Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość 19 LAT

Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

BIERZE TO KTOS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od jutra zaczynam brać Lutexę (z tej

samej grupy leków co Asentra). Czy mogę brać również Bodymax? Lek ten brałam przez ostatni rok, jest bez recepty, zawiera żeń

szeń i witaminy przez co rzadziej się przeziębiałam. Zapomniałam zapytać o to psychiatrę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!!!

Cicha Wodo, a jezeli ktoś sie pomyli i powie, że

możesz brać te dwa leki ze sobą, a okaże się iż jakiś składnik jednego koliduje ze składnikiem drugiego. Konsekwencje tego

mogą być różne.

Radził bym Ci skontaktowac się z lekarzem, niż szukać odpowiedzi na forum. Bo w razie jakichkolwiek

powikłań narobisz sobie kłopotu i bedziesz mieć pretensje do tego, który Ci tak poradził .

Pozdrawiam!!! :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej bedzie jak zapytasz lekarza,lub nawet farmaceute

w aptece.Wiadomo przeciez,ze na Forum moga pojawic sie rozne opinie ale decydujacy glos ma zawsze lekarz ktory ten lek

przepisal.My tu wyrazamy tylko wlasne opinie,dzielimy sie doswiadczeniami,przemysleniami.Nie jestesmy lekarzami!!!To chyba

jasne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiecie, z moja

terapią lekową było tak: na pierwszej wizycie doktor dała mi 5 sztuk Seroxatu i receptę na Xanax.Nie mialam pojęcia, że ten

drugi kosztuje prawie 40 zl i musialam zorganizowac pieniążki.Zanim je zdobylam bralam tylko Seroxat-pół tabletki rano i pół

wieczorem. .Jak pisałam, nie dość, że nie pomagał na moje lęki, to jeszcze powodował dodatkowe okropne objawy, tym razem

podobne dla kogoś, kogo chwyta właśnie wylew (zaburzenia widzenia, mowy, mrowienie w głowie, drętwienie jakby mózgu). Na

drugiej wizycie powiedziałam o tym lekarzowi. Odpowiedziała, że Seroxat sprawia takie "niespodzianki" przy pierwszych dniach

stosowania i że to normalne. Tłumaczyła mi, że będzie on jednak moim lekiem DOCELOWYM , i aby złagodzić te przykre

dolegliwości jego przyjmowania kazała brać mi jednak dodatkowo Xanax. Teraz mam zażywać 1 tabletkę Seroxatu rano i jedną

Xanaxu na noc. Nastraszyliście mnie, ze Xanax uzależnia. Wprawdzie, jak piszecie działa pozytywnie od pierwszej pigułki, ale

co to za polityka, jeśli po odstawieniu wszystko wróci. Teraz czuję sie naprawdę dużo lepiej. (Xanaxu łyknęłam dopiero 4

sztuki) Co myslicie o takim zestawieniu farmakologicznym, jakie mi "wymyśliła" moja psychiatra?

WIELKIE DZIĘKI KAŻDEMU,

KTO MI ODPISUJE.WASZE WSKAZÓWKI SĄ DLA MNIE BUDUJĄCE I...RATUJĄCE!!!DZIĘKUJĘ

SERECZNIE!!!

Montinta

Temat przenosze do subforum 'Leki' (dop.

Lith)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uuuuuu :lol::lol: sądze, że xanax w połączeniu nawet z

witaminąC da już niezłą bombę :twisted::twisted::twisted: A tak na poważnie, nawet jeśli się uzależnisz, nikt nie

powiedział że objawy przy odstawianiu leków będą takie jak masz teraz - na które te leki stosujesz. Mam rację? Częściej jest

tak że np. wyleczysz nerwicę, a dostaniesz depresję :wink: tylko żartowałem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja brałem xanax przez 30 dni na noc(1mg sr)Fakt,że przez 3

dni po odstawieniu czułem się tragicznie ,Ale po 3 dniach przeszło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja łykałem jedną tabletkę na dzień, ale robiła mi się z

takiego dnia noc :shock:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ja uważam, że wystarczy samo branie seroxatu, jak lek już się

na dobre zadomowi w organizmie powinny minąć wszelkie objawy i nie ma sensu wspomagać sie jeszcze xanaxem, który jest lekiem

uzalezniającym, a seroxat nie.Wszystko zależy również od indywidualnych predyspozycji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

ale powiem wam jedno biore je od wczooraj i (zeby nie zapeszyc) ale totalnie brak objawow czuje sie doskonale przy nich tlyko jestes taki drohe lekko zakrecony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, mnie osobiście Asentra nie pomogła...

Brałam około 5 miesięcy.

Ale może to moja sytuacja życiowa jest zbyt skomplikowana, żeby ten lek miał szansę odpowiednio (czyt. zgodnie z moimi oczekiwaniami) zadziałać...

Sama już nie wiem. Ale efektów nie zauważyłam...

Odstawiłam.

