Skocz do zawartości
Nerwica.com

telefony/smarfony


Gość paradoksy

Rekomendowane odpowiedzi

jako że strasznie się jaram, chętnie wymienię się opiniami i doświadczeniami

 

jakiego telefonu teraz używacie?

z czego jesteście zadowoleni, a z czego nie?

jaki telefon chcielibyście mieć, dlaczego własnie ten?

 

doświadczenia z OS? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow, no mam abonament, który płacę...

 

ja bez telefonu nie wyobrażam sobie życia.

 

-- 11 lut 2012, 14:15 --

 

poza tym oprócz rachunku za telefon, mieszkanie i jedzenie nie mam jakichś wydatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja posiadam blackberry Curve 8520. Póki co jestem zadowolona. Raz się ekran zepsuł, a naprawa była dość kosztowna. Ogólnie klawiatura pierwsza klasa(choć nić nie przebije klawiatury HTC Touch Pro 2). Jeśli chodzi o surfowanie po internecie to nie mam zastrzeżeń. Wiadomo-mniejszy ekran nie daje takich możliwości co np Iphone, ale ja więcej nie potrzebuje póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow motion, ja właśnie jestem w trakcie wymiany mojego LG P500 na BlackBerry 9300.

Niestety, prędkość edge mnie dobija, dlatego nie wybrałabym BB 8520. 9300 powinna śmigać.

 

I co jak co, miałam już z 5 tel dotykowych i ŻADNA wirtualna klawiatura nie zastąpi fizycznej, poza tym #$#^%^% mnie strzela jak potrzebuję coś szybko zrobić a telefon się zawiesza... co na Androidzie zdarza się często, nawet mimo dobrej optymalizacji urządzenia.

 

Mega dobry system, który ostatnio testowałam - Windows Phone Mango. Bardzo stabilny, przez miesiąc haratania telefonu ani razu się nic nie zawiesiło.

 

-- 12 lut 2012, 11:58 --

 

tzn. mega dobry pod względem stabilności i szybkości, ale ma parę małych niedociągnięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG GT540, więc nie pierwszej nowości sprzęcik. Wada - ekran dotykowy. Przydałby się multitouch. No i jest koszmarnie niemożliwy w kalibracji, ale to raczej moja wina, bo telefon miał pewnego razu spotkanie pierwszego stopnia z betonem. Na innej wadzie sparzyłem się wczoraj. Padł mi net w mieszkaniu (na amen, wymagało na drugi dzień interwencji technika w skrzynce przy ulicy), więc chciałem pociągnąć neta z telefonu na komputer. A tu okazało się, że bez sterowników do usb komp (świeżo po formacie) jest tylko ładowarką dla telefonu. Mimo, że tą niedogodność da się obejść, łącząc urządzenia przez bluetooth/wifi i tak przekazać ściągnięte na telefonie stery, to karygodny jest brak adekwatnych paczek na stronie producenta, co skutkuje marnowaniem czasu i ściąganiem sterów z nie wiadomo jakich forów.

 

Co do wydajności Androidów - z pewnością nie jest jednakowo przy każdym sprzęcie i wersji systemu. Od pewnego czasu bawię się w zmiany systemów, więc miałem kolejno 1.6, 2.1 (Plus), 2.1 (Orange), 2.3.7 (SwiftDroid) i na koniec wylądowałem przy pewnym mało popularnym wydaniu 2.2 (2 ostatnie systemy modowane - przerabiane z innych modeli - wsparcie producenta skończyło się na 2.1). Jestem kompletnie zaskoczony, ale system jeszcze do tej pory po ponad 2 tygodniach użytkowania nie sprowokował mnie do instalacji task killera. W 2.3.7 telefon musiałem 2x dziennie restartować, bo mimo zabijania procesów zamulanie postępowało, a wolnej pamięci ubywało. Więc zależy, na co się trafi.

