Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacie, jeśli Sertagen był już omawiany w tym temacie - przeczytanie 58 stron zajęłoby masę czasu, więc zapytam.

Jakie macie doświadczenia w temacie "Sertagen, a waga?" Ogólnie marzy mi się, żeby przytyć, niestety przy nerwicy wyszło mi trochę odwrotnie, potem zaczęły się leki i póki co nadal nie stoję z wagą zbyt dobrze. Apetyt też tyłka nie urywa...

Jak było u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtagen 7.5mg na noc i rano 10 mg esci apetyt wzrósł, ale daję radę.Pytanie czy leki same w sobie tuczą czy tylko tycie występuje u pacjenta z powody apetytu wzmożonego?

 

Mogą tuczyć same. Ja kiedyś miałem chyba 110 kg na jakimś leku a nie jadłem zbytnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jak bym odstawił chlorprotriksen + ćwiczenia to dało by się schudnąć po kilku latch brania psychotropów ?

 

Czy w ogóle mając 25 lat da się jeszcze schudnąć ? Bo mam takie myśli , że nic z tego psychotropy mi zniszczyyły metabolizm a do tego metabolizm z roku na rok spada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petek da się schudnąć uwierz mi ja dopiero po dwóch latach od zaprzestania brania neuroli schudłem bez ćwiczeń metabolizm zapierdzielał jak szalony i chudłem byłem tak chudy jak przed braniem leków pozdro

 

 

Długo brałeś ? Ile masz lat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Sulpiryd 50 rano i w południe, cital połowę tabletki rano, rispolept 2x1 po 1mg, czy po tych lekach będę miał skłonności do tycia? Dodam, że jakoś mi to nie przeszkadza, bo chciałbym przytyć. Czy będę miał wzmożony apetyt? Leki biorę już 3 tygodnie i jakoś nie odczuwam różnicy... przytyło mi się może z 1 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lasvegasparano, Tu masz średni przyrost masy ciała jaki obserwowano po 2,5 miesiącach stosowania różnych neuroleptyków. Sulpirydu co prawda nie ma, ale jest amisulpryd(Solian)- lek bardzo do niego zbliżony chemicznie i farmakologicznie. No i jest Rispolept(risperidone). Cital(citalopram) raczej nie ma wpływu- ani w te ani we w te.

 

1kg = ~2,20lbs

1lbs= ~0,45kg

 

1tfg.JPG

 

Jak widzisz przy risperidonie(rispolept) delikwenci przybrali tylko nieco powyżej 2kg, a po amisulprydzie niecały 1kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wieczorem bardzo mnie ssie po kwetiapinie i mianserynie. Gdzieś w godzinę po zażyciu.

Gdy spanie nie przychodzi to nie mogę odpędzić się od jedzenia. Zwłaszcza ulubionych cukierków miętowych.

Jak jestem śpiący- idę spać, problemu nie ma.

Jednego razu zrobiłem sobie na kolację jajecznicy na tłustym boczku - po tym jeść mi się nie chciało. Ale codzień jeść to samo??

Brać leki na pusty żołądek, aby szybciej działały? Brać małe dawki leków nasennych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swistak2112, mnie się wydaje, że bardziej ciągnie Cię na jedzenie po mianserynie.

Rozumiem, że bierzesz oba te leki naraz ? Ja biorę mirtazapinę, a jak mi nie pomoże zasnąć, to dopiero wtedy kwetiapinę i stąd wiem, że bardziej chce mi się jeść po mircie niż po kwecie.

 

Na co masz w ogóle zapisaną kwetiapinę ? Wyłącznie nasennie, czy jeszcze z jakiegoś powodu ? Pytam dlatego, bo kiedyś też brałam setkę, ale to była zdecydowanie za duża dawka dla mnie ( jako dodatek do mirty, bo na samej kwetiapinie nie zasnę ).

 

Pytasz, czy brać na pusty żołądek ... tak zupełnie pusty to nie będzie, bo to w końcu nie rano. Możesz spróbować, a jakbyś się nie najlepiej czuł ( jakaś zgaga, czy inne dolegliwości ), to najwyżej wrócisz to tego co obecnie. Nieraz warto coś pokombinować, żeby przekonać się, jaki system brania leków jest dla nas najlepszy ( podobnie jak z dawkami, co dla jednego będzie super, dla drugiego - już niekoniecznie ).

 

Btw Cukierki miętowe to jeszcze nie jest tak źle ... jakbyś pół torta wszamał, to byłby większy problem ;)

A jajecznicy na kolację nie polecam ( zbyt ciężkostrawna zwł. na boczku ) ... zależy jeszcze, o której tę kolację jesz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swistak2112, mnie się wydaje, że bardziej ciągnie Cię na jedzenie po mianserynie.

Rozumiem, że bierzesz oba te leki naraz ? Ja biorę mirtazapinę, a jak mi nie pomoże zasnąć, to dopiero wtedy kwetiapinę i stąd wiem, że bardziej chce mi się jeść po mircie niż po kwecie.

Na co masz w ogóle zapisaną kwetiapinę ? Wyłącznie nasennie, czy jeszcze z jakiegoś powodu ? Pytam dlatego, bo kiedyś też brałam setkę, ale to była zdecydowanie za duża dawka dla mnie ( jako dodatek do mirty, bo na samej kwetiapinie nie zasnę )

Kwetiapinę mam tak jak chlorprothixen- w celach nasennych- po samej mianserynie nie zasnę. A większe dawki chlorprothixenu mocno mnie wysuszają. Spróbuję zmniejszyć mianseynę a zwiększyć kwetiapinę. Jak chce mi się spać- to idę i nie ma podjadania. Jak sen nie przychjodzi- to szaleństwo z tymi miętuskami... :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A większe dawki chlorprothixenu mocno mnie wysuszają

Co masz na myśli ? Że odczuwasz suchość w ustach ?

 

to szaleństwo z tymi miętuskami... :why:

Bez przesady, cukierki nie są jakoś mega kaloryczne. Ile ich zjadasz jednorazowo ? 2 paczki, czy jak ? A może olejek miętowy w jakiś sposób Cię uspokaja, dlatego tak chętnie sięgasz akurat po cukierki miętowe ;) Może jedynie nie gryź ich za bardzo, bo możesz sobie uszkodzić szkliwo zębów ( nie wiem, czy je gryziesz, czy czekasz aż się same rozpuszczą, różne ludzie mają przyzwyczajenia, zwł. nerwusi )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się wydaje, że bardziej ciągnie Cię na jedzenie po mianserynie.

Wczoraj nie brałem mianseryny, a zwiększyłem Ketilept do 200 mg, łącznie z Chlorprothixenem i Gabapentyną. Melduję, że ssało mnie mniej i było to do opanowania. Natomiast do 1 w nocy oczy szeroko otwarte, spać się nie chciało. Jednak usnąłem w końcu bez Estazolamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×