Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a sex. Wątek zbiorczy


Sertralina

Rekomendowane odpowiedzi

no nie bardzo

 

to ze mam pobudzenie to jedno

 

ale kazde pobudzenie powoduje niepokoj

 

co z tego ze z jednej strony odczuwasz pobudzenie a z 2 niepokoj

to sie ze soba gryzie

 

a wiec efekt jest jeszcze gorszy

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:21 am ]

leift co do opisu

 

odpowiem Ci wprost

nie ma takiego leku

 

mozesz jedynie zamienic objawy somatyczne na objawy leków

 

zalezy co lubisz

jesli tolerujesz lekkie odrealnienie i pobudzenie na zmiane z sennoscia

jak najbardziej bierz antydepresanty :)

 

zamienisz soamtyzacje na derealizacje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leift co do opisu

 

odpowiem Ci wprost

nie ma takiego leku

 

mozesz jedynie zamienic objawy somatyczne na objawy leków

 

zalezy co lubisz

jesli tolerujesz lekkie odrealnienie i pobudzenie na zmiane z sennoscia

jak najbardziej bierz antydepresanty :)

 

zamienisz soamtyzacje na derealizacje :P

 

 

dell...czy sugerujesz, że lekami antydepresyjnymi nie można wyleczyć bólu niewiadomego pochodzenia, a jedynie zastąpić go stanem senności lub innym wywołanym przez leki antydepresyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam ten temat ponieważ chciałabym się was zapytać czy wasze leki wpływają na waszą seksualność. Ja od czasu kiedy zachorowałam i zaczęlam brać leki nie miałam w ogóle ochoty na seks. Lepiej nie mówię ile lat temu to było.... Lekarz powiedział mi, że antydepresanty ogólnie obniżają libido. W sumie nie martwiło mnie to dopóki ktoś ze mnie nie zażartował na temat braku seksu i tego skutków. Teraz coraz częściej myślę że coś ze mną jest nie tak skoro jeszcze nigdy....

Czy są tu osoby w podobnej sytuacji, które łykają leki od dziecka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy po Citronilu (citalopram) ma się obniżone libido i impotencję?

Dostałem receptę na ten lek i nie wiem co o nim sądzić.

Jest obszerna dyskusja na temat Citalu, ale nikt nie napisał czy występują takie skutki uboczne jak wyżej napisałem...

Jeśli ktoś miał takie doświadczenia z tym lekiem niech się wypowie...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSRI chyba na każdego jakoś wpływa w sferze seksualności. U mnie występuje opóźnienie ejakulacji, oraz lekkie osłabienie reakcji na bodźce seksualne. Problemów z erekcją nie zauważyłem. A obniżone libido? Tak z pewnością, bo ssri zmniejszają transmisję dopaminergiczną, co przekłada się na zmniejsze libido ( choć nie u wszystkich ). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Choruje na nerwice natręctw około 10lat...leczę się farmakologicznie od około 3lat. Obecnie biorę Anafranil SR, a wcześniej chyba z 8-10 innych leków na nerwicę natręctw..po wszystkich lekach jakie brałem...mam jeden główny efekt uboczny a mianowicie brak erekcji. Przeszkadza to mi i mojej dziewczynie...proszę o POMOC. Czy mogę brać coś do tego Anafranilu co spowodowałoby że nie miałbym tego problemu, ponieważ od ponad 2lat nie występuje u mnie w ogóle erekcja, natomiast wytrysk tak, ale co z tego jeśli nie mogę się kochać z moja dziewczyną. PROSZĘ o pomoc.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Nie wiem czy cos można brać dodatkowego, ale na pocieszenie Ci powiem, że niestety po większości antydepresenatów są tego typu skutki uboczne:( Zarówno u facetów jak i u kobiet:( libido kiepskie, brak ochoty na seks, brak orgazmu, ale bardzo płytki, inny niz kiedyś... też nie bardzo sie z tym moge pogodzić, ale cóż mi pozostaje... MOże Twoja dziewczyna zrozumie Cię...wiem, ze to trudne...

trzymaj się

Katarzynka35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :smile:

 

Ja stosuje Citronil od 3tygodni.Jak narazie wielkich efektów nie zauważyłem jeżeli chodzi o moją głowę-mam nadzieje ,że wkrótce się to zmieni.

Natomiast zmiany zauważyłem tak jak kolega napisał z opóźnieniem ejakulacji,jednym słowem mogę dłużej :D

Ale mam też pytanie odnośnie Citronilu,tzn planujemy z żoną za jakieś 4miesiące dzidziusia-czy muszę przerwać leczenie czy mogę kontynuować leczenie?

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprawę erekcji dobry jest podobno trazodon (Trittico) - poszukaj w necie. Ale nie wiem, czy znosi działanie Anafranilu osłabiające libido (?).

 

A ja mam inne pytanie - czy brak potencji ustępuje po jakimś czasie stosowania Anafranilu lub po jego odstawieniu??? :shock:

 

Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmniejszyc dawke Anafranilu do podtrzymujacej/minimalnej i dodac do niego 60 do 90 mg Lerivonu.

