na początku miałem ból brzucha, teraz już nie. Chyba tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dryagan napisał:

Jedna ampułka to 200 mg/ml - zastrzyk ma jakieś powolne uwalnianie. Na początku faktycznie spałem cały czas. Teraz... no śpię dużo, ale nie tak że cały czas. Odczuwam trochę zmęczenie..., ale normalnie pracuję... Umysłowo, więc z koncentracją w porządku. Jakie działania niepożądane? od czasu do czasu tachykardia, takie kołatanie serca - zdarza się po kilku dniach od wzięcia zastrzyku. I często latam do kibelka... Na początku miałem ból brzucha, teraz już nie. Chyba tyle

A tak właściwie to czemu dali ci tak ciężki lek???I to w dodatku w zastrzyku!

Dostawałam zastrzyki ale w szpitalu i jak tylko wyszłam ze szpitala zmieniłam na tabletki. Tyłek mnie bolał jeszcze pół roku od zastrzyków.

Zapytam lekarkę o clopixol w tabletkach.

1 marca mam wizyte

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lusesita Dolores taki lek zapisali mi właśnie w szpitalu. Wiesz... miewam niezłe jazdy w tym ChAD, ostre psychozy - a to lek przeciwpsychotyczny. Jak się bierze raz na miesiąc to tyłek nie boli 😄 😄 😄. Poza tym uniemożliwia to kombinowanie z lekami, samowolne odstawianie (sama wiesz jak jest, bo też to robisz). Tak serio to ostatnio czuję się nieźle, po tej ogromnej górce nie mam teraz o dziwo depresji, ani spadku nastroju. Po szpitalu tylko przez jakiś miesiąc czułem się gorzej - nie wiem czy z powodu leków i ostrego zbijania manii w warunkach szpitalnych (tam mi trochę więcej leków dawali, z pierwszych tygodni nic nie pamiętam, tak mnie otumanili), czy z powodów osobistych. No miałem spadek mocy. Ale potem było już dobrze i nadal jest. Więc być może świadczy to, że leki mam teraz dobrane właściwie. I mam nadzieję, że ten silny lek zapobiegnie problemom psychicznym w przyszłości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dryagan napisał:

@Lusesita Dolores taki lek zapisali mi właśnie w szpitalu. Wiesz... miewam niezłe jazdy w tym ChAD, ostre psychozy - a to lek przeciwpsychotyczny. Jak się bierze raz na miesiąc to tyłek nie boli 😄 😄 😄. Poza tym uniemożliwia to kombinowanie z lekami, samowolne odstawianie (sama wiesz jak jest, bo też to robisz). Tak serio to ostatnio czuję się nieźle, po tej ogromnej górce nie mam teraz o dziwo depresji, ani spadku nastroju. Po szpitalu tylko przez jakiś miesiąc czułem się gorzej - nie wiem czy z powodu leków i ostrego zbijania manii w warunkach szpitalnych (tam mi trochę więcej leków dawali, z pierwszych tygodni nic nie pamiętam, tak mnie otumanili), czy z powodów osobistych. No miałem spadek mocy. Ale potem było już dobrze i nadal jest. Więc być może świadczy to, że leki mam teraz dobrane właściwie. I mam nadzieję, że ten silny lek zapobiegnie problemom psychicznym w przyszłości. 

Długo już bierzesz clopixol?

Jak on tak usypia to nie wiem czy się zdecyduje. Muszę chodzić do pracy.

Bierzesz jeszcze coś

Mama mi mówi że mi wraca chorobą bo znowu zasłaniam okna prześcieradłami bo mnie śledzą.

Wzywam policję na ludzi którzy za mną chodzą. Lekarka mówi że jak będę brała leki to przestaną. Tylko jak niby leki które JA mam brać zadziałają na obcych ludzi????śmieszne

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lusesita Dolores biorę jeszcze pregabalinę - to już w tabletkach. Od wyjścia ze szpitala w kwietniu. Ja też chodzę do pracy, tylko nie pracuję na zmiany ani w nocy, gdybym miał taki nieregularny czas snu, to bym nie dał rady być stabilny. 

Cytat

 

Mama mi mówi że mi wraca choroba bo znowu zasłaniam okna prześcieradłami bo mnie śledzą.

Wzywam policję na ludzi którzy za mną chodzą. Lekarka mówi że jak będę brała leki to przestaną. Tylko jak niby leki które JA mam brać zadziałają na obcych ludzi????śmieszne

 

to, że Cię śledzą jest wytworem Twojego chorego umysłu, też tak miałem w psychozie. Dlatego branie leków = likwidacja urojeń tego typu. W rzeczywistości nikt za Tobą nie chodzi... Zapewniam Cię. Po co miałby to robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dryagan napisał:

@Lusesita Dolores biorę jeszcze pregabalinę - to już w tabletkach. Od wyjścia ze szpitala w kwietniu. Ja też chodzę do pracy, tylko nie pracuję na zmiany ani w nocy, gdybym miał taki nieregularny czas snu, to bym nie dał rady być stabilny. 

to, że Cię śledzą jest wytworem Twojego chorego umysłu, też tak miałem w psychozie. Dlatego branie leków = likwidacja urojeń tego typu. W rzeczywistości nikt za Tobą nie chodzi... Zapewniam Cię. Po co miałby to robić?

Bo jestem wybrana przez Boga,Jezusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lusesita Dolores napisał:

Bo jestem wybrana przez Boga,Jezusa

Chyba jednak nie. Jesteś wybrana przez chorobę i masz urojenia, dlatego szybko bierz leki. Gdybyś była wybrana to z pokorą znosiłabyś cierpienie i wybaczała swoim prześladowcom jak Jezus. A Ty ich podajesz na policję - Twoje zachowanie przeczy naturze wybraństwa. Dlatego nie jest ono prawdziwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dryagan napisał:

Chyba jednak nie. Jesteś wybrana przez chorobę i masz urojenia, dlatego szybko bierz leki. Gdybyś była wybrana to z pokorą znosiłabyś cierpienie i wybaczała swoim prześladowcom jak Jezus. A Ty ich podajesz na policję - Twoje zachowanie przeczy naturze wybraństwa. Dlatego nie jest ono prawdziwe

Chyba jednak tak.

Otrzymałam powołanie z nieba, od samego Boga. Zwalczam czerwonych

 

 

Edytowane przez Lusesita Dolores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 22:07, Dryagan napisał:

Biorę clopixol w zastrzykach - daję radę, nie jest źle.

Ja tak samo, niedługo przyjmę pierwszą serię zastrzyków (10 sztuk). Z jaką częstotliwością bierzesz zastrzyki? Ja co 2 tygodnie.

 

Nie orientujesz się może czy z clopixolu i codwutygodniowych wizyt po zastrzyk jest możliwość zastąpienia zastrzyków tabletkami? Jak napomknąłem psychiatrze o tym, to trochę kręcił nosem, ani tak, ani tak. Chyba clopixol w zastrzykach pozostanie ze mną na dłużej. 

Edytowane przez Liber8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×