Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY


mysia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Z nerwica borykam sie juz od 4 lat w pewnym momencie leczenia wszystkie objawy ustapily lecz od lutego zaczelo sie wszystko na nowo uczucie ciezkosc w klatce piersiowej to moj najwiekszy problem badania typy EKG RTG krew alergie pasozyty nic nie wykazuja wszystko idealne. Ale zauwazylem pewna rzecz bedac u dentysty wyrywajac zeba dentystka musiala mnie pozszywac i przez okres 4 dni zanim zeszla opuchlizna i bol klatka mi nie doskwierala czulem wolnosc w plucha ale znow wrocilo to glupie uczucie ktoro nasila sie wieczorem juz mam dosyc wizyt u lekarzy i kolejnych badan moja pani doktor przepisala mi leki po ktorych jest poprawa ale nie taka jaka bym chcial przyjmuje rano 1x Setaloft 50mg 1x Convulex 500 wieczorem Convulex 1x 300 ale sam nie wiem juz do kogo mam sie zglosic wiec odwazylem sie na pisac na forum moze ktos mi cos doroadzi podpowie pokieruje z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro miałeś przerwę w objawach i domyślam się, że nie brałeś leków, to trudno się dziwić, że efekty leczenia jeszcze Cię nie zadowalają. Ja również od niedawna biorę Setaloft i przez chwilę czułam poprawę, a teraz popadam w depresyjne stany. Wierzę jednak, że to z czasem minie, a za tydzień rozpoczynam psychoterapię. Może też powinieneś się na nią zapisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy zle to opisalem wczesniej mialem calkiem inne obiawy teraz od lutego wlasnie ta klatka piersiowia

 

-- 12 gru 2012, 08:16 --

 

a za tydzień rozpoczynam psychoterapię. Może też powinieneś się na nią zapisać?

Niestety u mnie w miescie nie mam takiej mozliwosci najblizsze takie miejsce jest oddalone o 60 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dość długiej przerwie :)

W czasie tej przerwy sporo myslałam. niestety moje myslenie zawodzi.

popadam coraz czesciej w dołki.

wyzywam sie na wszystkim i na wszystkich dookoła ;/ a pózniej sama przez to cierpie.

Wydaje mi sie ze jestem uzalezniona od internetu.

leki troszke mnie uspokoiły. nie powiem ze bylam spokojna w stu procentach.

no ale jakas poprawa byla.

Co do tego odpuszczania sb pracy. :( jest tak Ze ja mam tylko 16 lat i niestety prawo polskie obowiazuje ze osoby musza uczyc sie do 18 roku zycia ...

Postanowilam i pomyslałam ze przyda mi sie rozmowa z psychologiem. lecz boje sie jej.

jestem umówiona na 8 stycznia.

 

Przez ten czas co mnie nie było. niestety bardziej sie zdołowałam :( straciłam prace poprostu byłam chora. napisałam kolezance z pracy ze zle sie czuje po czym szefowa zadzwoniła do mojej mamy ze mam nie przychodzic do pracy. bo tak byc nie moze ona na mnie płaci do zusu a ja nie przychodze. No przepraszam bardzo z 40 stopni goraczki wygladałabym cudownie... matka dawała mi takie wsparcie ze wiecej takiego wsparcia bym nie chciala z jej strony. :(

 

W domu uwazaja mnie za świruske ;( co tez jest dla mnie stopniem którego nie umiem przekroczyc :(

przejmuje sie wszystkim.

nawet cholernym koncem swiata.

mama powiedziała mi ze moge miec Tarczyce. musze zrobic dokładniejsze badania.

 

2 rzecza jest to. ze jakbym chciala umuwic sie znow z psychiatrą potrzebowałabym pieniedzy. niestety ja nie zarabiam. bo straciłam praktyki. mama tez nie ma.