Ewentualnie zejsc z Anafranilu i sprobowac kombinacji niewielkiej dawki Seronilu i maksymalnej Lerivonu. Mozna tez zobaczyc jak bedziesz czul sie psychicznie na samym Lerivonie. On zdecydowanie poprawia jakosc zycia seksualnego, przywracajac orgazm/erekcję w przypadku ich zaburzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko, do kazdego leku dolaczona jest ulotka na temat objawow ubocznych i sa ich z pewnoscia miliony. Co nie znaczy, ze kazda osoba przyjmujaca te medykamenty ich wszystkich doswiadczy. Np Voltaren przeciwbolowy moze wywolywac miedzy innymi anemie aplastyczna i lysienie. Biore go i na brak uwlosienia skory glowy nie narzekam. Takze nie dajmy sie zwariowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu ludzie nawet takie, zreszta dosc makabryczne, zarty biora na powaznie, przy nerwicy lękowej na przyklad nie ma sie chyba czemu dziwic.

 

Jesli chodzi o Trittico to z wlasnych doswiadczen moge powiedziec, ze co prawda nie zaburza w sposob istotny sfery seksualnej, ale moim zdaniem wplywa na odczucia przyjemnosci, ktore nie sa juz tak intensywne.

 

Natomiast Lerivon ma to do siebie, ze brany w duzych dawkach potrafi znosic negatywny wplyw innych lekow. Natomiast stosowany jako lek jedyny.... to juz jest po prostu inna bajka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Lerivon ma to do siebie, ze brany w duzych dawkach potrafi znosic negatywny wplyw innych lekow. Natomiast stosowany jako lek jedyny.... to juz jest po prostu inna bajka ;)

 

Mogłabyś rozwinąć myśl?

 

Co sądzisz o połączeniu Sulpirydu stosowanego rano (150 / 200 mg) - z Lerivonem na wieczór (60 / 90 mg)? Czy ma sens? Czy nie wyklucza się działanie aktywizujące z uspokakającym? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie moglabym ;)

 

Lerivon w duzych dawkach, tzn minimum 60 mg a nawet wiecej (ilosc zalezy od przyjmowanych innych lekow) znosi negatywne skutki uboczne w sferze seksualnej. Wiadomo, ze przy braniu wielu antydepresantow, a nawet neuroleptykow czy stabilizatorow nastroju wystepuje brak orgazmu u obu plci lub/i brak wzwodu u mezczyzn. Ratunkiem jest tu wlasnie mianseryna.

 

Bralam takie polaczenia jak Lerivon- Anafranil i Lerivon- Seronil. Oba znakomicie dzialaly przeciwdepresyjnie, do tego ten drugi zestaw moim zdaniem jest bardzo dobry na ZOK. Jesli bedziesz mogl tak ustawic sobie leki, ze np bierzesz niewiele Seronilu/Anafranilu, ewentualnie jakiegos innego z tych grup i do tego sporo Lerivonu, problemy z potencja powinny ustapic.

 

Idealnym rozwiazaniem jest sam Lerivon, jesli naturalnie zadziala. Mozna sie zamienic w boga seksu :lol:

 

Natomiast co do Twojego drugiego pytania widze, ze zalozyles odrebny temat, wiec moze tam odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy potrzebuja polaczen kilku lekow, zeby poczuc sie lepiej. Sam Lerivon brany w najciezszym rzucie choroby moze, choc nie musi, zadzialac. To wlasnie mialam na mysli.

Potem kiedy stan sie ustabilizuje, mozna zejsc z innych lekow i pozostac przy mianserynie w dawkach podtrzymujacych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Od trzech miesięcy przyjmuję seronil (fluoksetynę) na stany

depresyjne. Główne objawy to brak energii i motywacji, zmęczenie,

uczucie wysiłku przy najgłupszych czynnościach. To wszystko minęło,

podobnie jak początkowe skutki uboczne leku, pozostał tylko jeden

problem, jak to ulotka ładnie określa, dysfunkcji seksualnych. A

skoro już aspiruje do normalności i zdrowia psychicznego to

chciałbym korystać z wielu aspektów życia, także tego;-). Więc chcę

zaporponować zmianę leku przy najbliższej wizycie i jednocześnie być

przygotowany do rozmowy z lekarzem.

Które antydepresanty o profilu aktywizującym, energetyzującym,

nakręcającym, motywującym nie wywołują negatywnych skutków w sferze

seksualnej. Nie chodzi mi tu o teorię, bo na ulotkach najczęściej

wypisane są wszystkie możliwe skutki uboczne, ale o wasze

doświadczenia w tej kwestii. Mi jedynie przychodzi do głowy

moklobemid (np Moklar), ale aby zacząć go brać po fluoksetynie

należy miesiąc odczekać, a boje się że depresja powróci. Wiem, że

Lerivon też nie wywiera negatywnego wpływu w tej materii, ale to jak

wynika z opisów typowy zmulacz. I jestem w kropce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie pozytywnie w tej kwestii wpływa sertralina, biorę Asertin i odczucia seksualne mam intensywniejsze niż kiedyś. Być może to skutek działania leku taki, że nie mam natrętnych niepotrzebnym myśli podczas seksu(bo tak było) i mogę się skupić na tym co robię w danej chwili:) I praktycznie za każdym razem mam orgazm i to nawet kilkakrotny, co kiedyś zdarzało się rzadko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie brałem nigdy sertaliny pod żadną postacią. Jedynie Effectin wcześniej, ale też było kiepsko pod tym względem.

Ale czy sertralina jest lekiem aktywizującym czy bardziej zmulaczo-uspokajaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×