Skocz do zawartości
Nerwica.com

[ŁÓDŹ]


Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie nie dostaniemy takiego orzeczenia bo Zus by nam musiał rentke przysyłać ;) tak że skierowane to do osób chorych na "choroby psychiczne" a nie " zaburzenia psychiczne" ale jak widać ludzie dalej uważają nas za "chorych psychicznie" fundację mylą już pojęcia niedobrze :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lonialodz, depresja to choroba - ale nie kwalifikuje się jako choroba psychiczna to tak jak nerwica jest zaburzeniem psychicznym.

Nie wiem z jakim psychologiem rozmawiałaś - ale chyba zaszło tu nieporozumienie.

Nikt nam żadnego zaświadczenia nie wystawi bo jak już napisał Rid wiązałoby się to z przyznaniem nam renty.....

Każdy orzecznik związany jest z ZUSem......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warsztaty są pewnie ok ale dla ludzi z chorobami psychicznymi a to róznica,większośc tu ma prace i jakoś funkcjonują w społeczeństwie.,więc forum chyba nie te. i nikt żadnego oświadczenia nie dostanie tak jak wyżej było powiedziane,zaburzenia a choroba psychiczna stanowi WIELKĄ różnice. depresja jest sklasyfikowana jako zaburzenie jak i nerwica.

 

jak jest zaburzenie traktowane w urzędach? ostatnio słyszałem o próbie rozwodu z powodu nerwicy,prawnie wygląda to tak że jeśli cos ukrywa się przed partnerem przed slubem a pózniej wychodzi na jaw to jest powód.i owa nerwica była potraktowana na tym samym poziomie co zatajenie bankrutcwa,itp co nie stanowi podstawy(ale powód jest) w przeciwieństwie do chorób psychicznych naprzykład zatajenie dwubiegunowej -rozwód od ręki z winy wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są różne rodzaje depresji i różne stopnie nasilenia. Wiele osób boryka się z depresją kilka lat i nie są w tym czasie w stanie pracować. Powrót jest dla nich trudny. Projekt jest kierowany do osób z chorobami i zaburzeniami psychicznymi różnego rodzaju bez ograniczeń. Warunkiem jest stan remisji. Co do orzeczeń to nie wiążą się koniecznie z rentą, jest niezależny rzecznik ds. orzekania o stopniu niepełnosprawności a ZUS ma komisje, które przyznają rentę. Wymagania co do posiadania takiego orezczenia są związane z tym, że jest to projekt współfinansowany przez PFRON :(

Zapraszam niezależnie od projektu do Klubu Lonia, gdzie można spotkać zarówno profesjonalistów, jak i osoby, które zmagają się lub zmagały z różnego rodzaju chorobami czy zaburzeniami psychicznymi i nie tylko. Można uczęszczać na różnego rodzaju zajęcia i do kółek zainteresowań

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam panią Soczyńską- Baranowską psychiatra z Łodzi przyjmuje w Bamedzie na brzózki, bardzo miła starsza pani, uczciwa, wizyta od 60-70 zł, umie słuchać, rozmawiać, zaleca spotkania z psychologiem, kapłanem jak widzi potrzebę, nie wypisuje tysiąca recept, wskazuje gdzie najtaniej można zakupić lek (i to się zawsze zgadza). Ja ja odbieram w samych superlatywach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich poraz pierwszy.

Moi drodzy poszukuje bardzo pilnie dobrego psychologa i psychiatry (muszą to być kobiety) dla mojej mamy.

Ponad rok temu rozpoznano u niej bardzo poważna depresje, od tego czasu caly czas sie leczy, jednak jej stan znow sie pogarsza.

Psychologa dobrego nie mamy, od roku prowadzi ja ten sam psychiatra, ale powaznie mysle o zmianie, w sumie jest chyba dosc dobrym specjalista (wydaje mi sie, ze leki zostaly dobrze dobrane) jednak kazda wizyta nie trwa dluzej niz 5 minut.

Błagam pomozcie nim bedzie za późno!!! Kiedy rozpoczelysmy leczenie rok temu byl to w zasadzie ostatni moment, nie moge do tego dopuscic poraz drugi, a jest coraz gorzej!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majster, jakby ci to określić....kobieta która np. była ofiarą przemocy seksualnej w życiu nie otworzy się przed psychiatrą/psychologiem mężczyzną.......a już na pewno nie w celu rozwiązanie owego problemu.

ps. Podaję przykład teoretyczny, nie w odniesieniu do autorki postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem bo nareszcie udało mi się znalazłam świetnego psychologa a właściwie namiary dalami koleżaneczka. Ja leczyłam się na zespól stresu pourazowego od długiego czasu. Raz było gorzej raz lepiej ale ostatnio wszystko wróciło na nowo. Byłam naprawdę do niczego i zdecydowałam się na wizytę u Pani Doroty Kotarskiej. Juz po trzech wizytach odczuwam niesamowita poprawę. Ona stosuje specjalna metodę na zespół stresu pourazowego. To jest wprost niesamowite!!! Gdyby mi ktoś powiedział to bym nie uwierzyła , ze tak szybko można z tego dola wyjść !

Polecam wszystkim a szczególnie tym , którzy przeżyli traumę. Podaje wam jej stronę: http://www.psychoterapialodz.altb.pl

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×