 

Nie zamieniłbym androidowego telefonu na żaden inny i nawet nie chcę się upewniać z tego powodu, że dzięki Androidowi telefon zamienia się w komputer, który posiada odpowiednie wejścia/wyjścia i można z nich korzystać w kompletnie dowolny sposób, bo aplikacje stworzono już praktycznie do wszystkich, nawet najdziwniejszych, zastosowań. Od bajerów takich jak kierownica z akcelerometra, poziomica, apka do pomiaru tętna po takie przydatne rzeczy, jak aplikacje blokujące smsy i połączenia z wybranych numerów (koniec z zapełnianiem wyimaginowanego garażu wygrywanymi codziennie BMW i Mercedesami), tethering (udostępnianie połączenia z telefonu na wifi jako access-point), rewelacyjne mapy Googla, aplikacja do zmiany przeróżnych parametrów (głównie głośności dzwonka) w różnych porach dni tygodnia i prawdopodobnie najskuteczniejszy istniejący na telefony budzik :mrgreen: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IceMan, nie masz multitoucha bo masz wyświetlacz rezystencyjny (oporowy), gdybyś miał pojemnościowy to byś mógł szczypać...

a co do używania telefonu jako modem, prosta sprawa jeśli nie masz funkcji routrera w telefonie - usb debugger ;)

 

Dariusz, SPV dobre są. to stara nazwa HTC ;)

 

Nokia moim zdaniem zeszła na psy, wszystkie te dotykowce są do dupy (rezystencyjne wyświetlacze), może oprócz Nokii Lumii. Byli dobrzy w klasycznych telefonach to wymyślają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dariusz, SPV dobre są. to stara nazwa HTC ;)

 

Nokia moim zdaniem zeszła na psy, wszystkie te dotykowce są do dupy (rezystencyjne wyświetlacze), może oprócz Nokii Lumii. Byli dobrzy w klasycznych telefonach to wymyślają..

Wiem że spv to stary htc ale sprawdza się rewelacyjnie przy Auto mapie.Akurat Nokia n 500 po tym Lg sprawdza się bardzo dobrze . Działa od 3 miesięcy bez żadnych zawiech , dotyk też jest ok a ze dostałem ją za złotówkę to zryzykowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IceMan, nie masz multitoucha bo masz wyświetlacz rezystencyjny (oporowy), gdybyś miał pojemnościowy to byś mógł szczypać...

a co do używania telefonu jako modem, prosta sprawa jeśli nie masz funkcji routrera w telefonie - usb debugger ;)

Wiem i wiem :) A problemu z modemem (a właściwie tetherem, a to lekka różnica ;) ) nie było. Problem był z gapą, który nie ściągnął sterowników do usb na kompa i z ręką w nocniku wylądował bez neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IceMan, sterowniki do kompa to dla mnie przeżytek teraz, podłączam kabel i system sam mi wyszukuje

poza tym nie ogarniam jak można mieć smartfona (jeszcze na Androidzie) i nie mieć planu taryfowego z pakietem netowym, tylko liczyć wiecznie na wifi albo hot spoty...

 

Nokia 500 mnie nie zachwyca, wyświetlacz oporowy = zło, beznadziejnie się pisze smsy. Ale wiadomo, co kto lubi/potrzebuje.

 

Wymieniam teraz LG na Blackberry 9300. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem niemile zaskoczony tą farsą ze sterownikami. Dzisiaj miałem w rękach tel z pojemnościowym i faktycznie niebo a ziemia. Niestety w momencie kupna tego telefonu nie miałem do dyspozycji żadnego innego Androida w tak atrakcyjnej cenie. A co do pakietu... no przecież że to konieczność i go mam. I po prostu chciałem wykorzystać go na komputer, żeby choćby odpalić Steama, który wymaga logowania online do odpalenia jakiejkolwiek (też offlinowej) gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kolei ja używam Samsung galaxy s 2 i mogę go wam polecić. Nie miałem lepszego telefonu pod względem wydajności. Telefon jeszcze ani razu się nie zawiesił, można robić kilka operacji na raz np. Gadu-Gadu,skype,open fm,przeglądarka- częściej używam telefonu niż komputera.

 

-- 22 lut 2012, 10:36 --

 

z kolei ja używam Samsung galaxy s 2 i mogę go wam polecić. Nie miałem lepszego telefonu pod względem wydajności. Telefon jeszcze ani razu się nie zawiesił, można robić kilka operacji na raz np. Gadu-Gadu,skype,open fm,przeglądarka- częściej używam telefonu niż komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×