Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem w pracy - jestem nie lubiany i odrzucany


Guest_23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powodem mojego problemu jest to, że nie jestem zbyt komunikatywny w pracy.

Jakieś 4 miesiące temu dostałem nową prace, jest to praca w hotelu gdzie pracuję jako kelener, przyjmuje i odbieram zamówienia.

Kiedy dostałem się do niej był to Listopad - miesąc szczytowy.

Pracowałem po bardzo duzo godzin dziennie,nie majac po 2-3 tygodnie dnia wolnego, byłem pracowity i szczery, pracownicy i szefostwo mnie bardzo polubili i choc to była praca tymczasowa szefostwo postanowiło mnie zostawic na dłużej, gdyż ich zdaniem bylem dobrym pracownikiem.

Teraz od kilku dni widzę, że pracownicy i szefostwo również które wcześniej podjeło dezcyzję by mnie zostawic - stronią do mnie.

Wiem, że w moich oczach jest lęk podczas rozmowy, odczuwam to kiedy z kimś rozmawiam nie wiem jak go pokonac może to też byc powodem stronienia do mnie.

Nie wiem w czym tkwi problem ale dodam, że jestem osobą trochę zamkniętą w sobie i niezbyt komunikatywną może też to jest powodem, wcześniej w poprzednich pracach miałem podobny problem, że przez pewien czas byłem lubiany i tolerowany a później odrzucany.

Nie wiem dlaczego takie coś mnie spotyka.. Jestem osoba miła, pomocna, życzliwą,lubię ludzi z którymi pracuję i nigdy na nikogo nie donoszę a takie nie miłe sytuacje mnie spotykają.

Bardzo mi na tej pracy zależy i nie chciałbym jej przez to stracic jak poprzdniej gdzie zwolniono mnie za to, że nie dogadywałem sie z resztą pracowników choc niebyłem im nigdy w niczym przeciwny.

Ten problem jest dla mnie bardzo uciążliwy i mam nadzieję, że opisałem go w miarę dorzecznie.

Proszę Panią psycholog i forumowiczów o udzielenie mi wskazówek jak mam dalej postępowac w pracy bym dalej był tolerowany i lubiany przez resztę pracowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że powinieneś być sobą. Czyli przede wszystkim nie zabiegaj o tolerancję, akceptację, sympatię innych. Na świecie po prostu tak jest, że jedni się lubią, a inni nie. Masz prawo nie być przez kogoś lubiany tak samo jak masz prawo Ty kogoś nie lubić. Taki stan może po części wynika z tego, że nadmiernie starasz się być lubianym i akceptowanym, ale na akceptację nigdy się nie zasługuje ją po prostu trzeba otrzymać. A najlepiej jest wtedy kiedy jesteś sobą, wtedy Ty sam jesteś zadowolony, a i może znajdą się tacy ludzie, którzy będą Cię cenić za te prawdziwe cechy, które masz, to przybliża ludzi, a nie sztuczne pokazywanie cech po to aby się innym przypodobać. Nie oznacza to, żeby być chamskim ale po prostu być sobą. To trudne zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×