Od tygodnia biorę Seroxat. Mam wielką nadzieję, że nabiorę chęci do ŻYCIA!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co wy na to (chyba we "wproscie" to było, ale nie dam głowy):

Większośc leków przeciwdepresyjnych wywołuje spadek libido, zaburzenia erekcji, opuźnia orgazm. Jakość życia seksualnego nierzadko ulega pogorszeniu. Są jednak wyjątki!!! klomipramina (Anafranil) i fluoksetyna (prozać) są sierodkami przeciwdepresejnymi, które wykazują czasem nietypowe działanie uboczne: wywołujące nieoczekiwany orgazm przy każdym... ziwenięciu (przynajmniej u pięciu procent zażywających). Pewna młoda kobieta przez dłuższy czas przyjmowała lek na depresje. Odpowiadał jej tak bardzo, żę ziewała specjalnie, by przeżywać orgazm. Inny przypadek przedstawia dwudziestoparoletniego mężczyzne, który musiał stale nosić prezerwatywe, gdyż po każdym ziewnięciu miał wytrysk. Wieść o niezwykłym ubocznym działaniu leku rozeszła się w internecie. Jeden z korespodentów pisał o nieobliczalnych skutkach społecznych, jakie mogą sie pojawić, jeśli leków zacznie byc szerokostosowany. Ludzie zaczną gromadie uczęszczać na wykłady uniwersyteckie, na spotkania z politykami, a na przyjąciach szukać towarzystwa najnudniejszych gości. Ale chyba nie wszystkim to wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmmm......ja w pracy ziewam srednio co pół godziny......nic tylko lece po recepte na bioxetin....hehe :lol::lol::lol: na sama myśl juz mi sie spac zachciało :lol::lol: boze jak dobrze ze jezdze do pracy samochodem........jak jabym doszła do domu po tych 16 orgazmach ????!!!! heeh..............samopoczucie jak koń po westerenie.... :lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Za długo już "jechałem" na obydwu lekach, więc czas zrobić przerwę.

Ponieważ mój lekarz ciągle się upiera przy zapisywaniu powyższych, chyba go zmienię. Kręcąc głową "bo przecież bierze pan te leki i dobrze się pan czuje i śpi pan, więc po co to zmieniać" zapisał mi Elenium i Cloranxen. Nie wiem, czy to lepszyzestaw, ale stanowczo na jakiś czas muszę zmienić leki, żeby za bardzo się nie przyzwyczajać. Zobaczymy...

Rafik, uważaj :!:

Od Stilnoxu bardzo łatwo się uzależnić i ciężko z tego wyjść, jeśli bierze się długo. A cloranxen należy do benzoodiazepin i nie może być stosowany do leczenia czegokolwiek, a jedynie doraźnie (maksimum miesiąc, jeśli już kompletnie nie wyrabiasz)

Na co konkretnie bierzesz te lekarstwa? Lekarz psychiatra rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak długo "jechałes" na tych lekach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 miesięcy na Xanaxie, i miesiąc na Stilnoxie. Oba leki jeszcze mam w zapasie, ale już nie będę ich używać na razie.

Ups..długo chyba. Jak będziesz w stanie (przewiduję średnią burzę przy odstaianiu), to napisz jak Ci idzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

10 miesięcy na Xanaxie -sporo :shock: Rafiku nie spiesz sie za bardzo z odstawieniem.Co kilanascie dni zmiejszaj dawke.Stopniowo aby zminimalizowac"zespoł odstawienia"Zreszta psychiatra powinien Ci w tym pomoc jakby działo sie cos niepokojacego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od jutra trzymam kciuki i czekam na relacje.A moze nie bedzie tak ciezko...zycze Ci tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rafik, nadal nie powiedziałeś, co konkretnie skłoniło lekarza do przepisania tych właśnie leków.

Domyślam się, że chodzi o lęk. Próbowałeś psychoterapii?

Bo wymienione przez Ciebie leki z niczego Cię nie wyleczą - nie są od tego.

I niepokojąco wygląda to co piszesz o wspomaganiu... Wszak Elanium i Tranxene to benzodiazepiny tak samo jak Xanax. Wszystkie uzależniają.

Jak mówię, nie znam specyfiki Twoich dolegliwości, ale gdy przeczytałem, że prawie rok to bierzesz... kurewsko długo :/

I, raz jeszcze - to nie leczy!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tranxene dostałam na samym początku leczenia od lekarza pierwszego kontaktu. Nie pomaga zupełnie. Natomiast usypia się przy niej nawet na siedząco ;) Przynajmniej ja tak miałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lekarz powiedział, że w żadne psychoterapie nie wierzy

To zmień lekarza. Chyba że Twoje problemy mają podłoże czysto biologiczne, co trudno mi sobie wyobrazić...

O klinikach odwyku benzodiazepinowego może słyszałeś? :?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rafik..a nie zależy Ci na tym,by mieć lekarza z prawdziwego zdarzenia i db terapię lekową..a co za tym idzie - zaufanie do niego..? Qrcze,ja bym tak nie mogła jak Ty.. :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jednak masz do niego zaufanie.. ;) W takim razie przestrzegaj jego zaleceń 8) I nie mieszaj tak tych leków. Coś Ci może wreszcie zaszkodzić (nawet brane doraznie) ;) A "dorażnie" to ja tylko tabletkę od bólu głowy biorę ;) Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mam pytanie, bardzo pilne. Czy ktos lączyl juz Seroxat z Xanaxem, czy to w ogole jest bezpieczne? Psychiatra sugerowal mi wznowienie brania Seroxatu (po 3 latach nawrot choroby po braniu Seroxatu) w polaczeniu z Xanaxem - tylko w przypadkach stresowych, zwiekszonego napiecia lekowego.

Nie wiem jednak jaki wplyw to wywrze na moim organizmie, dlatego jestem ciekaw czy ktos juz probowal taka mieszankę i jakie odczuwal skutki, czy to pomagalo, czy moze przeszkadzalo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi