Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a sex. Wątek zbiorczy


Sertralina

Rekomendowane odpowiedzi

No w sumie to ja się boję jakichkolwiek tabletek z hormonami :roll:

Ja wolę być 100% natural :lol: Chociaż teraz nie jestem natural, bo biorę asertin od 4 miesięcy i na początku brania było pięknie, tzn libido miałam ogromne przez jakies 3 miesiące ale teraz jest beznadziejnie :-| Ale przynajmniej depresji nie mam... coś za coś niestety :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie, depresja minie calkiem to i seksu Ci sie zachce:)

Ja tez mam teraz po lecie problemy z libidem, dzis pierwszy raz sie kochalam od 2-3tygodni z tego co pamietam, a mieszkam z partnerem. Dzis mnie prawie zmusil bo juz wytrzymac nie mogl ;D ;) Ale fajnie bylo, moze warto sie przemoc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracący- w dzialanie leku zawsze trzeba uwierzyc, jak sie do niego zle nastawisz to nie pomoze. Mi pomogla praca nad soba, nie leki. Ale leki czasem sa konieczne, np uspokajajace. A na atak dla mnie tylko xanax i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi asertin, który biorę od 4 miesięcy, pomógł stanąć na nogi i zdystansować się do pewnych rzeczy, nabrałam pewności siebie, jestem odważniejsza, zaczęłam stanowczo walczyć o swoje, zaczęłam stawiać warunki... Dzięki temu lekowi nie jestem już taka nadwrażliwa, kiedyś płakałam bardzo często(depresja) a na asertinie już to się rzadko zdarza, nie tak łatwo mnie urazić, zranić jak kiedyś.

Oczywiście pracuję nad sobą już od wielu lat i myślę, że jestem na dobrej drodze ku zdrowiu. Na lek zdecydowałam się z oporami, bo ogólnie do leków chemicznych mam trochę awersję i zamierzam odstawiać na wiosnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrixor, skutków a.d. libido nie powoduje jeszcze np. coaxil, wprawdzie jest nazywany lekkim ale na pewno aktywizuje i nie powoduje spadku libido, to wiem, jeszcze chyba nie powoduje buspiron ale nie jestem pewien.

 

[Dodane po edycji:]

 

Aha matrixor i jest jeszcze kompletne novum-Valdoxan, własnie mi lekarz przepisał ale drogi jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz lek znieczulił Cię na uczucia negatywne. A czy zauważyłaś, że jesteś także mniej czuła, wrażliwa itd? Chodzi o pozytywne uczucia.

Pozytywne uczucia mam, jeśli chodzi o moje dzieciaczki to mam ich więcej, bo mam więcej cierpliwości i częściej dobry nastrój więc uczucia pozytywne jak najbardziej są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

od 2 lat męczę się z zaburzeniami lękowo -depresyjnymi oraz z CHAD.

Przetestowałem wiele leków i lipa jedna wielka.

Teraz jestem na setalofcie 50 rano

Nie ma na razie poprawy , ale nie ma tez jakiś dramatycznych skutków ubocznych poza jednym, który mnie najbardziej zniechęca do dalszej terapii-a mianowicie problemy z wzwodem, utrzymaniem wzwodu , a o "dojściu" już nie wspomnę-totalna znieczulica. Chciałbym kontynuować próbę leczenia tym specyfikiem ( bo może to ten trafiony w końcu będzie )

czy macie jakieś doświadczenie co można ewentualnie dorzucić do sertraliny aby zlikwidować tą wku...cą dolegliwość (mam napaloną żonę i nie chce robić z siebie dalej cioty ). Nigdy nie miałem z tym problemów.

Czytałem gdzieś na waszym forum , że można sertraline łączyć z Mianseryną, lub buspironem,lub trazodonem (tylko w jakich dawkach??? )

Może coś jeszcze zadziała?

acie jakieś doświadczenia???

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

od 2 lat męczę się z zaburzeniami lękowo -depresyjnymi oraz z CHAD.

Przetestowałem wiele leków i lipa jedna wielka.

Teraz jestem na setalofcie 50 rano

Nie ma na razie poprawy , ale nie ma tez jakiś dramatycznych skutków ubocznych poza jednym, który mnie najbardziej zniechęca do dalszej terapii-a mianowicie problemy z wzwodem, utrzymaniem wzwodu , a o "dojściu" już nie wspomnę-totalna znieczulica. Chciałbym kontynuować próbę leczenia tym specyfikiem ( bo może to ten trafiony w końcu będzie )

czy macie jakieś doświadczenie co można ewentualnie dorzucić do sertraliny aby zlikwidować tą wku...cą dolegliwość (mam napaloną żonę i nie chce robić z siebie dalej cioty ). Nigdy nie miałem z tym problemów.

Czytałem gdzieś na waszym forum , że można sertraline łączyć z Mianseryną, lub buspironem,lub trazodonem (tylko w jakich dawkach??? )

Może coś jeszcze zadziała?

acie jakieś doświadczenia???

Robert

 

 

nie tylko Ty masz taki problem, przejdzie samo zobaczysz, mnie przeszło po 2 tygodniach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina i tak najmniej zaburza sprawy popędu...ze wzgledu na działanie dopaminergiczne,bo to dzieki dopaminie własnie mamy napęd w tym równiez i siłe popędu seksualnego...bupropion wrecz wzmaga libido,mozna go łączyc z SSRI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie próbowałem ale czytałem w fachowej literaturze medycznej ze takie zestawienie jest mozliwe i czesto stosowane w USA...sertralina i bupropion działają na wszystkie neuroprzekaźniki odgrywajace fundamentalną role w leczeniu depresji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy tu już wielokrotnie, co wpływa pozytywnie na libido i potencję i nic nowego nie wymyślimy ;)

 

To leki:

-Lerivon

-Trittico

-Wellbutrin

 

Teoretycznie każdy z tych antydepresantów można łączyć z sertraliną, rzecz jasna pod kontrolą lekarza. On tez powinien ustalić dawkę, bo to naprawdę nie nasza rola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Anno- czytałem już masę Twoich wyważonych i popartych ogromnym doświadczeniem postów. Nie pamiętałem jednak w natłoku wiadomości czy te specyfiki można łączyć z SSRI.

Chętnie zasięgnę Twojej opinii w temacie moich dolegliwości.mam 37 lat i czuje że jestem od 2 lat na wykończeniu-a tu przecież życie przede mną !!!

jeśli masz ochotę to odezwij się na mojkego maila

rober6666@o2.pl

Bardzo liczę się z Twoim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogły mi te leki które mi proponowaliście. Brałem Mianseryne, Triticco, Lerivon i nic. Nadal nie mam wzwodu. Co może być przyczyną? Mam żylaki powrózka nasiennego (żylaki jądra)..ale urolog powiedział mi że powodem braku erekcji są rzyjmowane leki na NN a nie żylaki. Zaś inny mówił że żylaki mogą być przyczyną. W lutym idę na operacje usunięcia ich. Tylko co wtedy jak to nie pomoże?

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Choruje na nerwice natręctw około 10lat...leczę się farmakologicznie od około 4lata. Obecnie biorę Risset i Mocloxil, a wcześniej chyba z 8-10 innych leków na nerwicę natręctw..po wszystkich lekach jakie brałem...mam jeden główny efekt uboczny a mianowicie brak erekcji. Przeszkadza to mi i mojej dziewczynie...proszę o POMOC, ponieważ od ponad 2lat nie występuje u mnie w ogóle erekcja, natomiast wytrysk tak, ale co z tego jeśli nie mogę się kochać z moja dziewczyną. Brałem Mianseryne, Triticco, Lerivon, które miały mi pomóc w tej kwestii i nic. Nadal nie mam wzwodu. Co może być przyczyną? Mam żylaki powrózka nasiennego (żylaki jądra)..ale urolog powiedział mi że powodem braku erekcji są przyjmowane leki na NN a nie żylaki. Zaś inny mówił że żylaki mogą być przyczyną. W lutym idę na operacje usunięcia ich. Tylko co wtedy jak to nie pomoże?

Proszę o odpowiedź.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×