Skocz do zawartości
Nerwica.com

POMOC ONLINE,EMAIL,TELEFONICZNA-WĄTEK ZBIORCZY.


KOREK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników Forum Nerwica.com :)

 

Chciałbym Was bardzo serdecznie zaprosić do odwiedzenia nowego portalu internetowego, poświęconego zagadnieniom znajdującym się w obszarze zainteresowań psychologii społecznej.

 

Znajdziecie tam m.in. artykuły, aktualności i recenzje książek, prowadzimy również forum dyskusyjne.

 

Polski Portal Psychologii Społecznej

 

Pozdrawiam

___________

Dariusz Tryba

Psychologia-Społeczna.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czuje ze powinnam zaczac znowu terapie, ale nie moge sie zdobyc na to zeby powiedziec kim jestem.... czy istanieje miejsce do ktorego mozna sie zglosic anonimowo??? wiem ze brzmi to glupio ale przynajmniej na poczatek, dopoki sie nie przelamie .... aha interesuje mnie warszawa i jej najblizsze okolice ... bede wdzieczna za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Pytałam się rodzicielki, czy pozwoliłaby mi iśc do psychologa. (:

... odpowiedziała mi, że mogłabym, owszem, ale..

po Jej trupie.

 

jedyne wyjście - czy sa jakieś porady on-line? wiem, że takie konsultacje nie dają świetnych wyników i nie rozwiązują wszystkiego, ale... warto spróbować. Eh. :(

 

I jeśli ten temat nie jest w odpowiednim dziale, to.. przepraszam.

i jeśli się powtórzył, to też przepraszam.

 

Ale ja chcę przynajmniej nr gadu, do kogoś, kto by mi pomógł. Nawet zupełnie anonimowo. Błagam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co rozumiesz pod stwierdzeniem "anonimowo". Jesli chodzi tylko o personalia to w każdym gabinecie prywatnym jesteś anonimowa - przecież nikt tam nie prosi Cię o legitymację ubezpieczeniową więc możesz podać dowolne dane. A jeśli nie odpowiada Ci bezpośredni kontakt z psychologiem wogóle to może spróbuj terapii online - widziałam że niektórzy oferują taką przez GG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maju! Ile masz lat? Nie pytaj matki... sama idz.. to Twoje życie. Nie musisz jej o tym mówić.. nie rozumie Twojej potrzeby a pewnie boi sie ze bedziesz opowiadać o domu a moze o niej. Moja cały czas mówiła mi , że powinnam sie pogodzić ze swoja chorobą.. że trudno... a nie ganiac po psychologach. Teraz wiem ,ze zawsze potrzebowałam jej akceptacji.. to był mój problem, Ale zycie jest moje. Gdzies tam to własnie jej wychowanie doprowadziło mnie do choroby,, jej zaniebanie..Teraz juz za pózno na osądznie... tak sie stało była młoda.. Ale ja mam swoje zycie, którego juz wieksza część minęła bezpowrotnie w leku i chorobach.. Przeżyłam koszmar... ale teraz już jej nie pytam co mam robić , to moje zycie i jeśli mi sie uda to zrobie wszystko by je ratować... Trzymaj sie i nie daj sie nikomu... walcz o swoje. Pozdrawiam Cie pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iwka... Zgadzam się z Tobą ! A najbardziej boli mnie fakt, że nie zawsze rodzice mają rację, chociaż chcą dla nas jak najlepiej. Ale to MY mamy świadomość tego, co dla nas byłoby szczęściem. Moja mama tłumaczy, że jeśli nikt w naszej rodzinie nie był leczony u psychologa, to i ja nie będę. Nic bardziej mylnego!

 

co do wieku.. Mam 14 lat... Nie wiem, czy psycholog by mnie przyjął. (?)

 

Ty też się trzymaj i życzę Ci tej asertywności, na którą Cię stać! Masz przecież prawo walczyć nawet z pomocą psychologa. Ja się na to nie zdobędę, bo matka mną manipuluje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maju! Twoja mama nie ma racji... To żaden wstyd.. Ludzie zdrowi chodza do psychologa by poprawic sobie relacje z rodzina czy po to by poznac lepiej siebie, świat.. itp. Psychoterapia jest teraz bardzo modna i naprawde bardzoi bardzo pomaga... iDeunia ma Swietny pomysł.... Spróbuj z tym szkolnym psychologiem...Powiedz mu to co tu napisałaś..i nie musisz przecież mówić mamie... nie robisz nic złego... a Twój wiek.. cóż.. im wczesniej zaczniesz cos robic ze soba tym naprawde lepiej. Ja przez lata udawałam że nicv mi nie jest że to tylko jakies fanaberie. Mama nie chciała tez słyszeć o psychologu. Przez 16 lat. sama walczyłam z choroba ze wstydem, bo nie wiedziałam ze to sie leczy.. Dopiero gdy przezyłam załamanie nerwowe i przestałam wychodzic z domu to dopiero łaskawie mamusia zgodziła sie na terapię ... a ja stara krowa (wtedy 36lat) skwapliwie z jej przychylności skorzystałam.Zmarnowałam tyle lat... nie wiedziałam że mozna inaczej, że nerwica to choroba. Teraz jestem od 9 lat na rencie i prosze Cie walcz o swoje życie.. zdrowie o siebie samą. Mama na pewno nie ma złych intencji ale nie rozumie problemu...Sa jeszcze poradnie szkolne gdzie przyjmują psycholodzy... za darmo i pamietaj że nie jestes juz dzieckiem...zaczynasz dorosłe zycvie i pewnie bys chciała by było ono szcześliwe a nie pełne lęku.. czy depresji... Trzymaj sie i nie daj się!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o pomoc on-line mozecie z niej skorzystac wysylajac maila na adres pomoc.metanoia@op.pl wiecej informacji na stronie www.cpp-metanoia.com http://www.cpp-metanoia.com/index.php?option=com_content&task=view&id=138&Itemid=32 ;) zapraszam równiez do korzystania z tamtejszego forum :D

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:11 pm ]

czy ktos ma jakies doswiadczenia z korzystaniem z pomocy online?? a moze samo forum pelnio w jakims sensie role terapeutyczna?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Chciałam sie dowiedziec, co myślicie o terapii za pośrednictwem Internetu? Czy takie wymienianie np. maili z terapeutą może rzeczywiście pomóc w wyjściu z depresji lub wyleczniu nerwicy? Jestem ciekawa czy taka terapia jest skuteczna. A może ktos z was próbował e-terapii,proszę o rady i opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×