 

Wydaje mi sie czasami ze śmierc jest jedynym rozwiazaniem :(

 

Wykańczam sie juz ;( prosze doradzcie mi co mam zrobic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolne krew mocz wyniki w normie wedlug lekarza^^.. W szpitalu tez bylem ekg robilli i tez w normie..Chociaz wiadomo u nas w Polsce to wszystko mozna zwalic na inna symulacje a potem czlowieka zabiera nagle.. a do gastrologa chcialem nie dala mi ..Mam skierowanie do Nefrologa bo na usg pokazalo ,ze nerki mam pomniejszone ..I chyba, a kurde rece coraz chudsze mam i ciezko mi co wstaje tokreci sie w glowie jem a do wc nie chodze chyba,ze co 3 dni kal jakiegos ciemnego koloru i taki strasznie dlugi ten stolec ..Wlasnie ostatnio nie czuje sie jakos mega zestresowany i dlatego pytam tutaj o jakeis porady bo sam nie wiem co badac tyle tego..Pogorszylsie tez wzrok i glowa mnie boli , brak sily ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do psychiatry mozesz tez iść państwowo, umów sie jak najszybciej, bo terminy pewnie juz odległe bedą, więc prawie zuzyjesz te leki które masz. DObrze ze pójdziesz do psychologa, nie ma sie czego bać, przygotujesz sobie wczesniej co chcesz powiedzieć, to znaczy to wszysytko co tu nam piszesz. Praktyke załatwisz sobie w innym miejscu i nie ma sie czym przejmowac, odrobisz jak sie troche pozbierasz. Staraj sie o dobry kontakt z mamą, zeby traktowała powaznie Twoje problemy, powiedz, ze nie chcesz zeby traktowano Cie jak swiruske, bo to cie dołuje jeszcze bardziej, po prostu masz problemy, a nie jestes świrem.

 

-- 13 gru 2012, 10:51 --

 

więc jesli śmierc jest w/g ciebie jedynym rozwiązaniem to bliski koniec świata powinien Cie raczej cieszyc niz stresować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Wreszcie zdecydowałem się napisać na tym forum, już dłużej nie wytrzymam. Od pewnego czasu zacząłem zauważać że mam ogromne problemy sam ze sobą. Strasznie zaczynam się denerwować w sytuacjach śmiesznych np jeśli spotykam kogoś i rozmawiam nie mogę popatrzeć tej osobie w oczy a jeśli tak już jest zaraz uciekam wzrokiem bo się peszę, do tego mam spocone ręce kiedy z kimś rozmawiam. Kiedy jestem w pracy i nagle pojawia się nowa rzecz której nie widziałem, lub która z pozoru jest prosta strasznie się denerwuję. Odczuwam podczas rozmowy z ludźmi że się ze mnie śmieją, nawet jeśli tego nie widać to czasem odczuwam że śmieją się żywcem ze mnie w głębi ducha, szydzą i mają mnie za ci...ę. Ja odczuwam to zachowanie i źle się z tym czuję. Głupio to powiedzieć ale znajomych wybiera takich by nie byli ode mnie psychicznie mocniejsi, przynajmniej w moim odczuciu i męczę się z tym że nie wyjdę do innych bo czuję jakiś dziwny strach czy jak to nazwać. Wstaję rano i w dzień w dzień jest to samo, mimo że zawsze gdy się obudzę staram się to analizować i mówić sobie zmień to, zmień tamto. Do tego ostatnio miałem sytuację stresową w pracy i obstawiłem trochę pieniędzy na hazardzie i przegrałem i teraz się trochę podłamałem że już jestem beznadziejny. Kiedyś parę lat temu nie było takich sytuacji a na pewno nie takich z których mógłbym robić analizy i przemyślenia. Najgorsze w tym wszystkim jest to ze źle się z tym wszystkim czuję. Mam wewnątrz siebie tak jakby dwie postacie które walczą ze sobą (jedna to ja który nie chce być taki, a druga to jakby to głębsze dno, dusza - nie wiem jak to nazwać fachowo).

