Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skierowanie do szpitala


Seba1824

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wlasnie wrocilem od psychiatry . Dostalem skierowanie do szpitala psychiatrycznego :( Probuje sie jeszcze otrzasnac po tej wizycie ale nie daje rady ale mniejsza o to . Czy ktos wie co można zabrać do szpitala ? a czego np nie mozna ? Nie wiem czy w dobrej kategorii umiescilem post jak nie to poprosze o przeniesienie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpital psychiatryczny w Koszalinie przy ul.slonecznej na oddzial Psychiatryczny Stacjonarny . Co bym chcial wziac ?najlepiej najblizsza rodzine ale wiem ze to niemozliwe :( .

Chcialbym wziac laptopa , telefon no i srodki do higieny . Caly czas sie zastanawiam czy do tego szpitala isc czy zmienic psychiatre , ale ja juz sam nie daje rady. Wszyscy mi narazie odradzaja zeby tam pojsc bo tam podobno jest "masakra"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba1824, wziąć możesz wszystko - najwyżej Ci zabiorą do depozytu. Weź piżamę, ciepłe kapcie, ręcznik, mydło, przybory do golenia (bez brzytwy). Z telefonu, ładowarki, laptopa zwykle pozwalają korzystać, choć mnie kiedyś laptopa zabrali, bo przecież mogę wyjąć klawisz i wydłubać sobie nim oko. Szpital psychiatryczny to nie jest takie miejsce, o którym się myśli z nostalgią, ale da się przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba1824, środki do higieny, ręczniki czy pidżamy, dresy- jak najabrdziej

żadnych swoich leków sie nie przynosi o ile pamiętam

telefon, laptop - ok, ale też musisz uważać żeby Ci ktoś nie gwizdnął

niestety szafki w szpitalach rzadko a nawet wcale nie mają zamków czy kluczyków... ja za każdym wyjściem wszystko chowałam, bo nie tyle pacjenci mogą coś gwizdnąć, co odwiedzający

laptopa miałam ze sobą, oglądałam sobie filmy jak się nudziłam, ale to było na innym oddziale :mrgreen:

nie wiem jak tam..jeśli będzie plan dnia i nie będziesz mieć kiedy nawet lapka wyciągnąć to bez sensu to brać..a jeśli nie to bierz

zawsze rodzice mogą Ci dowieźć

żadnych ostrych rzeczy typu pilnik pewnie, nie wiem jak z nożyczkami... najwyżej rzeczywiście wezmą Ci w depozyt,a potem oddadzą.

 

możesz zadzwonić na oddział i dokladnie zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba1824, rano pobudki, bo siostry myją podłogi :mrgreen:

regularne obiadki i kolacje - tak jest w każdym szpitalu

w psychiatrycznym nie byłam jako pacjent ;) ale nie idziesz na oddział zamknięty, więc będzie podobnie co w zwykłym szpitalu, jedynie elementy terapii to będzie coś dodatkowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba1824, mógłbym opisać, ale przypuszczam, że byłoby to bezużyteczne, gdyż w każdym szpitalu jest inaczej. Zwykle przez pierwsze dni jesteś na oku personelu tzn. w pokoju oddzielonym dużym szklanym oknem od pokoju pielęgniarek. Dopiero później Cię przenoszą do innej sali. Utrapieniem są kradzieże, bo mniej więcej połowa pacjentów cierpi na przewlekłą kleptomanię. Wszystko co wartościowe musisz mieć w depozycie albo nosić przy sobie. Podczas posiłków nie spuszczaj oka z talerza, bo chwila nieuwagi i zostajesz bez śniadania czy obiadu. Z reguły w całym tym melanżu ludzkim można znaleźć kogoś z kim daje się pogadać, a jeśli nie chcesz się integrować to weź sobie jakieś książki, bo bezczynność to było to co najbardziej mi dokuczało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem do szpitala psychiatrycznego , powiedzieli ze nie maja miejsc :bezradny: . Ze moze beda za tydzien , czuje sie tragicznie a oni mowia ze nie ma miejsc :evil: . Na skierowaniu mam napisane ze nieprzyjecie osoby badanej do szpitala psychiatrycznego spowoduje znaczne pogorszenie stanu zdrowia psychicznego. Normalnie tragedia. Poradzcie cos , co mozna teraz zrobic zeby wytrzymac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skierowaniu mam napisane ze nieprzyjecie osoby badanej do szpitala psychiatrycznego spowoduje znaczne pogorszenie stanu zdrowia psychicznego

Ale to pewnie odnosi się do tego, gdybyś w ogóle się nie zgłosił. Tydzień nie będzie miał większych konsekwencji. Musisz zacisnąć pięści i czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , przed chwila wrocilem ze szpitala psychiatrycznego . Nie zgodzilem sie zeby zostac :( nie dalem rady :( sie przelamac . Jak tam wszedlem na oddzial to odechcialo mi sie wszystkiego .Troche inaczej sobie to wyobrazalem . Bylo tam na oko z 50 osob w waskim korytarzu z czego 45 to ciezkie przypadki , ostre psychozy itp ... Normalnie jak na filmach . Teraz nie wiem co mam ze soba zrobic nie mam pomyslow na dalsze leczenie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki szpital, a co ważniejsze jaki oddział. Zwykle można ze sobą zabrać: kilka zmian odzieży dziennej, bieliznę, piżamę, szlafrok, pantofle, przybory toaletowe (mydło, ręcznik, szczoteczka i pasta do zębów, grzebień, szampon), kubek (plastikowy), artykuły spożywcze i napoje (ale nie w szklanych opakowaniach).

 

Dosyć często obowiązuje zakaz posiadania maszynek do golenia, pilniczków, lusterek, sztućcy, własnych lekarstw, pasków, kabli, telefonów kom. z aparatem fotograficznym/kamerą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×