Nie wiem już co z tym robić proszę Was gorąco jeśli macie rozwiązanie, wskazówki jak mogę sobie z tym wszystkim poradzić i możecie poświęcić parę minut będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczne od tego, że choruje na nerwice lękową od 7 lat, przechodzilam tez depresje, agorafobie itp. od 3 dni jednak mam jakies dziwne objawy. Ostatnio byłam w złej kondycji psychicznej, stres srest i jeszcze raz stres. 3 dni temu zaczeła mi dretwiec prawa dłoń, myslałam ze to zmeczenie(mam manualną pracę). jednak nastepnego dnia doszly nogi i rece i polowa twarzy, strasznie spanikowałam bo 10 lat temu byłam chora na polineuropatie-porazenie nerwow nog po szczepionce na zoltaczce. czym prędziej pojechalam na pogotowie, lekarz przebadał mnie i stwierdzil ze to przez nerwice, zapisał mi leki przeciwdepredyjne(w australii gdzie mieszkam lekarz internista przepisuje takie leki)i odeslal do domu, w domu po zazyciu pierwszej tabletki dostałam pierszy raz takiego ataku paniki ze myslałam ze umieram, serce waliło tak bardzo, nie mogłam oddychac, lęk taki ze malo nie zemdlałam, wymioty i mrowienie w calym ciele a takze mienienie w oczach, rodzina pomoglam mi sie uspokoic, ale trwalo to z 10 minut. nastepnego dnia rano jechalismy na weekend do innego miasta i ja myslałam ze to mi pomoze. myliłam sie-w trakcie jazdy samochodem-powtorka z rozrywki tylko ze gorzej. w przeciagu tych paru minut moje rece byly jakby kłute od srodka plus paraliz ktory ja tylko czulam bo inni mowili mi ze przeciez ruszam rekami. Potem kolejnego dnia kolejny atak i ciagla chec wymiotowania, nie moge nic przelknąć, boli mnie łeb i mam takiego kaca moralnego. no i odretwienie sie utrzymuje, to jest takie uczucie jakby mi ktos znieczulenie zaaplikowal w cialo i pol twarzy(nie czuje dokladnie)plus miejscami kłucie, palenie, gorąco..boje sie ze to moze byc Sm lub nawrot choroby sprzed 10 lat. nie mam juz kasy na badania rezonansu czy tomografu ktore tu kosztuja majatek. co robić, doradzcie błagam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku do sie złe czuje :/ zauważyłem jedna rzecz ze jak wstane zaczynam miec stan podgoraczkowy 37 do 37.4 jak tylko mam iść spać to zaczynam miec 36.6 nie rozumie tego ? Tak samo sie ma z plusem w dzień jest szybki badam na palcu pulsoksymetrem w dzień puls nawet do 120 w spoczynku a wieczorem spada do 60 np . Jasobie wkrecailem ze to hiv wczesniej miałem dusznosci od 2 lat :/ badam język dwa razy wyladowalem w ambulatorium wmawiazjac lekarze ze mam węzły chlonne powiekszone a ona ze nie :/ nie rozumie tego ze jestem zmęczony rozbity a jak tylko przychodzi wieczór to nie mam wogole ani gorączki ani nic czemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, nawet lekarz bez badan nie byłby w stanie Ci pomóc, a co dopiero my na forum,przyczyn moze byc mnóstwo, neurologincze, metaboliczne i in.Wątpie ze leki p/depresjne mogą to usunąć i ze to wyłącznie objawy nerwicy, bez przesady, nie słyszałam, zeby ktoś z nerwica miał takie objawy neurologiczne. Musisz sie leczyc, robic badania, nikt nawet na portalu z ekspertami odpowiadającymi na pytania (lekarzami) nie będzie w stanie cie leczyc na odległóść, bo takie objawy moze dawac mnóstwo chorób.Mogą byc nawet zaburzenia elektrolitowe, np. niedobór wapnia, magnezu. i 100 inncyh przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monietta, czy jest taka możliwośc żeby cię przyjęli bezpłatnie do szpitala? może powinnaś jeszcze raz udać się na izbę przyjęć i powiedzieć o wszystkich swoich dolegliwościach, powiedz ,że to nie ustępuje po środkach które dostałaś... naprawdę takie symptomy mogą mieć różnorakie przyczyny, ale żeby podczepić je pod nerwicę ( to jest mocno prawdopodobne, zwłaszcza,że pojawia się to równocześnie z lękiem i objawami wegetatywnymi), trzeba wykluczyć przyczyny somatyczne, trzymam kciuki ,żeby było dobrze, napisz co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×